Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 3,5 éves és még nem...

Kisfiam 3,5 éves és még nem jön fel a kukiján a bőr, csak az egyik felén. A doki szerint teljesen normális. Na de meddig?

Figyelt kérdés

Ma már felfedeztük a fehér kis pattanásszerű pöttyöket,tehát szakad felfelé,de az egyik fele még mindíg nagyon levan tapadva. Attól félek így marad :(

Kenőcsöt sem adott rá. Nagyon lazán áll hozzá,vagy ez tényleg tök normális?


2016. márc. 22. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Na ez az amire nem fogsz egyöntetű választ kapni!Valaki dokija szerint már 1-2 évesen fel kell jönni a bőrnek valaki dokija szerint meg ez nagyjából iskoláskor(kb 6-7 éves) kezdetére MAGÁTÓL meg fog oldódni nem kell hozzányúlni!

Mivel két fiam van utánna olvasgattam a témának és több külföldi országokban a 2.-ik verziót javasolják a dokik:)

2016. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi külföldön éltünk 2 éves koráig. Ott előrehúzta a bőrt a doki a kukiján és aztmondta,hogy nagyon előrejön,tehát nem lesz vele gond és hogy 14-15 éves koráig (nem értettem félre,ezt mondta) rendben van ha nem jön fel. De én azért mégis aggódok. Születése óta mozgatjuk.
2016. márc. 22. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A nagyobb fiamnak konkrétan gyufafejnyi a nyílás, épp a húgycsó ha kilátszik és még erre is azt mondja a dokink, hogy minden fürdésnél mozgassuk, de a legújabb vélemény az, hogy 5 éves koráig még ebből is lehet bármi. Addig nem nyúlnak már hozzá.

Egy idősebb orvost is kérdeztem, ő is azt mondta, max a szteroidos krémmel kenjem neki (nem kértem végül), az elvékonyítja a bőrt és lehet nyüstölni, de az sem gond, ha még hagyom. 2 éves most.

Az öccsének amúgy majdnem teljesen visszajön születése óta és ugyan olyan hangsúllyal mondta rá a doki, hogy teljesen rendben van, mint a nagyobbénak (ott az a kérdés csak amúgy, hogy tud-e rendesen pisilni, nem fújódik-e fel neki közben a bőr...)

Szóval most ez a válaszuk, hogy 5 éves korig nem nyúlnának már hozzá.

2016. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

7 éves korig normàlis. De ha egyik oldalt màr oldódott a letapadàs akkor a màsikon is fog,nyugi.


Nekem is azt mondta a doki,hogy ne piszkàljam csak fürdésnél mossuk meg.


De valóban van a húzogatós- nem húzogatós àllàspont. Amit utànaolvastam az annyi,hogy fitymaszűkületnél nem segìt csak ront a helyzeten,hiszen ott a bőr szűk és nem a letapadàs a gond. Letapadàs spontàn oldódik az erekciókkal,ami természetes folyamat,de húzogatàssal lehet olyan hàmsérülést okozni,ami valódi összenövést vagy gyulladàst okoz.

Ez alapjàn úgy döntöttem nem piszkàlom,de figyelem hogy alakul. Most 8 éves a fiam és sosem piszkàltuk a kukacàt. Màr évek óta magànak mossa és hàtra tudja húzni kb 97%-ban. Alul van neki még egy nagyon picit letapadva,azért kb havonta ellenőrzöm. Kb 4-5 éves koràig volt egyébként letapadva több,mint fele.

2016. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legújabb nyugati kutatások szerint 15 éves kora körülig normális. A tépjük fel 3 évesen már középkori módszernek számít, bár még mindig elterjedtebb.


A párom anyja 4 fiút nevelt, állítása szerint sose húzogatta, semmi bajuk nincs.

2016. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!