Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Legtöbbször mit játszotok...

Legtöbbször mit játszotok gyermekkel otthon? Es hogyan lehetne a koncentraciot növelni?

Figyelt kérdés

Es milyen fejlesztőt jàtszotok?

Gyermekemet nem sokaig köti le egy jàték v feladat ugy tudom tanàcsos növelni az időt h egy dologra tovàbb forditson figyelmet. Azon kivul hogy adott jatekon kivul minden màst tiltok adott percben milyen lehetősègek vannak még?


2016. febr. 26. 19:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mi az a jàték ami napi szinten szerepel nàlatok v napi szinten csinalod vele?
2016. febr. 26. 19:05
 2/16 anonim ***** válasza:
Hany eves?
2016. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Soha nem csináltam ilyet, hogy még a játékban is korlátozzam.

Mindig azt, azzal és annyi ideig játszik a lányom amihez kedve van.

Minden játék fejlesztő, sose gondolkodtam olyanon, hogy mit érdemes játszani, azt csináljuk, amit mindketten élvezünk.

Amit mostanság imád a lányom az a gyurmázás és a vágás gyerekollóval, ezzel hosszú.hosszú percekre "megszűnik létezni", csak arra figyel, annyira élvezi :)

Szeret még birkózni, fogócskázni, ugrándozni, táncolni velem.

2016. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mi egyszerre Gyurmazunk, babat etetunk, vagy puzzle-t rakunk ki... Nem korlátozom a játékot, 3 eves amugy es teljesen jol fejlődik....


Arra koncentrál amit szeret csinalni ez foleg percekben mérhető, egyebkent legjobban a szabad jatek fejleszt....



Gurít egy labdát te vissza gurítod, az enyémet ez 20 percet is leköti....

2016. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Igen, a labdázást és a puzzlet kifelejtettem, az is kedvenc nálunk is, szintén 3 éves a lányom.

Amúgy n és szerintem a lányom is azt élvezi legjobban,amikor kint sétálunk a mezőn, patakparton a kutyánkkal, vagy a játszótéren csúszdázik, mászkál, vagy csak simán sétálgatunk és ugrálgat le-föl a lépcsőfokokon, a járdaszegélyen egyensúlyozik, nézi a földön szaladgáló bodobácsokat, szép kavicsokat gyűjt, belefetreng az összehordott avarba, vagy a fűbe, botokat dobál a patakba. Ezek a legjobbak, nem kell szerintem semmi erőltetett fejlesztő játék, a gyerek jó esetben önmagától is tökéletesen fejlődik, ha együtt játszunk önfeledten.

2016. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért is gondoltam mert vannak napok amikor itthon vagyunk es szeretnem hasznosan tölteni tekintve hogy latom rajta hogy nyitott uj dolgokra szoval ha magàtol hagynàm jàtszani akkor ugy erzem hogy kevés a repertoar es mindennek ugy örül ha kitalalok valamit es jatszunk. Szoval nem ezredjére huzgalja a huzhatos jàtékot hanem pl tornàztatom bukfenceztetem pledbe csavarom hintaztatom. Amugy egy fejleszto hàzban kérdeztek rà higy mindig ilyen szerteszort e a gyerekem hogy pl amikor ölbe ültették tapsolni akkor màr ment a függönyhöz mert maci van rajta onnan meg egy labdàhoz es javasoltàk hogy segiteni kell abban hogy rajta tudjon maradni egy valamin vagy végigvinni valamit pl két mondokat epphogy kibir egyhelyben
2016. febr. 26. 20:14
 7/16 A kérdező kommentje:
2 éves
2016. febr. 26. 20:15
 8/16 A kérdező kommentje:
Puzzle -t linkelnétek milyenre gondoltok?
2016. febr. 26. 20:17
 9/16 A kérdező kommentje:
Hétvégén is ketten leszünk itthon szeretnék felàllitani valamiféle foglalkoztato tervet. Furdal a lelkiismeret hogy ha hagyom spontan a dolgokat hogy azt a hatalmas ismeretvàgyàt kivàncsisàgàt korlàtoznàm.
2016. febr. 26. 20:23
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy 2 éves, ha élénk temperamentumú, akkor épp ilyen. Örülj, hogy 2 mondókát kibír egy helyben :))

Abba a fejlesztő házba meg soha többé nem mennék (bár eleve be se tenném a lábam ilyenbe), ha a normálisan viselkedő gyerekemről ilyen negatív véleménnyel volna az ott dolgozó.

Ne görcsölj ennyit ezen a "fejlesztő játék" dolgon, csak érezzétek jól magatokat.

Bár úgy érzem, hiába minden szó amit leírok :)

2016. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!