Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztetek olyan szülő...

Van köztetek olyan szülő akinek nem átlagos a kisgyereke (amit a gondozónénik és az óvónénik nehezen toleráltak)?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy az átlagos dolgok nem kötik le a figyelmét. Egyes helyzetekben másképp viselkedik. Elkalandozik, nem figyel...

2016. febr. 23. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
szóval, hiperaktív, szófogadatlan?
2016. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Többször kell megkérni, hogy csináljon valamit. Az érdeklődési köre nem a korosztályának megfelelő. Nehezen tűri az unatkozást (akkor rosszalkodik). Ha valami nagyon érdekli (és nem engedjük) akkor nem fogad szót. A fejlődése sem átlagos, van amit hamarabb meg tudott csinálni van amit később mint az átlag.
2016. febr. 23. 17:36
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem hiperaktív.
2016. febr. 23. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Ma már mindenre azt mondják hiperaktìv. Fiamnak nagy a mozgásigénye emelett nem a középsősöknek valò dolgok kötik le hanem minél honyolultabb,nehezebb érdekesebb feladat legyen,ezért sokat unatkozik. Viszont tud nyugton is lenni ha mesét hallgat,rajzol,feladatozunk,társasozunk,llegòzik,de ùjdonsult òvònője nem tudja kezelni ìgy kitalálta hogy hiperaktìv. Amùgy egy szòfogadò,rendes jòszìvű,társaságkedvelő kisfiù,de nagyon aktìv. Szakember szerint semmi gond vele.
2016. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A korosztálynak nem megfelelő érdeklődést nem igazán értem, de a többi, amit leírtál, szerintem minden átlagos óvodásra igaz. Úgyhogy ennyiből nem igazán tűnik úgy, hogy bármi különös lenne a gyerekkel.
2016. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ki mondja mindenre, hogy hiperaktív? Ha egy 3-4 éves gyerek rosszalkodik, attól még nem hiperaktív.

Nekem mind a két gyerekem sni-s adhd-s. És ez nem annyiból áll, hogy izeg-mozog, semmi nem köti le, sőt a lányomnál egyáltalán nem ez a helyzet. Óvodás korában még semmi baj nem volt vele.

A fiamat amúgy küldte az óvoda kivizsgáltatni, de nem találtak 3 évig semmit,mert a Nevtanban mindig angyalként viselkedett. 1 hetes gyerekpszichiátriai bentalvós táborban javasolták csak az sni-t, most meg már autizmusnál tartunk.

2016. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ugyan már,a legtöbb gyerek ennyi idős korban ezt csinálja (20 éve vagyok óvónó)

mit takar ez az átlagos dolog? egy körjáték pl? hogy reagál,mit csinál ,amig mások esetleg bekapcsolódnak?

érdemes lenne nyilt napra bemenni,hogy tájékozódj erről

2016. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most bölcsibe jár, ott figyelik megvizsgálják a gyerekeket. A gondozónéni mondta, hogy valami nem stimmel. Szerinte jó lenne elküldeni neurológushoz. A háziorvos először hallásvizsgálatot ajánlott majd javasolta, hogy menjünk el családsegítőbe (szerinte fontos az integráció). Most van időpontom a hallásvizsgálatra. Nagyon hasonlít az apjára, a tanítónéni nehezen tudta kezelni és későbbiekben egyes tanárnak is fejtörést okozott (nem tudták lekötni a figyelmét).
2016. febr. 24. 19:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Még is mit mond gondózonő hogy miért vigyed neurologushoz ? A hallás vizsgálat jó őttlet.
2016. febr. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Októberben kezdte a bölcsit, szerinte nem arról van szó hogy még nem szokott be. Pár dolgot mondott:

Többször kell neki szólni, hogy valamit megcsináljon.

Ha éppen valamit csinál először befejezi és csak utána megy.

A beszédje nehezen érthető, szerinte nem fejlődik megfelelően.

Figyelme nem köthető le.

Most 2,5 éves, amit én észrevettem nála hogy ha nem jut eszébe a dolognak a neve akkor átnevezi, vagy unalmas számára az ismert szó és szándékosan elferdíti (ugyanez van a mondókákkal). Kérdezni sajnos nem szokott. Most mindenféle jár a fejemben. Ami még késleltetheti a beszédfejlődését az az ,hogy nagyon szereti az angol gyerekdalokat (egyébként nem tanítjuk angolul).

2016. febr. 25. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!