Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányok lakkozhatnak vagy sem?

Kislányok lakkozhatnak vagy sem?

Figyelt kérdés
Baj ha egy pár éves kislánynak néha lakk van a körmén?
2016. márc. 19. 13:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
73%
Nem lesz tőle semmi baja :)
2016. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%
Szeirntem nincs vele semmi baj, néha. A kiscsajok tökre élvezik az ilyesmit. Van egy barátnőm, akinek van egy 6 éves lánya, mikor hozzánk jönnek rendszeresen az a program, hogy kifestem a kiscsaj körmét, mert van egy csomó lakkom. Imádja, olyan hétvégén úgy van neki, vasárnap este lemossák. Nekem is kifestette néha anyukám, mikor kicsi voltam, semmi bajom nem lett tőle, nincs műcicim, műhajam, sőt még festett hajam se. Műkörmöm is egyszer volt életemben, az esküvömkor. Lakkozni is csak natúr színekre szoktam a körmöm.
2016. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
80%

Mondjátok már el, hogy mi a gond a hajfestéssel. Annó 10 éves korunkban farsangkor egyik osztálytársam behozott hajszínezőt és befestettük egymást, azzal szórakoztunk. Nagyon élveztük és másnap hajmosásnál ki is jött. (Csak mert itt annyian a hajfestéssel dobálóztak, nem értem mi benne bűn)


4-5 éves koromban kb évente körülbelül 2x-3x kifestették a kisujjamat (természetesen a kérésemre) 14-15 éves rokonok és nagyon boldog volt a kicsi lelkecském tőle, h mily csinos vagyok :D

2016. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
86%

Akkor ha néha kap csokit a gyerek akkor cukorfüggő lesz? Ha leggingsbe/szoknyába járatom,miniri banc? Ha a 12 éves gyerek beledugja a nyelvét a pezsgőbe szilveszterkor,akkor drogos lesz?


SZÜLŐI NEVELÉSEN MÚLIK!!!!

Az enyém is volt kifestve gyerekként,az 5 évesem sminkeli magát a sminkjeimmel néha. Ééés?????? Itthon!! Annyi eszetek van,hogy szerintetek 7 évesen kifestem a haját? Nagyon beteg elmével gondolkodtok.

2016. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
A gyereknevelés nem az írott szabályokon mùlik!
2016. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
79%

Micsoda felfogások vannak.Én még egy ovist sem láttam aki körömfestes után szilikont akart volna.

Nekem is ki volt festve örültem hogy nővérem van.Mindig nézegettem a sminkcuccait (imádtam) olyan szinten hogy végül a smink mai napig komolyabb hobbi nàlam (tanfolyamot végeztem) és nincs szilikon mellem bár a hajam festem mivel már elkezdett őszülni.Szerencsére kislányunk lesz és igen ki lesz festve a körme ha szeretné. Mi is ezzel a gond?

Aztán jönnek ide ezek a szuperanyák panaszkodni jogy a 18éves lányuknak barátja van mi lesz most... De olyan kapcsolatot sem képesek kialakítani hogy meg tudjanak bízni az anyjukban mert titokban vesz óvszert amit a kotorászó anya megtalàl... Ez a helyes ugye?


Semmi baja nem lesz ha kifestik a körmét méhanapján.


Ismerek egy 40éves anyát a lánya 5évesen érdeklődött ezek iránt.Vettünk neki gyerek sminket meg lakkot párazor kifestett minket meg neki a körmét kikellett és kekötötte kb 3 napig. Érdekes azóta eltelt 5 év és nem akar hajatfesteni sem plasztikát..


Mennyi begyepesedett nő van..... Borzalom...

2016. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

Csík Veronika gyermekpszichológus:

"A stílust meg lehet tanulni

Az életkoron túl van még néhány olyan szempont, amire érdemes kitérni: a sminkelés, az öltözködés, összességében a stílus olyasmi, amit fontos - és meg is lehet! - tanulni. Mint oly sok minden, ez is a gyermekkorban kezdődik. Az öltözködés, hajviselet, ékszerek bizony összefüggnek a szépérzék alakulásával, ezért azt gondolom, egy-két 'kor-helyes' kiegészítő hordása már kisebb gyerekeknél is megengedhető - főképp, ha ezt bizonyos alkalmakhoz vagy fontosabb eseményekhez kötjük. Még jobb, ha ezeket a kiegészítőket a gyermekkel együtt készítjük el - rengeteg típusú fa- vagy gyöngyékszert lehet kapni, aminek összerakása fejleszti a kreativitást, és nagyon jó közös móka is."

2016. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
79%

Én meg nem sminkeltem vagy festettem körmöt gyerekként és most műmellem van,meg festem a hajam,sőt műkörmöshöz is járok. Belegondoltok ti maradi szülők,hogy mit beszéltek?

Nekem 3 lányom van. A nagyobbikat sosem érdekelte ilyesmi,a két kicsi néha gondol egyett és babasminkelnek,magassarkúznak,körmöt festenek. Na puff...Nagy dolog!

Gyerekek. Mindent kipróbálnak. Ja!! És ha műmellük lesz,akkor már plázacicák,beképzeltek? Úristen..

Ja,a középső lányom már 8 éves. Tudja hol a határ,nem kér hajfestést és műmellet sem. Érdekes mi? Mert jól van nevelve és hagyom kibontakozni a kreativitásukat.

Tudja h otthon szabad,suliban nem.

2016. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
#24: Ne keverd a hajfestést az 1 mosásig tartó színezőkkel.
2016. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Még mindíg nem hiszem el,h vannak olyan szűkagyúak,akik azthiszik,h egy körömfestés után már hajfestés jön 6-7-8 évesen.
2016. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!