Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban mennyire fogadnak...

Az oviban mennyire fogadnak el vagy éppen közösítenek ki a gyerekek egy beszédhibás (dadogó) kisgyermeket?

Figyelt kérdés
A fiam erőteljesen dadog kb. 1 hónapja. Mivel örökletes dadogásról lehet szó, valahogyan fel kellene készülnünk az ovis időszakra (ősztől lesz ovis). A kérdésem az ovus gyermekek szüleihez intézném, kérlek, osszátok meg velem a tapasztalataitokat. Mennyire elfogadó az ovis korosztály? Hogyan tolerálja a másságot pl. egy erősen dadogó, akadozó beszédű kisgyerek esetében? Bármilyen ilyen irányú tapasztalatot szívesen olvasok. Köszönöm.
2016. febr. 8. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyira nehéz ezt megjósolni, mert függ a gyerekektől, és az óvónők hozzáállásától.


Családi napköziben dolgoztam elég sokáig, integrált volt, így olyan gyerekem is volt, aki 6 évesen sem tudott járni sem, nemhogy szépen beszélni. (egyáltalán nem beszélt). Vagy olyan, aki egész nap pörgött, rombolt, és még hosszan sorolhatnám.


Sosem hagytam, hogy csúfolva legyenek, a többieknek elmagyaráztam, hogy ő ilyen, van amiben kevésbé ügyes, de van amiben nagyon is! És ha énekelni nem is énekel velünk, de építeni szuperül tud, vonjuk be abba!


Soha nem volt csúfolódás nálunk, sőt, segítették egymást a gyerekek, a sérült gyereket simogatták, odavitték a játékot, bevonták, amennyire lehetett, imádnivalóak voltak.


Ebben a korban ők a felnőtt mintát követik, így azt javaslom, olyan ovit keress, ahol az óvónénik partnerek ebben, és megbízol bennük, hogy segíteni fog a beilleszkedésben gyermekednek. Ha találsz ilyet, szerintem nem kell aggódj!

2016. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez leginkább az óvónőkön múlik, hogy ők hogyan állnak hozzá, és hogyan kezelik azt a helyzetet, ha esetleg valamelyik gyerek piszkálni kezdené emiatt.

A kisgyerektől is függ. Hogy ő ezért félénkebb, gátlásosabb. Vagy pedig őt nem is zavarja igazán.

2016. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ovisok teljesen elfogadóak minden mássággal szemben, csak a felnőttek szúrják el. Pedagógusfüggő teljesen. Egy jó óvónéninél nem lehet gond. A mi csoportunkban ennél "durvább" dolgokat is jól toleráltak a gyerekek, mert szuper óvónénik voltak, akik mindenkinek az erősségeire koncentráltak és nem a gyengeségeire.
2016. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a többiek is írják. Nem lesz gond, ne aggódj, a picik nagyon aranyosak, nem fogják emiatt bántani. Segítik egymást. Nálunk is van olyan gyerek, aki egyáltalán nem beszél. Megérteti magát ő is, az óvónők pedig szuperek, figyelnek mindenkire.
2016. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ilyen kisgyerekben legtöbbször az ébreszt frusztrációt, hogy magát nem tudja kiejezni ahogyan szeretné.

ez ha felgyűik, magatartászavarokban, agresszív viselkedésben mutatkozhat meg többek között.

2016. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!