Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leirnatok 5 eves gyereketek...

Leirnatok 5 eves gyereketek napirendjet? Miket szoktatok csinalni otthon ovoda utan?

Figyelt kérdés
2016. márc. 2. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

6kor kelés, 7kor indulunk oviba.

16kor megyek érte, hazamegyünk, eszünk (ő nem mindig, de én ilyenkor jutok az ebédemhez), de van, hogy még ekkor főzök is.

Ő addig átöltözik (vagy nyíg, hogy nem tud átöltözni, segítsek :))

Játék (lego, rajzolás, társas), mesenézés, tabletezés és máris vacsoraidő van.

Fürdés 20 óra előtt kicsivel, mert 20kor még van egy mese, amit szeretne megnézni, aztán még rövid estimese, vagy beszélgetés a sötétben és alvás.


Várjuk a tavaszt, mert akkor hazaérkezés után kihajtanám még kicsit az utcára. Pajtások is várják játszótéren, vagy átmegyünk játszani, áthívunk pajtást, stb... lényegében 2-3 olyan óránk van a késő délutánból, kora estéből, amivel tudunk gazdálkodni.

Nem sok idő még otthoni játékra sem.

2016. márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, még csak 4 éves, de azért leírom. Reggel fél 7 körül kezdem keltegetni, 7-re fel is ébred egy kakaóval. Felöltözik, fogmosás (addig elrendezem a Kicsit is, aki 5 hónapos, megreggeliztetem apát stb). Indulásig nézhet mesét. Fél 8-3/4 8 körül szoktunk indulni, kocsival kb. 5-6 perc az ovi. 3/4 4 körül megyünk érte a Tesóval. Ha jó az idő, akkor nekiindulunk itthonról sétálni. Én a babakocsival, ő a futóbicóval. Ha rossz, akkor bent játszunk. Rajzolunk, gyúrmázunk, tűzoltósat játszunk stb. Fél 5 körül jön a Férjem és levált. Én általában ekkor kezdek neki főzni, ők meg egy kis közös játék után kezdik a TSMT tornát. Ezzel durván fél 6-ra végeznek. 6-fél 7 körül van vacsora. Elég lassúevő család vagyunk, így simán eleszegetünk 3/4 órát is. Utána fürdés, 1/4 8 körül. Az kb. 20 perc. Utána játék vagy mesenézés van fél 9-ig. Akkor viszem aludni. Két mesét mondok, a kettő között van fog mosás, mivel az elsőnél issza a kakaót. Utána puszi és 9 körül jövök is ki a szobájából.
2016. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a párom viszi oviba a lányomat, akkor 6:45-kor van ébresztő és kakaó meg egy rövid mesenézés után indulnak az oviba. Ha én viszem, akkor 7:30-kor van ébresztő és utána ugyanez. Mivel itthon vagyok egy 8 hónapos babával, ezért mindennap hazahozzuk az oviból ebéd után, az azt jelenti hogy 13 órára megyünk érte. Hazafelé kényelmesen sétálunk (kb. fél óra) esetleg beugrunk a boltba egy kis nasiért, vagy a cukrászdába. Ha szép idő van akkor a játszótérre is kimegyünk de ilyenkor még szinte üres, akár tél van akár nyár. Ezért célszerűbb késő délután menni. Itthon kicsit lazul, pihen a kanapén, ha jól viselkedett az oviban akkor fél órát tabletezhet. Én közben főzök, ha a pici is engedi. Utána a szőnyegen játszunk valamit amit a pici jelenlétében is lehet pl. duplózunk. 5 körül érkezik a párom haza, akkor vacsizunk és utána sokszor elvonulok kettesben a nagyobbikkal hogy tudjunk játszani pl. társast, vagy rajzolunk, kézműveskedünk. Fél 8 körül van a fürdés és utána egy mesét megnézhet, aztán még olvasok neki és kicsit simogatom a haját, olyan 8:30-9:00 között szokott elaludni.
2016. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7korül kel, irány az óvoda. Én még itthon vagyok a kisebbikkel, majd megyünk a nagyért az oviba 4korül. Ha nincs úszás, akkor ovi után szép időben egy kis közös séta. Aztán otthon játék együtt, vagy gyurmázás, rajzolás. 6-ra jön haza apa, akkor eszünk együtt, vagy addigra már ettek a gyerekek, de apa nem szeretne. Igyekszünk több kinti programot szervezni még ilyenkor is. Tesco, közeli pláza (gyerekek imádják), átugrani a nagyihoz, kimenni zseblámpával sétálni. Ha otthon maradunk, akkor játék és mese. Tornázni mi is szoktunk. :)
2016. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, 7-8 között fürdés.bmajd utóhami. Pisi, fogmosás. Alvás. 20:30 körül. Utóhami közben van a meseolvasás.
2016. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat.
2016. márc. 2. 13:07
 7/10 anonim ***** válasza:

5 éves ikerfiúk, reggel 6:30 körül kelnek. Sosem használunk ébresztőórát, valamelyik gyerek mindig korán kel a három közül. Odakészítem a ruhákat, egyedül fel kell öltözni, aztán reggeli, kicsit még beszélgetünk, játszunk, míg apa összekészülődik, és 8-kor együtt indulnak el az oviba.


Délután 4 körül érnek haza, hétfőn kicsit később, mert akkor néptánc van. Ha egy mód van rá, hagyom őket az udvaron rohangálni, motorozni, mielőtt feljövünk a házba, hogy egy kicsit még levegőzzenek.

Istennek hála, heti egy-két délután fel tud jönni valamelyik nagyszülő, akkor velük játszanak, beszélgetnek.

Amúgy meg eljátszanak a kistesóval, egymással, velem (apa késő estig dolgozik).

Ilyenkor délután már nem megyünk sehová. Sok játékuk van, feltalálják magukat, persze össze is vesznek, ha arról van szó.

Vacsora, fürdés, és ha nem szaladt el az idő, néznek egy mesét (nálunk nincs minden nap tévézés).

Fekvés este 8 körül.

2016. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 5,5 éves, nagycsoportos óvodás, budapestiek vagyunk.

Hétköznapi napirend:

- ébredés 6.45 (kis ébresztőórája van, egyedül kel, nagyon büszke magára), önállóan öltözik (egyedül a harisnya húzásnál kell segítség időnként), az előző este kikészített cuccokba. Otthon egy nagy bögre kakaót iszik reggel, illetve amíg én készülődök (kb. 10-15 perc), addig a kakaóval bevackolhat a kanapéra és megnézhet egy-egy epizódot DVD-ről a kedvenceiből (most az Egyszer volt az ember és az emberi testes ovis ismeretterjesztők a menők, esetleg Charlie és Lola vagy hasonlók)

- oviba érkezés 730-7.45 között, én 8.10-8.15 körül érek be az irodába. Az oviban tud is akár rögtön reggelizni is.

- az ovis programokat részletesen nem írom le, de hetente van úszás, korcsolya és küzdősport is egy-egy délelőtt, játékos angol, logopédia (neki a sz-zs betűk még bizonytalanok, egyéni foglalkozás), iskolaelőkészítés (játékos matek tk.), kreatívkodás stb.- értelmesen és játékkal telik a napjuk, ilyen időbennt pl. ma is, kimennek az udvarra is futni egyet, jobb időben délután is kint vannak

- kb. 16.30-16.45 körül érek oda érte H-CS között, pénteken meg rögtön alvás után (igen, még alszanak, az egész csoport és ő otthon is, aminek nagyon örülök)

- havonta 2* 1-1 órát van ovi után fix foglalkozása (tehetséggondozás, akkor előbb megyek érte, mert a foglalkozás 17-18g van- de ez tényleg HAVI 2 alkalom)

- hazaérünk normál esetben kb. 17.00 óra körül. Ha éhes, akkor eszik gyümölcsöt vagy joghurtot stb.


Rossz idő esetén otthon vagyunk, ilyenkor kb. fél órát neki szabad játék (lego, fasín építés, kisautó tologatás vagy befejezi az oviban elkezdett rajzot stb.)- addig én vacsorát készítek, bedobok egy mosást stb.- közben beszélgetünk, hogy mi történt stb.

- legalább egy órát játszunk vagy játszva tanulunk (kb. 17.30-18.30 között. Ilyeneket, mint LOGICO, LÜK, Sapientino érintőtollas társas, kisvakondos betűjáték (olyasmi, mint a scrabble, csak képes, ovisoknak), memória, képkereső, beszélő könyv (Leapfrog little touch neki való füzetei/kazettái), esetleg ovis színező, feladatlap, matricázó (mindenféle kiadványok vannak a Tessloff-Babilonnál vagy a Dinasziánál, illetve a pedagógus könyvesboltban szoktam venni ovisoknak való pl. vonalvezetőt, pontösszekötőt, különbségkeresőt, útvesztőt- ezeket nagyon szereti.


Mindig a kocsiban hazafelé megbeszéljük, hogy mihez volna kedve- és van ideje a vicces társasoknak is (pl. a retro hugó-hamihoz hasonló golyókapkodó békás játékot is elő szoktuk venni vagy a monkey businesst (akasztgatni kell majmokat, hogy ne szakadjon le a fa- vicces, de kézügyességfejlesztőnek sem rossz), hetente 1* kb. kreatívkodunk (most a HAMA vasalható gyöngyök a menők- kapott sötétben világító gyöngyöket, így ilyeneket rakunk ki vagy pl. most majd nőnapra készítünk az ovis kislányoknak valamit stb.- a nagyobb kreatív dolgokat, mint festés, gyurma stb. hétvégére hagyjuk, mert hétköznap kicsit kevés az idő erre.

2016. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

...előző vagyok, folyt:


- Kb. 19.00 órági elpakolunk, előkészítjük a másnapi cuccokat (ruha, úszócucc stb.), majd vacsorázunk. Nálunk jellemzően egyszerűbb főtt étel van este is (pl. előző éjjel zacskóban sült csirkemellhez friss saláta vagy tartalmasabb zöldséges leves vagy párolt hal zöldköret, valamilyen tésza- sajtos, túrós, mákos stb.)- vacsora után segít elpakolni természetesen, illetve néha a szabad játék helyett bevonom a főzésbe (egyszerűbb feladatok, zöldségmosás, hűtőből ki-be pakolás, velem együtt kevergeti az ételt vagy összetörheti a spagettit stb.)

- nálunk mese-fürdés-alvás a sorrend és minden nap választhat, hogy hosszabb ideig fürdik és játszik a kában ("halacskázás" vagy nyomunk gyorsan 5 forduló UNO kártyát- nagyjából egyik nap ez, másik nap az. Ha UNO van, akkor gyors tusolásra van idő, ha nem kártyázunk, akkor meg játszhat a kádban a hálóval, halaival stb.

- mindig van esti mese kb. 20-25 perc, majd fürdés, ágyba kb. 20.10-20.20 körül kerül.


Hetente egyszer hétköznap bevásárolunk közösen ovi után (én ezt is szeretem, játéknak fogom fel, ő feladatot kap stb.- nekem sosem volt nyűg), kisebb élelmiszerlánchoz megyünk, nem a tescoban, nagy hiperekben bolyongunk, előnyben részesítem a Lidl, Aldi vonalat, így max. 40-50 perc alatt megvagyunk. Ha az idő engedi (remélem, pl. ma is- akkor a bevásárlás előtt pont útba esik egy nagy park/játszótér-ott megállunk fél órára- rollerezik, gördeszkázik, biciklizik, néha találkozunk ismerős gyerekekkel stb.


Nyári időben természetesen többet vagyunk kint, akkor olyan is előfordul, hogy eleve úgy készülök, hogy már reggel mindent előkészítek a vacsorához, vagy lerövidül a tanulós/játékos idő vagy a több mozgásért, játszótérért, deszkázásért cserébe gyors tusolás van- ezt már megérti, kéri, elfogadja, így flottul mennek a dolgok.


Hétvégéken az egyik nap otthonlevős (max. 2 óra takarításba vonom be), kis barátokat fogadunk, pizzát sütünk, "mozidélutánozunk" (besötétítek, pattogatott kukorica, valami jó kis mese (mondjuk 1,5 óra), pl. Garfield vagy Verdák stb.), a környéken biciklizés, séta stb.

A másik napon áltában valamilyen szabadidős program vagy kultúra: akár a közeli művházban szokott lenni bábszínház vagy zenés gyerekelőadás, szoktunk járni komolyzenei koncertre, gyerekeknek való matinéra, komolyzenei hangszerbemutatóra (Opera hangszervarázs pl.), esetleg MÜPÁ-ban, Bábszínházban valamilyen program (jó kiadvány a havi tervezéshez a KINCSKERESŐ gyermek programmagazin, nagyon ajánlom!)

Március-áprilistól már itt a kirándulós szezon, havi 1-2* tervezek előre kimozdulós, Budapesten kívüli programot is (akár Visegrádi palotajátékok, Gödöllői kastélymúzeumban valami jó program, Vácrátóton az arborétumban a nárciszvirágzás, Rám szakadék, budai hegyekben kis túra, Erzsébet kilátó stb.- illetve idén teszünk pl. egy kört a hop on turistabusszal a saját városunkban- ez is jó élmény, főleg a kishajós útvonal.

Az újpesti Tarzan-park is félnapos szuper kikapcsolódás, jönnek majd a szabadtéri szülinapok, havonta-kéthavonta nagy játszóházba is elmegyünk (főleg őszi-téli időszakban- az Elevenparkot pl. szeretjük kis barátokkal)

Terveim szerint havi 1* messzebbre is megyünk, akár 1-1 éjszaka ottalvással is (pl. Nyíregyházán szívesen megnéznénk a felújított állatkertet, Lillafüred, Pécs tévétorony stb.)


Mindez inkább csak szervezés, mint komolyabb anyagiak kérdése- és ráadásul egyedülálló anya vagyok- így az időbeosztás kicsit több logisztikát igényel, de én is élvezem és igyekszem mindkettőnk számára tartalmas, testi- lelki értelemben is egészséges, élménydús időt biztosítani és a lehetőségekhez mérten sokat beszélgetni, együtt lenni.

2016. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

...előző (még mindig):

lehet, hogy félreérthető: az esti mese este MINDIG könyvből van, olvasom neki- nem tévézünk délután/este sem hétköznap, sem hétvégén (kivéve hétvégi alkalmankénti "mozidélutánjaink")


Nem tudom, mennyire vagyunk ufók :), a gyerekem nem tabletezik, nem mobilozik, nem tévézik- a sok neki való dvd-ből választ magának, amit szeretne.

Mivel én - sajnos vagy nem- home office-ban akár otthonról is tudok vagy muszáj alkalmanként dolgozni (ha beteg, ha én vagyok beteg, ha határidő van stb.)- így nálunk tudja, hogy a notebook, egyéb kütyük anya munkaeszközei.

Nem érzem cikinek ezt.

Neki van ovis tanuló laptopja (tudjátok a színes, beszlő, logikai játékos-memóriás vtech)- tanuló tabletje, interaktív táblája (betűket, számokat, alakzatokat tanít neki rajzolni stb. ezzel tökéletesen elégedett.

Ilyenekkel is szokott a hazaérés után egy kicsit, max. 20-25 percet játszani, de nem minden nap, hetente mondjuk 1* átlagban.

Youtube-ról nyomott, meg feketén letöltött filmek helyett meg inkább megvesszük a lemezeket, illetve még kölcsönözni is szoktunk időnként a Szabó Ervin könyvtár médiarészlegén- szuper a kínálat!

2016. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!