Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lúgosítsam egy kisgyere...

Hogyan lúgosítsam egy kisgyerek szervezetét, tekintve hogy az ételek java része savas kémhatást okoz?

Figyelt kérdés

Rengeteg étel pl paradicsomos alapú, és naponta kell enniük húst is, de ott vannak a gyümölcsök, teàk is...

Gyermekemnek valószínű a gyorsavàt is felnyomhatta, van olyan, mintha feljönne és lenyeli, ill sokszor làtszólagos ok nélkül nyeldes újabban, de még panaszok nélkül se ártana néha lúgosítani, úgy tudom. Egyedül a citromot ismerem, de azt teàba se tudom neki csempészni, elutasìtja


2016. febr. 27. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, mert ilyet nem lehet.

Az étel a gyomorba kerül, ott a gyomorsav teszi a dolgát. A szervezet kémhatását a vese és a máj tartja karban. Ha ezek megfelelően működnek, akkor se lúgos, se savas kémhatás irányába nem tud eltolódni.


A gyomorsav termelését valóban megdobhatja a paradicsom és a tej is. Ilyen ételek mellé adj neki kenyeret, az segíti a gyomorban történő emésztést, mert elvonja a sav egy részét.

2016. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszolóhoz csatlakozom.

A Ködpiszkáló blogról idézek:

"...bár a táplálkozással valóban lehet befolyásolni a kémhatást, de nem a vérét, esetleg a sejteken belüli vagy azok közötti folyadékét, hanem a vizeletét. Bizonyított tény, hogy bizonyos táplálékok (pl. hús) savanyítják, mások (pl. zöldségek) lúgosítják a vizeletet, azonban a szervezet folyadéktereinek kémhatása ezek nagy mértékű fogyasztása esetén is állandó marad. A vizelet kémhatása (amely általában savas) semmilyen összefüggésben nincs a vér pH-jával.

A szervezet pH-ja ugyanis csak kis mértékben térhet el a normálértéktől mivel a jelentősebb eltérés súlyos állapothoz, akár halálhoz is vezethet. A vér kémhatása (pH-ja) normál körülmények között 7,37-7,43 között mozog. (...) Nem igaz, hogy a modern életmód, táplálkozás hatására a szervezet pH-ja savasabbá vált volna, ugyanis ezt a pH-t több százmillió éve tartjuk fenn, amióta őseink elhagyták az ősóceánt."


A bejegyzés címe: El vagyunk-e savasodva?, nem linkelem be, mert tuti kimoderálnák.

2016. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont a múltkor magyarázta el a párom, aki tanult erről, hogy ez miért hülyeség. Sajnos, én nem tudom neked ide leírni, mert ahhoz túl bonyolult volt (én humános vagyok inkább), de logikus volt, ahogy elmondta.

Az a lényeg, hogy lúgosítani nem tudsz!! Lehetetlen.

2016. febr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez pont olyan mintha kemény diétára akarnád fogni a teljesen egészséges gyereket...


Ha úgy látod probléma van az emésztésével akkor ne házi patikázz, hanem vidd el orvoshoz!

2016. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hozzáértés nélkül ne kísérletezz a gyerekeden. Ha baj van, vidd orvoshoz.
2016. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden áltudományos maszlagot bevesznek az emberek... Szörnyű! Olyanok is, akik egyetemet végeztek és azt hinnénk, hogy megtanították őket gondolkodni.
2016. febr. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!