Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a helyes reakció...

Melyik a helyes reakció ilyenkor, kinek volt igaza?

Figyelt kérdés

2 éves a lányunk, egy szintén kisgyerekes pár volt nálunk vendégségben. Tőlem távolabb, mellettük lekoccolta fejjel az asztal szélét. A pár odaugrott "jaajjj, szegéééény, hát biztos nagyon fájt, szegéééény".

A lányomnak görbülni kezdett a szája. Kicsit hangosabban, hogy rám figyeljen, vidáman mondtam neki, hogy "nocsak, kipp-kopp, kopogtál az asztalon? Kopp-kopp, most a kezeddel kopogj!" Erre azonnal elvigyorodott, kopogott kettőt az asztalon kézzel, majd ment játszani.


A pár mondta, hogy ez tőlem kegyetlen(?) volt, fel kellett volna ugranom, ölelgetnem, vigasztalgatnom.

Nem egy esést, balesetet láttam már nála, így fel tudtam mérni, hogy mekkora volt az a koppanás és ténylegesen mennyire fájhatott neki. (Amúgy nem előre nézett és belesétált az asztalba, nem lendületből esett.)


Szerintem az ő verziójukkal csak az ijedtséget erősítettem volna meg benne. Természetesen, ha nagyot zakózik és látszik, hogy erősen megütötte magát, akkor felveszem és vigasztalom, de ebben a esetben a verbális kommunikáció elegendőnek tűnt nekem. Tehát nem álltam fel és nem mentem oda hozzá.


2016. febr. 19. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jól tetted, én is így szoktam. Látszik azért mikor nagy a fájdalom és mikor csak az ijedtség.
2016. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
én veled értek egyet, én is felmérem a koppanás nagyságát és annak függvényében vagy elviccelem, vagy vigasztalom :)
2016. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha nevetett, biztos nem volt nagy fájdalom. Én mondjuk mindig megvígasztalom, megölelem, gyógypuszit adok,bár nem mondogatom,hogy biztos fáj. Gyerekkori rossz emlékem, hogy ért valami kisebb dolog és egy katona dologgal elintéztek, ment tovább az élet, nekem nagyon hiányzott,hogy foglalkozzanak a bajommal,szeretgessenek. Egyedül éreztem magamat a helyzetekben. Ezért én a legkisebb dolognál is megölelem a gyerekemet, puszit kap stb....
2016. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is igazat adok Neked és az előző válaszolóknak, de szerintem az belefér a konkrét esetbe, hogy a barátaitok nem ismerték a kislányodat, zért inkább megijedtek - a sajátjukkal meg lehet, ők is "mérlegelnek".
2016. febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam, bár azért megsimogatom, és puszit adok. Inkább megnevettetem, mint ráijesztek, hogy jajj, de beütötted, fáj...
2016. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az apróbb baleseteket én is "elviccelem" vagy elterelem a gyerkőc figyelmét, mert ha elkezdek jajjogni, attól ijed meg. Persze ilyenkor is előfordul, hogy megsimogatom vagy kap rá puszit, de inkább már bohóckodva és nem csinálunk drámát.

A komolyabb sérüléseknél kapásból látom, hogy ölelésre és vigasztalásra van szükség.

2016. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én abszolút híve vagyok annak, hogy együttérezzek a gyerekem problémáival, fájdalmával, de tapasztalat, hogy a figyelemelterelés sokszor hatékonyabb. Mert ha elkezdem vigasztalni, akkor sokszor beleragad az önsajnálatba, és egy aprócska probléma miatt is fél óráig sír.

Rászoktam, hogy egyetlen mondattal jelzem, hogy együttérzek vele, utána azonnal elterelem a figyelmét. Most már 9 éves nagylány, és ő maga mondja, hogy ha nem figyel oda, akkor nem is érzi a fájdalmat.

2016. febr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt nincs olyan, hogy kinek van igaza. Ok más típusú szülők, ennyi.
2016. febr. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te döntsd el hogy kezeled a helyzetet. A te gyereted, majd te tudod hogy szoktad vagy ebben a helyzetben hogy a reagálsz, a pár meg majd a saját gyerekénél úgy csinál ahogy akar. Nekem eszembe se jutna közbe avatkozni, hogy miért nem puszilgatod meg vagy éppen miért nem vicceled el vele. A saját fiamnak lehet hogy nyomok rá két puszit, de a sógórnőméknél nyílván nem, de nem is szólnék bele hogy mit tegyen ebben a helyzetben.
2016. febr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyakran tapasztaltam kisfiamnál, hogy nem is a fájdalom, hanem az ijedelem az, ami miatt elpityeredik, ha valami váratlan történik - olyan amire nem számít.

Ilyen a bútorhoz való enyhe koccolás is.


A szuterénben diót törtünk együtt. Ő is segített a kiskalapácsával, ügyesen ütötte a diót a fejtetőre állított mozsár fenekén. Néha a kezére is rásózott alkalomadtán. De mivel számított rá, hogy ilyen bekövetkezhet, férfiasan, minden látható jel nélkül viselte. Énnel sokkal kisebb fizikai behatásra viszont nyafizni kezd - ha az váratlanul történik, úgy hogy nem számít rá. Ebből következtetem, hogy nem a fájdalom, hanem az ijedelem inkább az, ami megviseli.

Ha nagyon fájna - egy célterületre adott puszi hatására nem múlna el azonnal a fájdalom :-)

2016. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!