Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülinapi ajándékkal kapcsolat...

Szülinapi ajándékkal kapcsolatban szerintetek ez jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés

Kislányom középső csoportos óvodás, és tavaly óta elég sok zsúrra meghívták. Nemsokára szintén hivatalosak vagyunk egy ovistárs szülinapjára, és mi is vissza fogunk hívni a kislányom zsúrjára kb. 8 gyermeket. Ilyenkor ugye mindig fogós kérdés, hogy mit vigyünk ajándékba? És persze a saját zsúr előtt meg minden anyuka kérdezgeti, hogy ők mit hozzanak? Én arra gondoltam, hogy feldobom az ötletet hogy mi lenne ha nem mindenki valami apróságot vinne (ami lehet hogy nem is egy jól eltalált ajándék, vagy esetleg már van is belőle), hanem összedobnánk a pénzt és egy nagyobb ajándékot vinnénk közösen, amiről viszont tudjuk, hogy konkrétan szeretné az illető kisgyerek. Nagyjából azonos anyagi helyzetben levő emberekről van egyébként szó. Én kb. 3-4 ezer Ft-ot szoktam szánni egy ovistárs ajándékára, de szerintem 2 ezer Ft alatt nem nagyon ússza meg senki, 8 meghívott esetén az már 16 000 Ft, ennyiért lehetne egy nagyon szuper lego szettet venni például...Mivel játékokkal amúgy is mindenkinél Dunát lehet rekeszteni. Én például jobban örülnék sokkal, ha a lányom kapna egy nagyobb playmobil szettet vagy egy drágább társasjátékot, mint 2-3 plüssöt, 1-2 kirakóst vagy memória játékot, 1-2 kifestőt stb. Nálunk legalábbis hasonló ajándékok fordultak elő.

Kérdésem, hogy ti ehhez mit szólnátok, ha az egyik anyuka ilyesmivel állna elő, illetve hogy kellene szépen tálalni...?


2016. febr. 23. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet nem rossz, de gyerekfüggő. Az én lányom például jobban szereti a sok kis ajándékot, és jópofa dolgokat szokott kapni, olyanokat, amik nekem eszembe se jutnának. Szóval nálunk nem válna be az egy nagy ajándék, de másnál lehet, hogy igen.
2016. febr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz egyébként az elgondolás, de nekem mégsem tetszene.


Az én lányom például minden zsúr előtt izgatott és pörög azon, hogy mit veszünk ajándékba, szeret agyalni rajta, együtt szoktuk megvenni is. Ha csak a pénzt adnánk oda egy másik anyukának, úgy ez a varázs megszűnne.


És amikor nálunk van a buli, akkor a lányom már előre számolja, hogy hány ajándékot fog kapni. Neki ez óriási izgalom, hónapokig képes mesélni mamáknak, unokatesóknak, hogy kitől mit kapott, összesen hány ajándékot...


Az igaz, hogy az apró ajándékok nagy része felesleges, gagyi, és egy nagyobb dolog hasznosabb lenne, de ez csak felnőttfejjel fest így, egy kisgyerek erről tök másképpen gondolkozik, nem a praktikum érdekli, hanem a mennyiség, a meglepetés, az izgalom. És itt mégiscsak a gyerekekről szól a dolog. :)


Szóval én ezért nem mennék bele, bár értem az érvelésed.

2016. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
elsővel értek egyet, maga az ötlet nem rossz de a kérdés olvasása közben bennem is az merült fel, hogy a gyerek örülne-e ennek... szerintem is kisgyerek jobban örül sok kisebb ajándéknak mint 1 nagynak
2016. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekek úgy kamaszkor táján kezdik el értékelni az egy nagy ajándékot, legalábbis 10 éveseknél még azt látom, hogy a mennyiség számít. Pl. a sulis tombolákon olyan pici ajándékoknak tudnak örülni, ami egy felnőtt számára elképzelhetetlen lenne.
2016. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van! Erre mondjuk nem gondoltam, én csak azt láttam hogy maga az ajándékátadás ceremóniája kb. 1 óra hosszú mire minden gyerek sorra kerül, mindent kibontogat az ünnepelt és a végén már mindenki unja. Sajnos mi nem kaptunk jó ajándékokat. Talán 1 olyan ajándék van, amire azt mondom hogy jó volt (egy memória játék).
2016. febr. 23. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem jo vagy a gyereknek nem jo?
2016. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kislányom annyira nem pörgött rá az ajándékokra. Egyik se lett olyan hú de nagy kedvenc nála. Néha eszébe juttatom, hogy "nézd, ezt kaptad XY-tól ugye milyen szuper?" De nem foglalkozik vele...
2016. febr. 23. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a lányom a drága ajándékokkal sem mindig foglalkozik, például vettem neki olyan élethű babát, amivel kb. kétszer játszott az évek során. A kisebb ajándékoknak szerintem amúgy is az a funkciója, hogy rövid ideig érdekesek, aztán úgyis jön a következő.
2016. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam ezt megoldani,hogy ha az én fiamat és a barátnőm fiát is hívják,akkor ketten veszünk egy nagyobbat.Én azt mondom,hogy annyit illik vinni,amennyibe kerül pl. egy játszóházban az én gyerekem.Ez olyan 3 ezer.mi kb. hat ezerért szoktunk ajándékot venni ketten.Sajnos én is látom,hogy sokszor nagyon gagyi ajándékot vesznek a szülők,pedig nem szegények.Otthonról összeszedett mekis játékokat,használt plüss,ilyesmit.Én ezt nagyon elitélem.2500-ért már lehet kapni egy kis dobozos legót,főleg ha fiú,nagy a választék
2016. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha még esetleg valaki olvassa, mi megvalósítottuk a közös ajándék ötletét. 2 másik kislánnyal együtt rendeztük a zsúrt egy játszóházban, és elmondtam az ötletemet az egyik anyukának akinek nagyon megtetszett, és már így is fogalmaztuk meg a meghívót (szeretnénk, ha a lányok 1-1 közös ajándékot kapnának). A gyerekeknek is elmondtuk, hogy mire számítsanak. A kislányom végül egy nagyobb playmobil készletet kapott, amire vágyott. A másik két kislány pedig egy-egy komolyabb társasjátékot. Nem volt belőle semmilyen gond. A meghívott szülők közül többen is jelezték, hogy mennyire jó volt az ötlet. Most ők is tartanak zsúrt és 3-an is azt választották, hogy közös ajándékot kérnek.
2016. máj. 31. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!