Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretnénk 3. gyermeket,...

Szeretnénk 3. gyermeket, egyben az utolsót. De felek attól, hogy rosszat gondolnak majd rólam?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a második gyermekemmel, a nagyobb ovis. A középső is kezdi már, mert nyáron tölti a 3-t. Mindig is három gyermeket szerettünk volna. Így ennek nincs akadálya. Szerencsére jól bírom itthon. 35 leszek. 5 évre nem dolgozom.

Mit fognak gondolni rólam, ha a harmadikkal is itthon leszek ovis koráig?

Próbáltam emiatt home munkát találni, de még nem sikerült.

A Férjem jól keres.

De nagyon zavar, hogy a barátaimnak dolgoznia kell. En vegigdolgoztam 12 évet megszakítás nélkül. Mégis szégyellem magam.

Szerintetek dolgozzak picit majd utána baba?

:(



2016. febr. 25. 15:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kéne dolgoznod abban a 2-3 évben míg a kicsi közösségbe kerül? Nem tölt ki elég feladattal a gyerekek, háztartás körüli teendők időben annyira, hogy "elteljen az az idő"?

Én úgy érzékelem nagyon a környezeted tükrében éled az életed, boldogabb és nyugodtabb is lennél, ha önmagatokra fókuszálnál. Semmi közöd ahhoz, hogy a baràtaidnak dolgoznia kell. Úgy gondolom 2-3 gyerek és háztartás önmagában sok munka, idő, logisztika..

2016. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb egyben lenyomni a három gyereket. Annyival jobb, mikor kicsi korkülönbség van.
2016. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kimondottan biztattam a feleségemet, hogy ameddig csak teheti legyen otthon a gyerekekkel. Majd én minden anyagit előteremtek, de a gyerekeknek csodás lehetőség, ha az anyjukon csünghetnek.

Persze egy-két alkalommal beadtuk délelőtti bölcsibe az aktuális legkisebbet, hogy anyának is legyen egy-egy szabad délelőttje sportolni és barátnőzni, nomeg a picinek is legyen gyerektársasága is. Ne az oviban találkozzon először apró-manókkal.


Ha megtehetitek, akkor maradj nyugodtan és főleg lelkiismeret furdalás nélkül otthon a gyerekkel. Ne zavarjon semmi. Más véleménye főleg ne!


Én egy 50 éves apuka vagyok, de nem zavartatom magam, hogy más mit gondol rólunk, vagy rólam. Hülye kalapjaim vannak és vállig érő ősz hajam. A környetemben leginkább festőművésznek hisznek. Pedig vegyész vagyok és most számítástechnikából élünk.

2016. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!