Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idegennyelvű környezetre...

Idegennyelvű környezetre hogyan reagál egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Az angol nyelvhez szoktatva van, sok angol nyelvű gyerekdalt hallgat, itt élő külföldi barátokkal is angolul beszélünk (Magyarországon élünk). Az egyik barátunk próbált az anyanyelvén beszélni hozzá, akkor nagyon kerek szemekkel nézett - bár itt is az volt a cél, hogy szokja, hogy más nyelvek is léteznek, a hangzása legyen ismerős, nem több.


Ennek a barátnak az egész családjával jóban vagyunk, tündériek a szülei is, nagyon jó viszonyban vagyunk velük. Sok unokájuk is van, egyikük egyidős a miénkkel.

Felajánlották, hogy egy-két hétre menjünk ki hozzájuk, lakhatunk náluk és napközben szívesen vigyáznak a gyerekre is. Bennük maximálisan megbízok, jó kezekben lenne.

Amúgy is, bárkivel elvan, aki mosolygós és szórakoztatja, nem egy zárkózott típus, sőt.


Egyetlen dologtól tartok: ha a barátunknál ilyen meglepetten reagált a nyelvre, vajon az ő szüleinél nem fog-e gondot okozni neki. Egyszer találkoztak, akkor még baba volt, fél órát egyedül hagytam őket, azon kívül, hogy a bőrüket csodálta (déli ország, jó barna emberekkel) a sajátjához képest, nem volt gond.

Amikor ki tudnánk menni, két és fél éves lenne. Próbálkozzunk vele?


Azért lenne fontos rájuk hagyni napközben, mert ott iszonyú erős az UV sugárzás napközben, nem szívesen vinném ki a fullasztó melegbe és az erős napsütésre napközben, csak reggel vagy kora estétől.

Ezen morfondírozok, hogy elfogadjuk-e az ajánlatot.


A barátunk kicsit beszél magyarul, mert itt él, de a szülők az anyanyelvükön kívül, csak nagyon kicsit beszélnek angolul, más nyelven nem. Az ő anyanyelvükön én is csak néhány szót tudok.


2016. márc. 17. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában jól reagálnak.
2016. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy néhány nap után alapkifejezéseket értene?

Én két hetet voltam náluk korábban, akkor egy turista szintű nyelvtudást felszedtem csak azzal, hogy sokat beszéltek hozzám és közben mutogattak is, így összeraktam, hogy mi mit jelent.

Elvileg egy gyereknél ez még könnyebb (könyv szerint). De nem tudom, hogy ő adaptálódna, vagy inkább megijedne tőle...

Ahogy írtam, a szülők tündériek, gyerekcentrikusak és ráadásul a nagymama (barátunk anyukája) egészségügyben dolgozik, így baleset vagy betegség esetén a lehető legjobb ellátást kapná. Korosztályos társasága is lenne az unokák révén, de ők is a helyi nyelvet beszélik csak.

Ami mellette szól, azon kívül, hgoy a nagyszülők nagyon profik kisgyerekekkel: hatalmas nyüzsi van, tele a lakásuk emberekkel, vendégekkel. Ezt szereti a gyerek, szeret nyüzsgésben lenni. Biztos vagyok benne, hogy minden betévedő foglalkozna vele, játszanának vele, mindent bevetnének, hogy szórakoztassák. Nem beszélve a nagyszülőkről, akik tényleg rettentő figyelmesek és megbízhatóak (5 gyerek, 8 unoka idáig).


Az egyetlen hátrány a számára idegenül hangzó nyelv.

2016. márc. 17. 08:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Fiam is így kezdte:) kikerekedett szemek.

Most 3 éves de akármit kérdeznek tőle idegen nyelven,mosolyogva bólogat,hogy "ahaa". Nálunk is sok az idegen nyelves körülöttünk. Svéd,német,angol.


-hogy hívnak? (Pl német nyelven)

-aha

-hány éves vagy

-igen :D


Szerintem jól fogja fogadni 2,5 évesen. Esetleg néha skype-n felhívhatnátok ezt a párt,hogy szokja az arcukat. De megérteni nem fog semmit szerintem.

2016. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!