Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves státuszon a szemvizsgál...

3 éves státuszon a szemvizsgálat nálatok mennyire volt sikeres?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyünk a védőnőhöz, kaptunk a héten tőle egy papírt egy villához hasonlító rajzzal, ezt kellene megtanítanom a fiamnak hogy merre áll a villa, merre mutat villa stb... Neki ezt a kezével kellene jeleznie.

Tegnap nekiálltunk, gondoltam hogy tök egyszerű dolgunk lesz hiszen olyan egyértelmű, de a fiamnak nem az. Próbáltam hogy nyilakat rajzolok a villa végeire, aztán a villa fogai közé kisegeret rajzoltam, merre tud kiszaladni a kisegér... Nem érti. Nézi a képet de nem tudja értelmezni, nem tudja hogy melyik kezét merre emelje. Természetesen még többször lefogok vele ülni és gyakorolni de egyelőre esélytelennek látom a helyzetet.


2016. márc. 10. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem ilyen volt a szemvizsgálat, hanem olyan, mint a felnőtteknél, csak betűk helyett formákkal (kisautó, hajó, stb.). Ez így tökéletesen működött, azt a fajtát nem ismerem, amit te írsz.
2016. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is olyan volt mint amit az első írt. Kis rajzokat kellett leolvasni a tábláról pl. csillag, fenyőfa stb
2016. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát én ezt nem értem... azt gondoltam volna, hogy országos szinten ezt a butaságot csináltatják a gyerekekkel.

A képes megoldás sokkal jobb lenne.

Köszönöm a válaszod.

2016. márc. 10. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban mindenhol ez a "villás" változat volt, nem okozott gondot.

Ez:

[link]

2016. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, erre a villásra gondoltam. Én nem emlékszem, hogy nálunk milyen volt.
2016. márc. 10. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiammal most voltunk januárban.

Neki nem villa volt, hanem egy kézfej. De az mindegy.

Mutatnia kellett a saját kezével, h merre felé mutat a kis kéz a papíron. A védőnő elvitte messzebbre is a papírt és akkor is mutatnia kellett.

Szóval fiam a saját kezével utánozta a képen lévőt, neki így kellett, így mutatta a védőnő.

Sikerült neki elsőre, ügyesen elmutogatta az egészet.

2016. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!