Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesem engedi hogy 4-5 éves...

3 évesem engedi hogy 4-5 éves gyerekek vezetgessék kézen fogva, közben nem is akarja, nálatok is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Az nem lenne baj, hogy barátkozik, sőt, de feljebb valójának érzi őket, közben sírásra áll a szája, gyorsabban mennek mint ahogy ő szeretné és elesik, olyan játékokra viszik ami még nem neki való. Ilyenkor kiveszem a nagyobb gyerek "kezéből" de mindig nem lehetek ott. Beszéltem is vele többször, hogy nem kell mindent hagynia amit nem akar, nyugodtan mondjon nemet, de mindig megy velük. Mit mondhatnék még neki, hogy ne hagyja hogy mindent megcsináljanak vele? Egy 4-5-6 éves aranyosnak találja, de nem tudnak vigyázni rá, azt se látják, hogy nem akarja a játékot. Volt már ilyen szitu a gyereketekkel?
2016. márc. 13. 03:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem pont erről, de hasonlóról tudok.

Egy nagyobb gyermek állt a hinta közelében, nem hintázott, szándékában sem állt, de bnőm kisebb 3-4 éves kislánya nem mert tőle a hintához menni, szinte kérdőn nézett a nagyobbra, mintha engedélyt kérne.

Beszéltük, hogy ez azért lehet mert a gyermek még nemigen ismeri a társadalmi, közösségi szokásokat, nem tudja hogyan érvényesítse önmagát, az akaratát, még a "babakorszakban" élnek, ami szerint anya szava szentírás és a világhoz még úgy állnak hozzá ahogy anyához.

Ezért is vannak olyan elvek, hogy pl sokkal barátkozósabb az a gyerek, akinek anyja mindig mellette van ha baj van, mert ugy nagyobb a bizalmuk a világban is.

Ez, ahogyan majd a társadalmi szokásokkal tisztàban lesznek szép lassan, elkopik, de meg is marad, pl nem lesz félős, viszont tudni fog érvényesülni is.

2016. márc. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szóval ahogy anya szokta vezetgetni, még azt hiszi az egész világ vezetgetheti.

Ha majd többet lesz közösségben, rá fog jönni hogy nem muszáj.

Eleinte nem is értené higy nem muszáj hagynia, hisz anyának is hagyja magát feltétel nélkul.

Ez majd szépen kialakul

2016. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval ennek oka, hogy kezdetben az anya jelenti nekik az egész világot és az alapján ítélik meg a társadalmat

Közösségben tanulják meg hogy különbséget tegyenek

2016. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy megértem, hogy mindig a segítségére lennél, de ha mindig minden szituból kimented, nem fogja megtanulni, hogy másnak nemet mondjon. :( Lesz pár esés, lesz már sebesülés, de akkor majd megtanulja hogy megmondja a gyerekeknek, hogy nem megy velük sehova.

Nekem 3gyerkőcöm van, 8,6,4évesek, és a kicsit húzták vonták ők is mindig. Az elején én is rájuk szóltam, de a kicsi aztán olyan jól megtanulta kezelni a szitut, mára már ő a főnök és sarokba állítja a nagyobbakat.

"Sajnos" ezt is meg kell tanulniuk a kicsiknek - szocializálódni, közösségben elfoglalni a helyüket, ez az élet.

2016. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem meg akkor ha én is ott vagyok és nem csinálok semmit ellene, akkor ő úgy veheti hogy anya is biztos így látja jónak, hogy vontatnak. Valahogy tudatosítani kell benne, hogy egy másik gyereknek nem kell "engedelmeskednie". Hát, előbb-utóbb majdcsak megérti.
2016. márc. 15. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!