Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyire hagyjátok, hogy a...

Ti mennyire hagyjátok, hogy a gyerekek belakják a hálószobátokat?

Figyelt kérdés

Családi házban élünk 2 kisgyerekkel (3, 1.5 évesek), mindenkinek van külön szobája.

Mostanra odáig jutottunk, hogy a gyerekek minden játékot átcipelnek hozzánk, itt játszanak egész nap, a kakaót, a tápszert a mi ágyunkban isszák, itt eszik a pufit, a kekszet, tehát mintha itt élnének.

Én már lassan hülyét kapok, a szobánk mint egy gyerekszoba, tele morzsával, az ágyneműnket-lepedőnket állandóan cserélgetnem kell mert leisszák, leeszik. Nincs egy hely ahova nyugodtan visszavonulhatnék, ahol végre nincs játék és gyerekholmi, legalább egy szoba ahol végre rend lehetne...

Tudom, hogy én rontottam el, változtatni szeretnék de nehéz elindulni mert ha megtiltom hogy keksszel mászkáljanak akkor visítás van, ha bezárom a szoba ajtónkat akkor is visítanak, hisztiznek, de úgy látom, kénytelen leszek ezt hallgatni és leszoktatni őket a szobánkról.

Ti mennyire engeditek be a gyerekeket a hálótokban?

Nálunk otthon gyerekként nem volt szokás anyuék szobájában játszani, nem vittünk oda semmit, nem ettünk, nem ittunk ott.


2016. márc. 25. 14:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
30%
Semennyire. Oda csak kopogás után jöhet be. Akkor is csak annyira, hogy elmondása mi a gondja. Ott nem eszik, nem iszik, nem játszik, nem is tartózkodik pár percnél tovább.
2016. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

Enni nem engedném. De a saját szobájában sem. A nappaliba néha igen,tálba kiöntve.

Egyedül a plüss mackók nem zavarna,abból van vagy 10 bennt a szobánkban,h "apa meg anya jót aludjon". De kindertojásos izéktől pl frászt kapok én is. Főleg mikor éjszaka ráfekszem,rálépek stb... pont 1 hete beszéltük meg,h játszhat a szobájában és a nappaliban de a szobánk tabu. Kivéve a plüssöket. Azt olyan jó szándékkal hozza:)

2016. márc. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%

semennyire.Nappalink van. CSak at hozhatják át, amivel játszanak, aztán vissza kell vinni. És igen, egész pici koruktól ezt csináljuk. Persze szélmalomharc :) A háló tabu.Nekünk már kisiskolás mindkettő, de hogy mi se rontunk be a szobájukba, ők se a minkbe. Mostanra teljesen természetes nekik, a kopogás, stb. De ezt konkrétan amint másztak akkortól már szoktattuk őket. No meg mindez nekünk is természetes, hogy pl nem morzsázunk az ágyban. mindig, tényleg mindig elpakoltuk velük a játékokat (ebben már egy másfél éves is tud segíteni. ha csak egy egy játékot odahozott pakolni, akkor is segítség, és megszokja)


szóval sok sok meló, de megéri. Nem a szolgáik vagytok, hanem a szüleik :) hhoz hogy együtt jólélrezzétek magatokat nem kell se játékhalom, se morzsa a hálóba.


nappalitok nincs?? a hálóban nálunk aludni szokás eleve, mondjuk ez is segít. Az mindenkinek a kis saját zuga.

2016. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

Evés tálcán, játék, tévézés simán. Egy család vagyunk.

7, 13 és 16 évesek.

2016. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

nálunk ilyenről szó sincs. mondjuk valahol elkezdődött, egyszer csak megengedted, hogy kekszet egyenek az ágyatokban. nekem ez nem férne bele, aztán meg alhattok majd a csótányokkal :)


nappaliban a kanapén volt cumisüvegezés nagyon ritkán megengedem, hogy ott legyen rágcsi (pl. ha beteg).

halóba ki-be lehet mászkálni, de mivel én se ott vagyok nappal, nem egy központi hely

2016. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tudom hogy én rontottam el. :(

Sajnos nekünk központi hellyé vált, közben végig gondoltam hogy hol is rontottam el, valahol ott hogy amikor a nagyobbik megszületett, mindig a hálóban volt velem. Aztán ahogy nőtt, ott ragadtunk, majd jött a kekszes időszak, pufi, 1 évesen nem akarnak a konyhában enni rágcsát, örülnek ha kijöhetnek az etetőszékből (nálunk legalább is így volt) és mivel egy idő belefáradtam a vitatkozásba, tiltásokba így megengedtem. Játékokkal ugyan ez.

Na de mostantól másképp lesz mert besokalltam.

2016. márc. 25. 14:44
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem engedem. Van a saját, külön szobájuk, nappali, konyha, a fürdőben is a játékaik, a hálónknál húztam egy határt. Bejöhetnek, reggel be is bújhatnak közénk, de nincs evés, ivás, mütyürök, játékok tárolása stb.

Nappal mi sem nagyon járunk be, max. tiszta ruhát bevinni, átöltözni, ilyesmi, de nem használjuk olyan gyakorisággal, mint a többi helyiséget. A háló, fürdő, wc ajtaja amúgy is csukva van nappal. Így szokták meg.

2016. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Van nappalink, ott nem gyűlik össze a játék, meg ott igyekszem jobban pakolni, de már ezt sem bírom, komolyan mondom, hóesésben havat lapátolni. Talán majd ha a fiam óvodás lesz, könnyebb lesz kicsit, akkor már csak 1 gyerek részéről lesz szétpakolás.
2016. márc. 25. 14:46
 9/30 anonim ***** válasza:
76%
Hálóba én sem engedem. Ott a saját szobája meg a nappali játéknak, annyi legyen elég. Még annyira a nappaliban sem szeretem, ha lomot csinál, inkább a szobájában játszunk.
2016. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%
Azért az durva, már bocsánat, ahogy írta valaki: nem tartózkodhat a gyerek a hálóban, csak pár percig, míg elmondja, mi a baja?! Persze, nem kell ott lakni a gyereknek, de .... Mindegy, hála az égnek, nem vagyunk egyformák.
2016. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!