Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Számotokra mi az ideális...

Számotokra mi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
Esetleg ha van saját tapasztalatod e téren és megosztod velem azért külön köszönet! :)

2016. febr. 25. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az első és második szülésem között 4 év, a második és a harmadik között 2 év volt, nekünk ez nagyon bejött. A kisgyerekkor húzós volt, hisz egyik kicsi, másik pici, de most, hogy a legkisebb is sulis lett, olyan jó, gördülékeny az életünk. :) Nem bánom, hogy "egyben tudtuk le a nehezét". 7, 9, 13 évesek.
2016. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom mint idősebb testvér: én 16, a hugom 14 és ez túl közeli szerintem.
2016. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számomra ez nem volt tényező. Mindegy, hány év van a gyerekeim között, lényeg, hogy szeretem őket és ők szeretik egymást. Akkor vállaltam a másodikat, mikor már igazán vágytunk rá.
2016. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonlóan van és lesz, mint az első válaszolónál! :)

Az első és a mádodik között 4 év van,a második és a harmadik között 2 év lesz. Illetve az első és a harmadik között 6 év lesz!

Biztosan kemény lesz az első pár év,de ügyesek leszünk! :) Nekünk ez az ideális! ;)

2016. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Testvérem 5 évvel idősebb mint én. Az is jó!

Az ikreim között 2 perc van! Az is jó!

2016. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 év van a testvérek között, nekem ez így nagyon egyszerű, bár azért olyan nagyon ez sem könnyű, hiszen a nagy sok-sok éven keresztül megszokta, hogy csak ő van, és bele kellett rázódnia, hogy testvére született. Pár hétig nagyon láttam rajta, hogy keresi a helyét. Ettől függetlenül nagyon szereti a kistestvérét, féltékenység meg tényleg csak minimálisan van, az sem nyilvánul meg durván, inkább csak annyiban, hogy sértődősebb lett egy kicsit. De ezt is egész jól orvosoltuk szerencsére :)


Egyébként a kisebb korkülönbséggel sincs bajom, sőt, ha minden jól megy, azt is meg fogom tapasztalni, mert szeretnénk harmadik gyereket is, és ha a terveink szerint alakulnak a dolgok, akkor ott már csak kb. 2 év korkülönbség lesz. Így a legnagyobb, meg a legkisebb között pedig tíz. Hát, érdekes lesz, az biztos :)

2016. febr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!