Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szomorú vagyok. Van megoldás...

Szomorú vagyok. Van megoldás erre a helyzetre?

Figyelt kérdés

20 hetes terhes vagyok és szégyenli az anyukám, hogy kismama vagyok, mert csak most lesz az esküvőm a párommal.

Már kb. 1 éve elkezdtük szervezni az esküvőt és közben jön a kicsi is. Már az elején teljesen kiakadt, hogy miért nem lehetett várni...

Hát így alakult. Nagyon várjuk már a kicsit, de nagyon idegesít, hogy nem szereti, ha látnak mások, mert mit szólnak, hogy fogok kinézni esküvői ruhában.

Mi a véleményetek? Bánt a dolog...


2009. ápr. 12. 08:55
 1/10 A kérdező kommentje:

Amellett mindenkinek meséli, hogy hogy örül, meg minden. Szóval elég ellentmondásos.

MÚGY MÉG SEMMIT NEM HÍZTAM, KICSIT A POCAKOM MÁR LÁTSZIK, DE NEM NAGY MÉG. Épp hogy gömbölyödik...

2009. ápr. 12. 08:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ennyire vallásos vagy csak ugy gondolja elöbb esküvő utána legyen a "nászészaka"? szerintem az a fontos amit ti éreztek a párotokkal,jó persze fontos anyud véleménye is mert nekem is rosszúl esne de hidd el hamarosan ahogy az uncsit a kezébe tartja meg fog békélni;) sok boldogságot.
2009. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első vagyok éjszaka....bocsi
2009. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne szégyelld! Ez egy csodálatos dolog és büszkének kell lenned! A mai világban már nagyon nem számít, hogy esküvő előtt vagy után jön a baba. Nekünk pont előtte volt az esküvőnk, hogy babás lettem, de ha nem így történik, én pocakkal is bármikor megházasodtam volna! Amúgy is már szerveztétek, tehát nem a baba miatt van az esküvő.

Vagy azt szégyelli anyud, hogy esküvő előtt feküdtetek le? Vagy mit? Csak mert ez már olyan dolog, ami hát hogy is mondjam....a mai fiatalok nem várnak az esküvőig! :)

Beszéltél már erről vele? Nekem olyan a kapcsolatom anyukámmal, hogy megbeszélném vele, ha ilyen van! Szerintem te is tedd ezt! Mond el neki, hogy bánt téged az, hogy ilyen! És hangsúlyozd, hogy nagyon boldog vagy! Egy anyának az a legfontosabb, hogy a gyermeke boldog legyen! :) Minden jót és boldog babavárást!

2009. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem a szex-szel van baja ez biztos. évek óta együtt élünk a párommal
2009. ápr. 12. 09:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le anyukáddal és beszéld meg vele a dolgot. Ha az aggasztja, hogy hogy fogsz kinézni esküvői ruhában, hát mondd meg neki, hogy ez téged nem zavar, akkor őt miért? Nincs abban semmi szégyellnivaló, hogy babát vársz... SŐT! Te írod, hogy évek óta együtt éltek, szeretitek egymást, esküvőt is szerveztek, akkor meg mi baj lehet? A mennyasszonyi ruha egyébként sokmindent eltakar... Egy ismerősöm is pocisan ment férjhez és nem is látszott a ruhájában, hogy babás. Ez persze a ruhától is függ, de van aki kifejezetten olyat választ, amiben látszik a pocak. :) Én a párommal kb. 7 éve vagyok együtt, 5 éve együtt élünk. Tavaly született kisfiunk, mégsem vagyunk összeházasodva. A véleményem, hogy egy papír nem tart össze két embert, a gyerek sem boldogabb, nem ezen múlik, hogy milyen élet vár rá. Persze én is szeretnék esküvőt, de a buli kedvéért, szeretnék szép ruhában illegni-billegni... :) De mivel nincs pénzünk lagzira, így úgy vagyok vele, hogy mi így is nagyon boldogok vagyunk és szeretjük egymást. A mai világban már nem nézik le az embert, ha vadházasságban él és így van babája. Tehát nyugalom, csak beszélj őszintén édesanyáddal, hogy ne rontsa el a kedved, mert te most vagy a legboldogabb és ezt a boldogságot beárnyékolja az ő nemtetszése...


Kívánok nektek jó egészséget, hosszú, boldog életet és nagyon boldog babavárást!

2009. ápr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a mamád hány éves,de nekem volt egy olyan 55 éves kolléganőm,akinek azzal volt problémája,hogy a párom 13 évvel idősebb nálam és pár centivel alacsonyabb. Vannak ilyen emberek akiket így neveltek fel,hogy a baba csak házasság után jöhet,a férfi max.5 évvel lehet idősebb,és legalább 1 fejjel magasabbnak kell lennie. Főleg falunk "szokás " ez ahol mindenki ismer mindenkit. Mindenesetre tényleg kérdezz rá anyudnál,hogy miért jelent ez neki problémát!? És próbálj meg nem idegeskedni e miatt! Élvezd a babavárást! Olyan gyorsan elmegy az a néhány hónap. :)
2009. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
43%

Nálatok ez szerintem nem olyan nagy baj! beszélgess anyukáddal és mond meg neki igy alakult! Nálunk(Romáknál)

már nem igy van! nálunk az ilyen terhesség ellentmondó! persze nem vetessük el a gyermekünkket de egy életen át nem ugy néznek ránk a hozzátartózónk! én bele sem mernék gondolni hogy terhessen álltam volna az oltárhoz! de szerintem nálatok ez nem GOND! UGYHOGY fel a fejjel!

2009. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban ülj le, beszélgess el anyukáddal, mondd meg neki, hogy ez a mai világban már szinte természetes. Nekem egy ismerősöm mesélte, hogy esküvőjük előtt jártak jegyesoktatásra és akik akkor velük egyidőben jártak (azt hiszem 4 pár) abból 3 párnál útban volt a baba. Tehát nem egyedi, ezt kellene anyukádnak megértenie. De ha most nem is érti meg, akkor biztosan megbékél, amikor megszületik a baba és a kezébe foghatja az unokáját! Te viszont ne idegeskedj, nem érdemes!!!!!!! Boldog babavárást! 10,5 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehettek úgy jóban anyukáddal, hogy emiatt talán nem "bánt" szóban, csupán észreveszed, hogy valamilyen szinten szégyell, ahhoz viszont nem, hogy leülj vele beszélgetni, mert megvan a maga "elmélete"... úm. hagyomány.

Nem biztos, hogy később meg is bánja, hogy így áll a helyzethez. Pedig ha látná azokat a gömbölyödő anyukákat, akiket én, hogy boldogan viselték ezt "nem oda illő" helyzetet.

Én úgy gondolom, hogy hiába anyukád, neked kell jól érezned magad és felvállalni, hogy igen, mi így vagyunk jók és KEREK EGÉSZ!

Hagyomány ide vagy oda, legyetek túl rajta és anyukád is "megnyugszik".

Én is 5 hónapos terhes voltam az esküvőmön, de nem igazán látszott (jó volt a ruha), mégis azt hiszem mindenki tudta, hogy babát várunk.

Anyukád az előítéletektől fél, de gondolj bele, hogy ez tényleg szégyellni való?!

Hidd el, hogy NEM!

Van ennél sokkal nagyobb baj az életben...

2009. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!