Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek miért nem szólnak...

Szerintetek miért nem szólnak rá a gyerekre, hogy a zebrán le kell szállni a bicajról?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet látok, hogy itt a jóidő. Kisgyerekek (4-6 éves formák) sétálnak az anyjukkal, sokszor anyánál babakocsival a kicsi, zebrához érnek, a nagy megáll, de nem száll le, mikor az anyja odaér (és ha van lámpa zöldre vált), akkor átteker, és az anyja nem szól semmit. A lámpásoknál ráadásul sokszor kisívben kanyarodnak a zebrára a szintén zöldet kapó autósok.


Aztán autósként látom ugyanezeket 10 éves formában, ahogy a lámpanélküli zebrákon is egyszercsak kivágódnak a sövény mellől és tekernek át, mert úgy látta, hogy még átér, igaz én meg csoda, hogy megláttam, ahogy megállás nélkül lendületből kigördült.


Miért nem tanítja meg a szülő nekik, hogy le kell szállni, és az úton át kell tolni a bicajt, mert másképpen nem biztonságos? Utána meg gondolom csodálkozik, ha pár év múlva a gyerek felkenődik egy szélvédőre.


Valamelyik nap egy körforgalom átkelőjében lévő terelő korlátok között szenvedett a bicaján a gyerek és ott se szólt az anyja, hogy szálljon le, holott az pont azért van, hogy ne tudjon egyenesen átrepeszteni és rá legyen kényszerítve, hogy szétnézzen. Ha elmondja ezt a gyereknek megérti, sőt még érdekesnek is találják, a saját tapasztalatom szerint.


Ránézésre mindenféle anyuka ezt csinálja, a mai pl. tipikus ősanyaként festett, aki gondolom nagyon büszke rá, hogy milyen jó anya, a gyereke meg szülői jóváhagyással bicajozik át az úton és fogalma sincs arról, hogy kell biztonságosan közlekedni.


Van itt olyan, aki ezt hagyja? Ha igen, miért?


2016. márc. 17. 13:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Mit vársz, amikor még a felnőttek sem tudják, hogy le kell szállni?

Nálunk minden gyalogátkelőnél kiplakátozták a helyes átkelést a biciklisek számára,

ezzel szemben: jön a kerós, megáll, nekitámaszkodik A táblának, majd átteker a zöldön.

Szerinted? :)


(Ha akkora lesz a gyerek, megtanítom neki)

2016. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%
miért, az autósokra rászól valaki, mikor megyek (vagy mennék) át babakocsival a zebrán és cseszik megállni/lassítani vagy megadni az elsőbbséget mikor bekanyarodik az utcába ahol én mennék át keresztbe? ugyan már :)
2016. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
11%

Nem teljesen egyértelmű ám a jogi szabályozás, hogy lehet-e kerékpárral átmenni a zebrán vagy sem (elvileg a járdán sem mehetne, tehát hogy kerül oda? ha pedig a járdán mehet, mert pl még túl fiatal, vagy vegyes gyalogos-kerékpáros övezet, akkor a zebrát is használhatja).

Annyi a teljesen biztos, hogy kerékpáron ülve nincs elsőbbsége, arról leszállva pedig igen.


De mindegy, mert a gyalogátkelőhelyet fokozott elővigyázatossággal kell megközelíteni a gépjárművel, ha van ott ember, ha nincs.

2016. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Bakker második, már bocs, de pont ezért kéne a gyerekre rászólni. Ha vannak más hülyék az úton legalább ő ne legyen az. Főleg annyi idősen, mikor még semmit se tud felmérni.


Én nem tudom, nem tartom magam túl féltő anyának, de én annyi idősen még a kezét is mindig megfogtam az úton, mint amennyi idősen 5 sávos úton úgy kerózik át a zebrán gyerek, hogy az anyja 10 méterrel lemaradva követi. Ja, hogy zöld a lámpa? De akkor is...

2016. márc. 17. 14:00
 5/29 anonim ***** válasza:
8%

#3 vagyok... és a most biciklizni tanuló gyerekemet bizony nem szállítom le a kerékpárról minden zebránál... ezt ugye te sem gondolod komolyan, hogy pl egy 4-5 éves majd leszáll, és áttolja a kis biciklijét?

Te lennél a legjobban felháborodva, mert miért nem lehet már rászóni, hogy igyekezzen.

2016. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként tényleg, rohadt sok felnőtt nem tudja, hogy le kell szállni. Vagy tudja, csak lesz*rja. Én őszintén szólva gyerekkel ilyesmit nem szoktam látni, de elhiszem, hogy van ilyen is. Viszont jött már nekem felnőtt biciklis a zebrán, és még neki állt feljebb, mert szerinte elgörbítettem a kerekét, és fizessem ki. Mondtam, hogy oké, hívjon rendőrt, majd ő eldönti. Jaaa, hát azt nem, ő vizsgázni megy, nem ér erre rá (az egyetem mellett laktunk, gondolom oda iparkodott). Láthatóan lövése sem volt róla, hogy ő közlekedett szabálytalanul. Gondolj bele, ha majd neki lesz egyszer gyereke (te jó ég, lehet, hogy azóta már van is neki), vajon mire fogja tanítani? Nyilván ugyanerre.
2016. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%
5-ös, az éppen biciklizni tanuló gyereket szerintem marhára nem a zebrán kell bicikliztetni.
2016. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
12%
#7-es, akkor a városban vajon hol? nem mindenki lakik ám csaláédi házban nagy udvarral, vagy falun szinte nulla forgalommal az úton.
2016. márc. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Hát azért városban sem csak a zebrán meg az úton lehet bicajozni tanítani. Játszani is odaviszed? :O
2016. márc. 17. 14:06
 10/29 anonim ***** válasza:
13%
nem, de a játszótérig nyilván nem én fogom cipelni a biciklijét.
2016. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!