Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam engem tart rosszna...

5 éves fiam engem tart rossznak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elváltunk, apától. Apa folyamatosan magyaráz neki a hátam mögött amikor ott van. Anyámék folyamatosan kényeztetik amikor ott van, és én nevelem. Tanulgatunk sokat foglalkozom vele. Még is ezek a befolyásoló tényezők miatt én vagyok a rossz :( nem tudom mit tehetnék :(

2016. febr. 25. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd szakember segítségét! Itt elsősorban gyermekpszichológusra, tanácsadóra gondolok. A gyerekeket sokkal könnyebb érzelmekkel befolyásolni és megtéveszteni, mint racionálisan elmagyarázni nekik, hogy mi miért és hogyan van, emiatt egy tapasztalt szakember többet segíthet, mint mi.
2016. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre csak azt tudom mondani hogy a volt férjed egy ritka nagy gennyláda lehet. Én is szaksegítséget kérnék, bár kérdés hogy hol van normális szakember. Ha az apa nem fejezné ezt be akkor pszichiátriai szakvéleményt, és csak felügyelet mellett találkozhatnának. Hogy rohadna meg az ilyen szemét, aki csak magát nézi és nem a gyerekét. A gyerekkel meg próbálnék pozitív élményeket szerezni. Programot szervezni stb. Most nem tanulgatni kellene, hanem önfeledten jól érezni magatokat együtt.
2016. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Jó ám a tanulás és készségfejlesztés, ilyen idős korban sokat lehet fejlődni. Nem hiszem, hogy apuka r0hadék lenne és ilyeneket kéne mondani rá. Egy válás illetve az azt megelőző konfliktusok valószínűleg hagytak benne tüskéket, sértődöttséget, nem igazán látja mi miért történt, azt sem látja be, miért az anyjánál kell maradnia a gyereknek, persze, hogy próbálja magához édesgetni a kölyköt. Ezzel nem azt mondom, hogy fú de jól van ez így, ne érts félre. Sajnos apuka csak akkor változna meg, ha önszántából elkezdene foglalkozni a saját érzelmi intelligenciájának fejlesztésével, de ez az idősebb férfiak nagy részére nem jellemző.


(25 F)

2016. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Már bocs, de aki gyerekét használja fel a volt párja elleni harcban az egy rohadt köcsög, és jobb lenne a világ nélküle. Legyen az férfi vagy nő. Aki védi, arra ugyanez érvényes. Legyen bárki bármennyire sértett a válás miatt, arról a gyerek nem tehet.
2016. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fiam néha már nem is akar hozzá menni, pont ez miatt mert mindig magyaráz neki. Már unja. Sok programot csinálok neki. Megyünk sok helyre, meg sokat "tanulunk" vszem neki zsákszámra a készség fejlesztő füzetkéket, és folyamatosan töltögetjük őket, ezért már tud számolni meg lassan olvasni is 5 évesen. Nem tudom milyen nyomot fog hagyni benne a folyamatos befolyásolási kísérletek :(
2016. febr. 25. 11:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, nekem ugyan később 14-18 éves korom közt zajlott mindez, de megjegyeztem, hogy milyen játszmák, és befolyásolások zajlottak körülöttem, utána az illető szülőm renoméja csökkent a szememben. A hitelességük, a véleményük súlya, illetve az egész személyük elértéktelenedett. Igaz, nem öt éves voltam és az is igaz, hogy nem egyből, hanem kicsit később értettem meg ezeket a folyamatokat.

Tényleg csak hozzá értő ember fog tudni neked pontosabb, jobb tanácsot, módszert javasolni. Sok sikert kívánok neked a gyermekedhez!

2016. febr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!