Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hány éves korától hagytátok...

Ti hány éves korától hagytátok egyedül otthon max fél órára a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Nagyobbik fiam 5 és fél éves. Még sosem hagytam itthon egyedül, szerintem pici még hozzá. Az ovi autóval 5 percre van tőlünk. A nagyobbik fiam most beteg volt, reggel én, vagy az apja vittük a kistesót, délután viszont a beteg fiammal kellett mennem mindig a kicsiért. Az utolsó két napban a nagyobbik fiam már nagyon jól volt, és ő kezdett el engem győzködni, hogy ő itthon szeretne maradni addig, míg a kicsiért megyek. Nem mertem bevállalni. Igaz, nagyon önálló, jó eszű gyerek, tehát nem nyúlna semmilyen veszélyes dologhoz, tud magának italt tölteni, kis-nagy dolog wc-n egyedül megy neki, el tudná magát látni addig a 20 percig, és nem keverné magát bajba. Viszont bármi van, mégsem tudna szólni nekem. Ilyenkor nekem mindig az a rémképem van, hogy kigyullad a ház, vagy betörnek, vagy nem is tudom. Én megvárnám, míg legalább telefonálni tud, bár vonalasunk nincs is. Ti hány éves korától hagytátok otthon egyedül a gyereketeket kb. 20 percre? Mert tényleg fogalmam sincs, hány éves kortól nem lesz már "veszélyes".
2016. jan. 26. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Én kb. 7 éves korában mertem mig leszaladtam a boltba,az kb. 20 perc volt. 8 és fél évesen max. 1 órára.

Előtte esetleg 5 percre.

2016. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is úgy gondoltam, hogy iskoláig várni kéne.
2016. jan. 26. 18:56
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
enyém 6 múlt. most érzem, hogy ha gáz lenne, akkor nyugodt szívvel itthon hagynám 20-30 percre. de tényleg csak ha nem tudom megoldani, hogy velem jöjjön
2016. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem én pontozlak le titeket!
2016. jan. 26. 19:21
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

6-7 éves kor körül hagytam otthon először fél órára, de nekünk van vezetékes telefonunk, így útközben fel is hívtam.

Azóta (9 éves) van saját mobilja, így már picivel bátrabban merem otthon hagyni rövid időkre, de még mindig nem csináltunk belőle rendszert.

Nem csak az a gond, hogy vele mi történik otthon, hanem velem is történhet bármi útközben!

2016. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
12 éves kor alatt nem kellene. Barmi tortenhet és veszély helyzetben egyáltalán nem biztos, hogy megfelelően reagalna a gyerek.
2016. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát engem anno otthonhagytak délután több órára is ,munka végett olyan 4-5 éves koromtól.Igaz nálunk a szomszédok megbízhatóak voltak ,meg falu is volt.Én ezt már nem tenném meg mondjuk.Egy picit én is korainak érzem ,bár kétlem hogy nem tudná megjegyezni hogyan hívjon fel ,ha leegyszerüsíted neki (gyorsgomb pl).Viszont úgy olvasom ,hogy nem megoldhatatlan hogy elkísérjen.Egyébként én is olyan kisiskolás korában hagynám egyedül elöször.
2016. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Nem is szeretném még itthon hagyni, csak mostanában merült fel bennem a kérdés, hogy egyáltalán majd mikortól szabad, mert e téren semmi tapasztalatom nincsen. Én is úgy gondolom, hogy leghamarabb kisiskolás korától, ha nagyon muszáj.


Valaki írta a 12 éves kort...azért nekem az már meredeknek tűnik, szerintem annyi idősen már bőven több önállóságot kell hagyni a gyereknek. Szerintem 7-8 évesen már nagyon ügyesek és okosak, nem hiszem, hogy adott esetben 30 percre ne lehetne őket egyedül hagyni.

2016. jan. 26. 21:46
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8 éves korában,leszaladtam a sarkon lévő kisboltba, max. negyedóra volt.
2016. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
En írtam a 12 éves kort. Nyilván függ a gyerek szemelyisegetol is. Én az én gyerekemrol tudom, hogy alapesetben semmi gond nem lenne, lefoglalna magát rendesen, nem csinálna bajt. Viszont veszély helyzetben még nem tud megfelelően reagálni. Pl tűz esetén nem magát mentene, hanem a kisallatait, meg a laptopját.
2016. jan. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!