Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogy birjátok, hogy...

Anyukák! Hogy birjátok, hogy mindennap egyedül vagytok a babátokkal? Nem fárasztó? Én sajnos nagyon sokat vagyok egyedül a 4,5 hós babámmal és néha teljesen kikészülök föleg mikor nyügös is! Sajnos segitségem nincs!

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Néha tényleg fárasztó tud lenni, de ezzel jár. :)

Megmondom őszintén, amikor pár hetes volt, alig vártam, hogy nagyobb legyen és többet aludjon (én, naiv). Most, hogy már 6 hónapos és kúszik mindenfele, visszasírom azt az időt, amikor letettem valahova és ott is maradt.

Nekem igazából az hiányzik, hogy nem nagyon tudok kimozdulni és nincs a rokonok, barátok között anyuka, akivel együtt babázhatnánk.

2009. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

szia!


Hol jobban, hol rosszabbul... Tegnap például hisztizett vacsi után , és bealudt fél adag kajával. Éjfél előtt ébredt, éhes hassal. Megetettem, de akkor meg felsrófolta magát és persze játszani akart :) 1 órámba telt, mire elaltattam...Most nyugodtabb , látszik rajta , hogy ő is kifáradt. Egyébként elég változatlanok a napjaink, engem a netezés meg a főzés szokott kicsit kilendíteni ebből.

2009. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szamomra is nagyon farasztoak es monotonok a napok es a legrosszabbul az esik, hogy a tavoli rokonok mindig csodalkoznak ezen ha oszinten valaszolok es elmondanam, hogy faradt vagyok es semmi segitsegem.
2009. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hm..jogos a kerdes.Eloszor is : igen az anyasag ezzel jar. ezt tudtuk elore csak nem keszultunk fel ra, de sztem nem is lehet. Masodszor: nehezen birom en is, foleg hogy nekem sincs erdembeni segitsegem napkozben. Harmadszor : elkezdtem baba-mama csoportba jarni, ez azert jo mert ingyenes,egymas hazanal vagyunk, mindig masnal. A hasonlo koru babak tudnak mindig mas jatekokkal jatszani, akar egesz pici kortol kezdve. Harmadszor : az anyukak sem hulyulnek be teljesen egesz nap egyedul otthon. Hozzateszem h kisbabam belgorccsel szenved, ergo eves utan sokat sokat sir, igy a talkozok fele azzal telik h nyugtatom, de igy is megeri a dolog.

A szomszedsagban rengeteg a baba,de az anyukak nem baratkoznak, vagy egyszeruen nincs is ra idejuk, energiajuk. Nekem bezzeg lenne!!

Egyebkent meg igy is a het napbol 4 meg mindig nehezen telik, jon a tel amikor meg jobban beszorulunk a hazba akkorra remelem kialakul majd 1 jo kis tarsasag babazni.

Kitartas, nemsokara nagyobbak lesznek es lehet veluk jatszoterre menni, es ott mas anyukakkal is lehet majd csevegni kozben :)

3hos kisfiu anyukaja

2009. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, drasztikusan hangzik, de Én visszamentem dolgozni, mikor kislányom 7 hónapos volt. Persze, nem azért, mert nem bírtam volna Vele otthon lenni, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor borultam ki, nagyon jó gyerek, de igen, nehéz néha. Mióta dolgozom újra (egyéb más okok miatt), alig várom, hogy hazamehessek már hozzá, és hihetetlen, hogy mennyivel türelmesebb vagyok. Tehát, a következtetésem ebből az, hogy aki megteheti, töltsön valamivel kevesebb időt a picurral, mert a fennmaradó idő sokkal értékesebben fog telni. Tudom, ezzel most nem segítettem Neked, csak megosztottam a tapasztalatomat.
2009. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet egyedul vagyok ezzel , de en nagyon elvezem a babazast!Abszolult nem faraszt, imadom!Fiam 4,5 hos nagyon jo baba, szoval biztos ez is segit, DE jovunk megyunk mindenhova mar 1 hos kora ota.Kulfoldon elek, tehat nekem sincs segitsegem, kiveve a 75 eves anyosomat...kiborito...bar mar sikerult "betorni".

Jarunk mi is baba-mama klubba az itteni magyar anyukakkal, de csak havi 1x ennek ellenere minden nap csinalunk vmit: seta,bevasarlas,piac, szomszedolas,jatek a lakas kulonbozo pontjain.

Babakocsival mar bejartam a varost, nem kell megilyedni csak el kell indulni(ja ,nincs kocsim)!

2009. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolso hozzaszolonak irom: nekem sincs kocsim, en is kulfoldon vagyok, sajnos itt csak lengyelek laknak, akik koztudottan nem baratkoznak. Jovunk megyunk mi is, a baba mama klub segit a legtobbet, ott talalkozom anyukakkal, es a volegenyem csaladja segit ha kell, de napkozben egyedul vagyunk. En is imadom a babazast, de neha valljuk csak be jo ha felnottel is tudunk beszelgetni :) :) Tovabbi jo babazast mindenkinek es kitartast is !
2009. okt. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!