Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van erre a helyzetre megoldás?...

Van erre a helyzetre megoldás? Hogy oldanád meg?

Figyelt kérdés
1éve mentem viassza dolgozni, 2 kislányom óvodás. Úgy látom mostanra teljesen belefáradtak az oviba. Tavaly még nem volt ilyen rossz a helyzet.Mi vagyunk mindig az elsők az oviban és utolsóként megyünk haza. Átlagosan keresünk. A munkahelyem rugalmatlan, még az ovis únnepségekre is alig engednek el. A gyerekek minden reggel sirnak, hogy maradjunk otthon. Segitségünk nincs, de ha lenne is, úgy látom az a baj, hogy kevés az együtt töltött idő. Hulla fáradt vagyok, éjszaka vasalok, főzök. Teljesen tanácstalan vagyok, mit tegyek.
2016. márc. 25. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Főzést nem tudod kiváltani éttermi menüvel? Akkor pihenhetnél esetleg többet. Valamint az óvodában nem állt be valami nagyon változás, ami miatt nem szeretnek menni?
2016. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Rendeld a kaját, vasalni nem muszáj, pláne éjjel alvás helyett.

Csináljatok közös programokat hetvégente.

Nem lehet hogy a gyerekeknek nem jó az oviban? Esetleg ovi váltás? Jobb melóhely keresés?

2016. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szoktunk rendelni, nem minden nap főzök. Az ovi miatt főleg akkor tiltakoznak, mikor "szüneti ovi" van, mint most is. 15éve dolgozok a mostani munkahelyemen, középvezetői pozicióban. 2 kisgyerekkel nem nagyon kapkodnak utánam más munkahelyekről. Nem engedték, hogy 6órában menjek vissza, most meg nem mehettem el szabira.
2016. márc. 25. 10:23
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Más munkahelyek honnan tudják meg, hogy van két gyereked?
2016. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megkérdezik az interjun,hogy vannak-e gyermekeid.
2016. márc. 25. 10:39
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Furcsa, mert nem kérdezhetnék meg. Ahogy a politikai, vallási nézeteidet vagy etnikai hovatartozásodat sem.


A terhességem előtt egy évvel voltam több állásinterjún is. Akkor már 30 voltam, simán lehetett volna 5 gyerekem is a korom alapján. Soha, sehol nem kérdezték meg. Illetve egyetlen helyen igen, ott kérdéssel válaszoltam vissza: "Ön, az én helyemben, ismerve a jelenleg erre vonatkozó szabályozást, válaszolna erre a kérdésre?" Elnézést kértek, témát váltottak - éééés felvettek!

2016. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Egyedülálló édesanya vagyok ovis kicsivel, így átérzem, amit írsz- sőt...


A kisfiam maágnoviba jár, de általában az 1. vagy a 2. beérkező és az utolsók között van- mert nekem nincs segítségem és tényleg egyedül vagyok.

Amivel én tudok ésszerűsíteni, időt megtakarítani, azt szívesen leírom neked, hátha akad benne 1-2, amit te is tudsz használni- már megérte akkor.

Az értékes (valódi játékkal, beszélgetéssel, programmal töltött időre értem!) időt én ezekkel tudom picit növelni:


1. nincs plázázás, bevásárlás hétvégén (szombaton) és hétközben sem. Jellemzően tesco házhozszállítással oldom meg a bevásárlás, cipekedés döntő többségét. Pénzügyes vagyok, írom a háztartási költségeket is, kiszámoltam, megéri tényleg. Időben és pénzben is- sőt mindenféle kuponokkal is bombáznak (most 2 hónapig nem rendeltem, kaptam egy 5 eFt-os kupont ha 14 eFt-ért vásárolok- mivel pár termék nem volt, amit kértem, így gyakorlatilag 12 eFt-nyi terméket kaptam 7 eFt-ért és 400 Ft kiszállítási díjért, meg adtam egy kis borravalót a pakolásért- árban pontosan ugyanaz, mint az áruház árai, más boltokkal is versenyképes- én egyébként is bevált dolgokat, adott márkákat veszek- amikben 1-2 forint az eltérés az élelmiszerüzletek között, egy akcióért meg nem éri meg kocsiba ülni, tülekedni, benzinezniés időt pocsékolni.

Zöldséges útbaesik akár munkába menet-jövet, akár oviból haza- így az tényleg 10 perc kitérő, nem nagy időveszteség.

Drogériás dolgokat is tudok a rossmann.hu-ról rendelni (12 eFt felett ingyen házhoz viszik az egész országban- pár havonta ez minden háztartásban összejön!)


2. robotporszívó: tényleg megéri az árát- és mivel a családod neked sincs otthon hétközben jellemzően egész nap, a napi takarításra tökéletes (ok, valamennyire persze függ a ház/lakás adottságától is, 5-6 cm magas régi küszöbökön nem tudna átugrálni, de a normális, karbantartott lakóhelyeken tökéletes a mindennapi takarításra, a durva porlerakódások megelőzésére, még szőnyegen is (ha nem az a nagyon hosszúszálú shaggy típusú szőnyeged van- neklünk csak a fürdőben van ilyen, azt reggelente feldobom a kád oldalára)- ha a gyerekek félbemaradt legóépítményét nem akarod, hogy felszippantsa, ki tudsz rakni "virtuális falat"- akkor nem megy be adott helyiségbe vagy nem lépi át a jeladó által adott jel képzeletbeli vonalát. Lényegesen kevesebb a portörlés is napi használattal.


3. mosás: vagy reggel bedobálom (előbb kelek valamennyivel mindig, mint a kisfiam) és beprogramozom, hogy mire hazaérünk, addigra legyen kész vagy lefekvéskor csinálom ugyanezt, hogy ébredésre legyen meg- kiteregetni nem nagy kunszt. Ha reggelre mosok ki, délutánra beszedhető, akár lakásban, akár teraszra teszem.

A vasalásnál én összekötöm a hasznos-kellemessel: idenegnyelvű híradót, angol filmet stb. nézek közben, a kanapén ülve. Agyilag direkt kikapcsol- hetente 1* vasalok, kb 1-1,5 óra- és hidd el szinte MINDENT vasalok, a kisfiamnak pamut dolgai vannak (nem szárítóról öltözködünk)- nekem irodai szatén blúzok stb.- ez a heti egyszeri alkalom nálam tovább nem rövidíthető, így is több adagot várok be. Viszont elvem: a hét adott napján vasalok általában és NEM hétvégén, inkább hét közben húzok bele én is.


4. takarítás: bizony én szoktam alkalmanként 2-3 havonta 1 napot fizetni takarítónőnek. Kiszámoltam, végiggondoltam- összességében ez is megéri (ablakpucolás, konyhaszekrény tetejének letörlése meg hasonló nem mindennapos dolgok)- eddig 6 órás teljes, pörgős munkáért fizettem 9 eFt-ot- ennyit azért ez megér- közben mi a kisfiammal vagy társasoztunk vagy együttpakolgattuk a könyveit, játékait és közben beszélgettünk- azért ez is sokkal jobb, mint a "menj innen, anyád ablakot pucol" jellegű :)- kár, hogy ez a takarítónő már nem jön, mert annyira telített és állandó családjai vannak, hogy ilyen eseti már nem fér bele neki. Htvégi napon jött egyébként (most keresek éppen valakit, de még nem találtam)- ezek budapesti árak egyébként.


Szőnyegtiszítás: nem kell négykézláb fél napot súrolni. 6 nm felület felett van több olyan szőnyegtiszító is, aki a leadott szőnyegeket ingyen visszahozza (akár el is viszi) és sokkal tisztábbak, mint a házi megoldás (nagynyomású mosó nálunk nincs a gardróbban :)- negyedévente kell ezt is csinálni és ha a robot naponta takarít, tényleg igényes rend van. Tényleg párezer Ft (10 eFt alatt!).


Felmosni hetente 1* szoktam- az tényleg nem több 20-30 percnél- ez megint nem tétel.


Ésszerűsíts: le tudnád tételesen írni, hogy mi tölti ki MINDEN EGYES ÉJSZAKA az idődet háztartási munkával? Sok az nagyon.


5. főzés: még úgy sem vesz el napi több órát, hogy én most egy speciális diétát tartok orvosi javaslatra és írom, hogy miket eszek, grammra mérem és persze hogy nem eheti ezt így ebben a formában a gyerek :)

De: a gyerekek esznek hétközben meleg főtt és változatos ételt az oviban- mindennap muszáj főtt étel vacsorára is? (szerintem nem) Készíts legalább fejben egy tervet: hétköznap teljesen jó egy szendvics zöldséggel vagy virsli vagy főtt tojás zöldséggel stb. ezeket összedobni 10-15 perc maximum. De hasonló egy körözött, mákos vagy túrós tészta, zöldségleves, tojásleves stb. is- ha már meleget szeretnél adni.

Nem írtál arról, hogy a férjed milyen munkákból hogyan veszi ki a részét- lehetne az is, hogy hei 1-2szer mész a lányokkal ovi után egy kicsit játszóterezni, biciklizni- addig ő összedobja a szendvicset meg leszedi a szárítót- máris mindenkinek jó :)

(én hétköznap este szoktam pl. zacskóban sült csirkemellett készíteni- előző este bepácolni is 5 perc, a többit a sütő megoldja, nem kell ott állni mellette- ugyanígy párolt zöldség- főleg, ha fagyasztott zöldségkeveréket használsz vagy párolt hal nem nagy dolog és mégis főtt étel. Friss saláta készítéséhez pedig befoghatod a lányokat is: megmosni a dolgokat, hűtőből ki-bevenni stb.- hidd el élveznék, az én kisfiam is mindig segíteni szeretne- a forró és késes dolgokon kívül számos részfeladat van, amit már tudnak értelmesen csinálni!

(pl. főtt tojás megpucolása, zöldségmosás, szendvicseket tompa késsel megvajazni, rápakolni a sajtot, feltételeket, megteríteni, szemetek, hulladékok kidobása, konyhapult letörlése, szalvétahajtogatás stb.)

Ne légy mártír- a közös idő lehet a közös étel elkészítése is, közben mi szoktunk szóláncozni, találós kérdésezni vagy elmeséli a napját stb.


6. ügyintézés: én neten utalok számlákat (távszámla, díjnet, internetbank, mobilapplikáció, ügyfélkapu stb. így kocsiban dugóban ülve vagy bkv-n is megy, vagy kávészünetben az irodában), időpontot foglalok szinte mindenhová- sokat számít ez is.


7. kütyüzés: nálam szigorú szabály magam felé, hogy a gyerekkel töltött időben NINCS telefonálgatás, telefonvagy táblagép vagy notebook nyomkodás, nem bömböl a tévé stb. Nem fészbukozgatok, fórumozgatok (munkaidőben- ha van egy kis szusszanás, mint most, ennyi)- halálosan időrabló és észre sem veszed! Annyi családban látom azt, hogy megy a panaszkodás az időzavarra, miközben remeg a keze, ha csippan egyet a viber vagy a messenger--- nem kell- vagy ha már tényleg nem tudtok nélküle létezni, lehet akkorra időzíteni, amikor a gyerekeket nem zavarja (mert oviban vannak vagy mert alszanak).

Én inkább a barátokkal is a személyes találkozás, közös kirándulás/játszóterezés/programozás stb. híve vagyok- el nem tudom képzelni, hogy naponta akár 1-2 órát is ezzel töltsek. Ez szerintem fejben dől el, de kinek mi az elvárása, igényszintje. A valódi szociális kapcsolatok számomra nem az ingyenes üzenetküldések és posztolgatások szintje.



Magadat házimunkában vagy szépségápolásban utolérni jó ötlet a hétvégi délutáni alvásidő. AZ én nagycsoportos fiam még alszik, itthon és az oviban is. A két hétvégi napból az egyiken fixen MINDIG "lustálkodással" töltöm azt a kb. 2 órát: vagy egy forró fürdőben olvasok, vagy én is elszundítok vagy olvasok az ágyban vagy internetezek vagy arcpakolás, pedikűr stb.- bármi, ami rólad szól. Hidd el, pszichésen is jót tesz- sőt szerencsés vagy: ha a férjed otthon marad az alvó lányokkal (közben ő is ejtőzhet!)- addig el tudsz szaladni kozmetikushoz, egy masszázsra, fodrászra vagy akár futni, edzeni is.


Sport: tudom, ezek után azt fogod mondani, hogy "jajj nekem biztos nem fér bele" vagy nincs időd- de ez nem igaz- tudsz rá szakítani, ha mást nem a hétvégi alvásidőkben, hétvégén felkelni egy picit korábban és majd a férjed indítja a napot a lányokkal (reggeli stb.) vagy este lefektetésük után menni- a rendszeres mozgás nemcsak testileg tesz jót, hanem a legjobb és legártalmatlanabb stresszlevezető és neked erre most nagy szükséged van. A futás, otthoni akár dvd-s vagy youtube-os fél órás torna tényleg nem kerül semmibe és még akár kimozdulni sem kell ha a szőnyegen csinálsz valamit. A munka hidd el, megvár.


Közben esetleg a férjeddel tudsz egyeztetni: amíg te mozogsz, addig takarítsa el a vacsi sé a fürdés romjait a lányok után, dobja be a mosást- aztán csere: amíg ő mozog, addig te átveszed. Még amrad is jó esetben a ti alvásotok előtt 1 közös óra nektek is.


Vitaminfogyasztás: tudom, elcsépelt megint, de magne B6, mulivitamin vagy citromfűtea- igenis használ, hat- válassz olyat, ami közel áll hozzád. Hogy topon legyél pszichésen és állóképességben, ahhoz bizony egészségben és fizikailag is erősnek kell lenned. Ha folyamatosan hulla fáradt vagy, akkor azért erősen szükséged lehet valamilyen ásványianyag, nyomelem vagy vitaminpótlásra is, hogy bírd.


A pszichés részhez még egy gondolat: az én kisfiam nem sírdogál, hogy oviba kell lennie, mert:

- szeret ott lenni (a lányaid napja is értelmesen telik? szeretnek járni?)

- nem látja rajtam a leharcoltságot, stresszt, hullafáradtságot és nem azt mondom neki, hogy "jajj szegénykém te vagy az utolsó"- hanem egyszerű tény: anyának dolgoznia kell x időpontban jövök érted, ahogy szoktam. Tényleg sokat számít: ha a gyerekek azt látják rajtad, hogy te is kész vagy, akkor átveszik a hangulatodat, jók a szenzoraik. Ha te vonszolod magad vagy mártír vagy, akkor ők is jobban beszállnak a játszmába.

Ez van, ilyen a munkarendetek- az én fiam megérti. Azt is mindig elmondom, hogy hétvégén milyen programunk lesz együtt (egy közeli parkba bicikilizés nem nagy dolog, de van mit várnia!) vagy a játszótér felé mikor kanyarodunk- így 1-2-3 nap távlatában is adok számára egy ígéretet, hogy jó dolog is van a napban.


Hidd el, sokan vagyunk hasonló helyzetben. Sőt, te szerencsés is vagy, hiszen van férjed is, így kettőtökre oszlik meg a házimunka, gyerekek logisztikázása stb.

Fel a fejjel, mert nem megoldhatatlan és kilátástalan a helyzeted.

2016. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

6-os, off:

Ezek közül melyik állást kaptad meg, ahol interjún voltál? Csak érdekel.

2016. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Ja bocs, nem olvastam végig, de így már viszont teljesen egyértelmű.

Tudod, ahol nem kérdezik meg, ott nem kíváncsiak rád annyira, hogy egyáltalán felmerüljön a téma. Ahol megkérdezték oda fel is vettek, mert szempont volt.

2016. márc. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló ezek nagyon praktikus ötletek. Esetleg tudnál valamilyen vitamint ajánlani, ami Neked bevált?
2016. márc. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!