Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extrán félős és majd kinövi,...

Extrán félős és majd kinövi, vagy valami probléma állhat a háttérben 33hós fiamnál?

Figyelt kérdés
Nagyfiam 33 hónapos. Szinte fél minden gyerektől, legyen kicsi vagy nagy, ő nem akar a közelükben lenni. Lépcsőn alig mer egyedül közlekedni. A játszótéren inkább arrébb megy, ha más is ott van ,vagy várni kell a csúszdára oda sem megy. Ha mégis a közelébe mennek sír. A szomszéd faluban a baba-mama klubban vannak foglalkozások, ahol már többször voltunk, de ő ha már az épületet meglátja ordít, sír. Sokszor végig sírja az ottlétünket. Belém csimpaszkodva üvölt. Nem tudom,hogy erőltessem-e a táesaságot, vagy fogadjam el , hogy nem szereti. Normális ez a félelem ?
2016. márc. 11. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
33 hós?:o Takaroggy má'
2016. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Felnőttekkel szemben hogyan viselkedik? Kis korában (egy-másfél éves koráig) jártatok rendszeresen gyerekek közé?
2016. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
33 hós??? 3 évest akartál írni ugye?
2016. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

erőltetni nem szabad, viszont 3 éves, óvodaköteles, pont most kéne már közösségre vágynia, de ugye ez már nem is elkerülhető. én pszichológus segítségét ajánlom, nevelési tanácsadóban ingyenes, nem hagynám ezt annyiban.

mimóza alkat lehet, de az ordítás már nem fér bele, ez nem egyszerű tartás a gyerekektől, ez több... nyilván történt valami, oda kéne visszamenni, ebben fog segíteni a pszichológus

2016. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
van kistestvére? félénk, ne erőltess semmit. Az épületet közelítsétek meg és mondd: nem megyünk be, csak erre sétálunk. (lehet, hogy kihagyható, az is lehet, hogy meglepődik és be akar menni)
2016. márc. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Idegen felnőttekkel gyerek nélkül ritkán találkozunk, így nem is tudom igazán. Persze , j kisebb korában is találkoztunk gyerekekkel. Akkor nem volt ez a félelem rajta.
2016. márc. 11. 23:26
 7/11 anonim válasza:

erőltetni nem szabad, viszont 3 éves, óvodaköteles, pont most kéne már közösségre vágynia, de ugye ez már nem is elkerülhető. én pszichológus segítségét ajánlom, nevelési tanácsadóban ingyenes, nem hagynám ezt annyiban.

mimóza alkat lehet, de az ordítás már nem fér bele, ez nem egyszerű tartás a gyerekektől, ez több... nyilván történt valami, oda kéne visszamenni, ebben fog segíteni a pszichológus

2016. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem nem normális dolog. Vizsgáltasd ki. Ja és tényleg durva a 33 hónapos.
2016. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha regebben nem volt, mikor kezdodott nala?
2016. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Miért durva, hogy 33 hós??? Majd 3 hónap múlva lesz 3 éves. Ilyen kicsi korban még sok változást produkálnak a gyerekek, pl. a szobatisztaság terén is akár. Ha én orvoshoz viszem a 2 és fél évesem, a leleten is mindig hónapokban írják a korát. Legutóbb 31 hónaposnak írták.

Szóval a kisfiú kettő és háromnegyed éves és majd csak júniusban lesz 3. Bocs az offért és leszarom a pontozást.

2016. márc. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!