Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretnénk 3. gyermeket,...

Szeretnénk 3. gyermeket, egyben az utolsót. De felek attól, hogy rosszat gondolnak majd rólam?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a második gyermekemmel, a nagyobb ovis. A középső is kezdi már, mert nyáron tölti a 3-t. Mindig is három gyermeket szerettünk volna. Így ennek nincs akadálya. Szerencsére jól bírom itthon. 35 leszek. 5 évre nem dolgozom.

Mit fognak gondolni rólam, ha a harmadikkal is itthon leszek ovis koráig?

Próbáltam emiatt home munkát találni, de még nem sikerült.

A Férjem jól keres.

De nagyon zavar, hogy a barátaimnak dolgoznia kell. En vegigdolgoztam 12 évet megszakítás nélkül. Mégis szégyellem magam.

Szerintetek dolgozzak picit majd utána baba?

:(



2016. febr. 25. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De ari vagy..:-))

Szrtem nem kéne ez miatt rosszul érezd magad, és CSAK ezért nem mennék vissza dolgozni..

Most nem azért de ha a barátaidnak ez szúrja a szemét, akkor nem tiszta a szeretetük...Mi a baráti társaságunkba a legrosszabbul állunk anyagilag, de soha ilyen eszembe se jutott a barátnőimmel kapcsolatba, örülök, hogy megtehetik...

Viszont akármennyire jól bírod otthon, én tuti kicsit visszamennék, hogy vmi más inger is érjen, mint a gyerekek...kicsit feltöltődni, vagy ilyesmi...

2016. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez csaki is a ti döntésetek! A korod miatt nem mennék dolgozni ha annyira akarsz harmadik babát! Sok sikert! 😊
2016. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A többieknek nincs semmi köze ahhoz, hogy Te a harmadikkal otthon maradsz 3+ évet. Ha megtehetitek akkor ne görcsölj rajta!

Szerintem sokkal nehezebb 2-3 gyereket nevelni, mint dolgozni. Ezt egy életre megtanultam mikor a feleségemnek 4 napra el kellett utazni és én vittem a háztartást a két gyerekkel. 4 nap alatt 3 kilót fogytam.

2016. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy nyilatkozom, hogy félig dolgozom, de mivel édesapám cégénél vagyok, így úgy osztom be az időm, ahogy akarom. Most éppen "GYES"-en vagyok a Kicsivel. Tény,hogy nem olyan a munkám,hogy 8 órát kelljen ülnöm vagy állnom valahol. A két gyerek között sem mentem vissza teljes munkaidőben. Egyrészt, mert elbírta a cég, másrészt a férjem nagyon jól keres, így megtehettem. Igazából kívülről tényleg úgy tűnhet,hogy 5 éve nem dolgozom. Volt is, aki "született feleségnek" hívott a hátam mögött. De én olyan vagyok, hogy engem nem érdekel. Azt nézem meg,hogy ki mondja, nem azt,hogy mit. Nem fogok azért szégyenkezni, mert tehetősebbek vagyunk. Ahogy azért sem, hogy családi cégnél rugalmasabban osztom be az időm,így több időm jut a gyerekekre. És igen, nekem is szinte az össze barátom dolgozik, de ők, mivel barátok, sosem szóltak meg ezért. Más véleménye, meg tényleg nem érdekel.

Ha szülni akarsz, hát szülj! :)

2016. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátaidnak dolgoznia kell, te megteheted, hogy ne dolgozz. Ha a férjednek is és neked is rendben van ez a felállás, akkor vállaljatok újabb gyereket.


Abba pedig bele kell tojni, hogy másokkal mi van. Nem kell tekintettel lenned senkire, csak és kizárólag magatokra. Ha nektek oké, akkor hajrá! :)

2016. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem számítottam pozitiv válaszokra. Nagyon össze vagyok zavarodva. Szívesen bizonyítanék nékik. A cegemnél érdeklődtem, de nincs itthoni munkára lehetőség. Remélem tényleg nem emiatt fognak engem elítélni a barátaim. Meg az ismerőseim. Az a baj, hogy körülöttem többnyire olyanok vannak, akik nem bírták otthon, ezért visszamenekültek dolgozni. De persze ott sem jó nékik, de itthon megőrülnének.

Én meg nem. Szerintem tök gyorsan telik az idő. Szüleim nyugdíjasok, így többször náluk vagyunk nappal. Találkozom barátokkal. Eljárok néha tornázni. Férjemmel tudunk rövid kettesbeni programokat csinálni. A gyerekekkel sokat megyünk ide oda.

Mégis annyira kellemetlen, amikor azt mondják, hogy "én itthon megőrülnék, alig vártam hogy végre felnőttek között legyek". Ilyenkor én csak kukulok.


Na mindegy! Köszönöm hogy írtatok

2016. febr. 25. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Aki erről rosszat gondol,az még sós m nevelt szerintem gyereket..mert legalább olyan fárasztó kisgyerekkel otthon,pláne ha tobb is van,mint dolgozni.legalábbis ha rendesen foglalkozik is az anya (szülő) a gyerekkel.

Nekem legalábbis ez a véleményem,Úgyhogy a helyedben nem problémáznék ezen.

(2 gyermekem van és dolgozom is amúgy,de a gyed sem volt egy láblógatás nekem..)

2016. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

..sosem nevelt..

Előző voltam.

2016. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Én magasról tennék rá, hogy ki mit gondol. Tégy, ahogy nektek jó.

Bár én magamból kiindulva nem szültem volna 3 gyereket egymás után, nekem vissza kellett mennem dolgozni kicsit. Viszont elég nehéz megoldani, pláne, ha nincs segítséged.

2016. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ti vállaljátok a harmadik gyermeket is, ti nevelitek, tiétek minden gond és minden öröm. A többiek gondoljanak, amit akarnak.
2016. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!