Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom mostanában agresszív...

Kislányom mostanában agresszív lett, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2 éves múlt(25 hónapos), 3 hónapja kezdte a bölcsit, azóta vannak vele ezek a gondok. Nyakig benne vagyunk a dackorszakban, és nem is ezzel van a baj. Hagyom, hogy önállósodjon, de azért pár szabályt be is tartatok vele. Viszont mostanában sokszor meg akar ütni, volt már, hogy meg is ütött. Amikor látom, hogy erre készül, határozottan a szemébe nézve mondom, hogy nem szabad, ez anyának fáj stb., de úgy érzem hasztalan. Érti, de mégis csinálja. Nyílván visszaütni nem fogok, de teljesen tanácstalan vagyok. Mivel büntessem meg, vagy mivel értessem meg vele, hogy ez a viselkedés nem jó. Ma is hazafelé, kitalálta, h nem akar jönni, mondtam neki, hogy jöjjön, vagy megfogom a kezét, és hazáig "húzom", be is tartom minden esetbe. Erre jól meg akart csapkodni, mikor nyúltam felé. A bölcsis gondozókaz kérdeztem, és ott is szokott csapkodni, ha el akarnak venni tőle valamit, ami épp nála van. Bocsi, ha kicsit zagyva lett. Légyszi írjátok meg nektek mi vált be ilyen esetben. Köszönöm!
2016. márc. 21. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Az én kislànyom ugyazez. Az ütésért mindig sarokba allitas jàr. Nem johet ki csak ha en mondom. Maximum 1 percig szokott ott lenni, egyre ritkabban üt.

Ő màr bölcsi előtt is ilyen volt... Iszonyat akaratos és hisztis. Egyébként mindig elmagyarazom neki miért nem szabad. Amikor kijohet a büntiből mindig megy és megpuszilja azt akit megütott. Nekem ez vàlt be. Ja és bàrhol talàlok sarkot neki.

2016. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Ő sosem volt ilyen, előtte sem, semmikor. Ezért is vagyok meglőve most.
2016. márc. 21. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Nálam az vált be, hogy ugyanolyan hangszínnel elkezdtem "sírni", ahogy ő szokott, ha megüti magát. Döbbent szemek, zavar, és egyből jött puszit adni, megölelni.

4-5 ilyen alkalom után leszokott róla.

Persze, amint jött bocsánatot kérni, hirtelen elvigyorodtam és nagyon jókedvű lettem.

2016. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!