Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alábbi helyzetre van jó...

Az alábbi helyzetre van jó megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden! A férjem keresztfiárol van szó. Megint jöna mikulás, karácsony, szülinap, névnapja a keresztfiának. Elég sürven vannak egymás után. Mi megint viszünk neki ajándékokat a mi fiunk aki most 19 hónapos soha nem kap semmit tölük. Igaz nem is keresztszülők. De a mi fiunknk is jön a mikulás meg névanpja és szülinapja is volt már. Nagyon erősen gondolkodom, hogy nem megyünk többet köszönteni. Szerintetek csunya dolog lenne?

#ajándékozás #kersztgyerek
2013. nov. 3. 15:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem beszéled meg velük, hogy szerezzenek be valami apróságot a fiadnak, hogy ne érezze rosszul magát.
2013. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
90%
Csúnyának csúnya lenne, hisz rokonok vagytok. Üljetek le egy asztalhoz, és beszéljétek meg a problémát.
2013. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
szerintem itt nem a gyerek erzi rosszul magat, hanem anyuka....
2013. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem is a gyerekem miatt tényleg. Bár biztos szedné el a kisfiutol (aki már 9 éves) a csomagban lévő dolgokat. Csak olyan rosszul esik,hogy évek óta hordjuk az ajándékokat a mi fiunk meg egy 100ft-s akármit sem kap tölük. Ráadásul ők nagyon gazdagok is. Mi nem annyira , sőt.
2013. nov. 3. 15:35
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, hogy rosszul esik, de mondjuk erről a nem a gyerek tehet. Beszélj a szülőkkel.
2013. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Van a férjed és a szülők között rokoni kapcsolat? Mert ha igen, akkor azért elvárható lenne, hogy ők is adjanak a ti gyerkőcötöknek.
2013. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Hát egyszerűen ti se vigyetek semmit. Ha nekik ez az értékrendjük, akkor alkalmazkodjatok hozzájuk. Felnőtt emberek ők is, ha maguktól nem érzik, hogy nekik is áldozni kéne a gyerekedre, akkor kár szólni érte.

Én nem csinálnék belőle lelkiismereti kérdést.

2013. nov. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Szerintem csunya dolog lenne. Nem a gyerek tehet rola,hogy a szulei infantilisak. Az en egyik fiamnak a batyam a keresztfia. Nem szokott neki ajandekot adni(elvaltak a nejevel,nem all jol anyagilag. Az o fia a mi keresztfiunk es mindig szep ajandekot adunk neki,mert nem az o hibaja. Inkabb folyamodj cselhez: hivd fel a szuloket es mondd meg nekik,hogy kicsit meg vagytok sxorulva,ezert iden kisebb ertekben tudtok ajandekot venni a keresztfiatoknak es mivel nem akartok emiatt kellemetlen helyzetbe kerulni,hogy esetleg ok nagyobb ertekben vasarolnanak a ti gyereketekne,ezert egyezzetek meg egy xFtos keretben es mindketten annyibol vasaroljatok. Ezzel gyakorlatilag rakenyszerited oket az illedelmes viselkedesre.
2013. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a fiam a keresztapa,hanem a batyam a fiam keresztapja! :-D
2013. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Sajnos már a gyerek is egy picit kis beképzelt elkényeztetett gyerkőc lett. Így annyira nincs kedvem menni náluk. A szülőkkel semmi közös témánk nincsen. Tiszta feszengés az egész ha megyünk hozzájuk .Kedves utolsó! Jó ötlet, de én nem tudnám őket felhívni és megmndani az összeget. Olyan ciki lenne nekem.

2013. nov. 3. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!