Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lúdtalpbetét 3 évesnek?

Lúdtalpbetét 3 évesnek?

Figyelt kérdés

Ma voltunk ortopédián, felírta az orvos, azt mondta, hogy nagyon nagy fokú az eltérés, lazák az ízületei, és mivel fájdalomra is panaszkodik, ezért kell.

De komolyan kell? Ha most ráadom, akkor beköti a lábát, nem fog megerősödni a talpa, és mindig lúdtalpas lesz nem? Gerincfersülése is lehet emiatt úgy tudom.

Ráadásul egész nap legyen rajta? Eddig itthon mezítláb volt, az oviban meg az utcán szuplinált cipőben.

Jó orvos, privátban voltunk nála, megbízható, a legjobb szakember a környéken, de itthon utánaolvastam, és teljesen elbizonytalanodtam. :(

Aki volt hasonló helyzetben az írjon legyen szíves!



#kisgyerek #Lúdtalpbetétet
2016. márc. 1. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Elmentél egy jó orvoshoz, akiben elvileg bízol...

Azt mondta, hogy kell, de te nem hiszel neki, inkább a neten olvasod a az ostobaságokat, és itt a gyakorin vársz ehhez megerősítést...


Mit vársz?


Igen, kell, igen, jót fog tenni..

2016. márc. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van! :)

De mit csinál a hülye anyuka? Hazajön az orvostól, és elkezd guglizni. Azt olvassa, hogy az orvosok, gyógytornászok, anyukák, felváltva szajkózzák, hogy nem szabad ilyen piciknek, mert passzív támaszt nyújt a lábboltozatnak aminek így esélye nincs kialakulni....

Lesz neki talpbetétje, csak abban bízom, hogy valaki aki hasonló helyzetben volt\ van, meglátja a kérdést, és leírja a saját tapasztalatait.

2016. márc. 2. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:

NÉzd, az hogy otthon zokniba van, hogy tornázzon a láb, nem igaz hogy tornázik, mert azt homokba, fűbe egyenetlen talajon tenné, tehát pont hogy nem jó otthon ha zokniba van. Persze nekünk is a gyerkőc csak zokniba van, mint mi is.

Pont 3 évesen kapott az enyém is talpbetétet, megcsináltattuk. Nem kell egész nap rajta lenni, vidd be az oviba és tedd a szandáljába, vagy ha még nem ovis és otthon vagytok akkor otthonra vegyél egy szandált és abba tegyed. Otthon vagytok vagy oviba a legtöbbet, így oda mindenképpen kell. Nyugi hamar megszokja. Az én fiam nem panaszkodott fájdalomra de eszebe sem jutott, hogy ellent mondjak a dokinak, mert akinél voltunk jó szakembernek ismertem meg. Voltunk már nála többször, de végül talpbetét kellett. Addig supináltat hordott.

Amikor csináltattuk ott azt mondták, hogy biztos sokáig kell majd a talpbetét, de nem érdekel, nem olyan bumszki, belefér a szandálba, csattos tudom állítani, meg vásárláshoz nem árt vinni a talpbetétet hogy tuti jó legyen a szandi. Neki ez megszokott már, nem ellenkezik, sőt nem is foglalkozik vele.

Szerintem ha nálatok már fájdalom is társult a lúdtalphoz mindenképpen megcsináltatám. Ja és van lúdtalp torna is! Érdemes csinálni, hátha számít.

2016. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Azt olvassa, hogy az orvosok, gyógytornászok, anyukák, felváltva szajkózzák, hogy nem szabad ilyen piciknek, mert passzív támaszt nyújt a lábboltozatnak aminek így esélye nincs kialakulni.... "

Ez azért nem hinném hogy így van, illetve egészséges lábnál persze, de ha már van valami eltérés akkor érdemes időben korrigálni!

Ha mondjuk szemüveg kéne a gyereknek persze hogy ráadnám, mert kell, nem fog magától helyrejönni ha nem hordja, legfejelbb nem lát. A talpbetét is ilyen szeritnem, hogy ha hordja mert korrigálni kell, nem egészséges a lába akkor teszel jót, aztán lehet hogy kinövi és nem fog kelleni már a suliba.

2016. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lábboltozat eltérése az egész mozgásszervrendszerre hat, megbomlik az egyensúly, ha nem űgy terhel, ahogy kéne. Ebből adódik a fájdalom is. Ha felírta, hordjátok. Korrigál egy testsúly eloszlási problémát, így az izületek, izmok nincsenek helytelenül terhelve - ez miért lenne baj? Hogy nem egy rossz tartás rögzük? Emellé a mezítlábazás egyenetlen talajon, és idővel a lúdtalp-torna kell, így lesz kerek a "terápia". Ha romlik a lúdtalp, az nem a betét miatt szokott lenni, hanem általában attól, hogy a betéttől várják a csodát, a rendszeres torna meg elmarad.

gyógytornász

2016. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!