Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne érezzek...

Mit tegyek, hogy ne érezzek így: amióta gyerekeim vannak tönkrement az életem?

Figyelt kérdés

Én egyáltalán nem érzem hálás feladatnak, hiába szeretem őket. Csak a gürizést érzem, a hatást alig. Párom dolgozok ő is fáradt. Nem nagyon segít. Nincsenek barátaim.

Teljesen kirekedtem a felnőtt életből, mindemellett alig van időm magamra. Úgy érzem csak a kárrendezésre vagyok itthon meg a romeltakarításra, meg az állandó 24X7-es szolgálatra.

Szeretem őket, de már halálosan fáradt vagyok, és elegem van!!

Mit tegyek, hogy felülemelkedjek ezen, és ne a folyamatos hányingert és ingerültséget érezzem, amiért ez a helyzet?

Nem érzek mindig így, de az utóbbi időben már a bőgésig eljutottam, annyira szerencsétlennek érzem magam. Az anyaságot felemelő érzésnek akarom érezni, nem tehernek.


2016. márc. 16. 08:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ. :)

Kicsit azért jó a tudat, hogy nem csak én vagyok így. Természetesen gondoltam de így, hogy olvasom is megnyugtató :)

Igazából a párom nem sokat segít. Jó pár hónapja vagyok ebben a gödörben amióta így vagyok folyamatosan piszkál, hogy szedjem magam össze. De nem megy olyan könnyen mint ahogy ő gondolja. Az anyukák távolság tartóak velem mert fiatal vagyok,(23) tetovált és nem olyan mint ők. Valamiért ha ki megyünk a játszótérre elmennek onnan.. Van egy két anyuka aki beszélget velem de nekik is megvan a saját kis társaságuk. Szóval nem tudom.. A régi "barátok" elpárologtak ahogy terhes lettem. A tél sem tett jót.. A folyamatos bezártság.. :/

2016. márc. 16. 14:08
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el csak Te segíthetsz magadon,tudom hogy milyen a depresszió,tudom milyen a pánikbetegség 11 éves koromtól gyakran tapasztaltam,volt szülés utáni depresszióm,voltam gödörben,gyerekként szexuálisan zaklatott anyám élettársa..nem volt egyszerű..de azt megtanultam,hogy csak én változtathatok az életemen,ha sötétnek,keserűnek, érzem,szenvedek akkor egyre rosszabb lesz..fiatalon lettem anya nem volt tervbe olyan korán 21 évesen,sokáig úgy éreztem börtönbe kerültem,sok idő kellett,hogy rájöjjek ez nem így van,mert gyerek mellett is szabad lehetek,foglalkozhatok magammal is stbstb. Rá kellett jönnöm,hogy pozitívan kell látni a dolgokat,elkezdtem újra a hobbijaimat,miután újra dolgoztam minden jobb lett,nekem a tanulás is jó volt baba mellett,új barátokat kerestem,mondjuk tény a párommal mindent együtt csinálunk, a háztartásba is segít a gyereknevelés is közös feladat,mi most várjuk a 2. babát...párod azt szeretné,hogy jobban legyél azért piszkál..Menj el dolgozni,ismerkedj,nem kell a gyerekeket 24 órában szórakoztatni,legyen önbizalmad,szeresd magadat,írd fel milyen csodálatos dolgok vannak az életedben kezd a legapróbb dolgokkal pl van mosógépem,egészséges vagyok,van egy férjem,van két fiam stbstb. nagyobbat vond be pl elpakolhatja Ő a játékait,nem olyan kicsi már,ne akarj minden nap tökéletes rendet,jutalmazd meg magad apróságokkal,sokat jelent hidd el..
2016. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
76%

Ugyan így vagyok én is, de én meg próbálok felül emelkedni ezeken a fura érzéseimen és próbálom élvezni is az anyaságot. Nekem 3 és 1.5 évesek a gyerekeim, az elsővel is nehéz volt, most meg kettővel.... hűűűű, néha csoda hogy nem ölöm meg magam... Én is szoktam sírni, sőt, magamra csukom a fürdőajtót és üvöltve bőgök miközben azt mondogatom hogy utálom az egészet, nem akarom, csináljuk vissza....

Én mindig is vágytam gyerekre, sőőőt, 3 gyereket szerettem volna, aztán ahogy megszületett a fiam és megváltozott minden az életünkben, már az elején azon sírtam hogy csináljuk vissza, ez már 3 éve van így, még mindig nem szoktam meg teljesen hogy minden megváltozott és már semmi sem a régi, de már nagyjából feldolgoztam és tudok vele élni.

Ezektől függetlenül szeretem a gyerekeimet, foglalkozom velük, ellátom őket, jó anyának érzem magam, de belül örjöngök... :/ Nekem az első 1 év volt kegyetlen, már orvoshoz akartam fordulni de aztán erőt vettem magamon és a férjem segítségével kilábaltam a depresszióból. Ha úgy érzed hogy nem tudsz saját magad helyre állni akkor továbbra is orvosi segítséget javaslok. Sajnos más okosságot nem tudok mondani, kitartás! Idővel biztos könnyebb lesz, főleg ha a kisebbik gyerkőcöd is betölti a 3 évet.

2016. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerinzem az egyhangú napjaid miatt érzed ezt. Próbálj programokat beiktatni, először fárasztó, de használ. A gyereknek is azért jó a napirend, mert kapaszkodót ad. Neked is legyen. Rövid távon gondolkodj, mindig azt nézd, amit el tudsz érni. Ha csak a pakolás, meg házimunka van, nem csoda, ha belefásulsz. Járj el a kicsivel emberek közé, kirándulni, amíg a nagy oviban van, sok ingyenes dolog is van.
2016. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
59%

Na, én ezért nem fogok gyereket szülni.

Elég nekem a bébiszitterkedés, napi 5-6 óra, és kész, utána látni sem akarok gyereket másnapig. :)

2016. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Érdekes, 2011-ben mármegkérdezted ugyanezt, pontosan ugyanezekkel a szavakkal és most bemásoltad a kérdésed?

De akkor meg a gyereked kora nem stimmel...

Szerintem kamu a kérdés.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2016. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
KB egy hete olvastam azt a kérdést és szóról szóra igaz az én helyzetemre is. Nagyon megragadt a kérdés talán ezért lett ugyan az. Nem kamu a kérdés. Azt egy másik azóta már nagyobb gyerekeket nevelő kétségbeesett anyuka kérdése volt. Ez most az enyém. Annyi különbséggel hogy én nem dolgozom mert a pici fiam 10 hónapos lesz.
2016. márc. 17. 00:42
 28/30 anonim ***** válasza:
Menj vissza dolgozni,illetve én munka után ha hazajövök nem házi munkázom hanem le ülök piheni ,olvasni,játszani.csinálok olyat,és csináltam olyat hogy legyen magamnak időm ,amikor azt csinálok amit én akarok,te is csináld azt ha pihen pici te se a lakást hozd rendbe hanem csináld azt amit te szeretnél ,olvas,zene hallgatás ,játék.stb igy nem lesz monoton az otthon létt.
2016. márc. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Menjetek vissza dolgozni, nem bántásból írom, de 5-os egy 2 eves mar siman jo helyen van a bolcsiben, talan jot is tesz neki az a szabályrendszer ami ott van, mert valljuk be azert van igaza anyosodnak...


10 honapos volt a lanyom mikor vissza kellett mennem, a másodiknál gyakorlatilag abba sem hagytam a munkat, imádom minden percet mikor egyutt vagyunk.


A játszótéri anyukák meg kulon történet en nem ott ismerkednek, hanem ringaton, vagy klubba vagy fórumon...

2016. márc. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
en megertelek, nekem egy is sok volt mikor a masodikkl terhes lettem es elveteltem nagyon megkonnyebbultem.ugyis csak a ferjem kedveert szultem volna meg igy legalabb nem en voltam a felelos a tortentekert. a fiam 2,5 eves volt hogy visszamentem dolgozni, ovis lett, kesobb napkozis , igy rendben voltak a dolgok. de a 2,5 ev is sok volt ha tudtam volna hogy ilyen az elet gyerekkel akkor azt az egyet se szultem volna meg. ma mar felnott es ahogy latom o megfontoltabb mint en nem nagyon igyekszik a gyerekvallalassal. nehanyszor vigyazott a baratnoje ket gyerekere par napot azt mondta ez rosszabb mint egy b ortonbuntetes;-))))
2016. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!