Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az alábbi dolog...

Szerintetek az alábbi dolog hogyan hat egy 2 éves gyerekre?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves gyerek aki teljesen kiegyensúlyozott, érdeklődő. Mindenki szereti a környezetében, sokat foglalkoznak vele, stb. Viszont van egy nagyobb testvére (9 éves) akinek a magatartásával go ndok vannak, sokszor fegyelmezni kell, és kiabálni vele, hogy megcsinálja a feladatait. Ami ront a helyzeten, hogy apuka latvanyosan jobban szereti a kicsit.Tudom, hogy ez nem normalis dolog, de most az erdekelne, hogy a kicsire hogyan hathat ez, hogy igaz hogy ot szeretik es foglalkoznak normalisan vele, de azt latja hogy a nagyot egesz nap fegyelmezni kell es az apukaja vele tobbet foglalkozik, mint a tesoval. Ebbol lehet hatranya neki is, vagy "csak" a nagy tesonak?
2016. márc. 27. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, mert vmi a szülőkkel nem stimmel. Olyan nincs, h "magától" rossz a 9 éves. Biztos érzi,h a kicsi érkezése nem előnyös neki. De az is lehet,h őt eleve nem szerették megfelelően.

A kicsinél meg kiválthatja azt az érzést,h ő többet ér a másiknál. Ha nagyobb lesz, rá is játszhat erre.

2016. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk van egy ilyen család, a két nagy ugyanilyen rossz, semmirekellő a szülők szemében, a kicsi az Isten. Olyan, mintha elkényeztetett egyke lenne. Borzalmas.

Oviba nem tudott beilleszkedni, az én lányomon lógott, nem engedte, hogy mással játsszon, Mindenért nyávogott, azt hitte, hogy az oviban is úgy lesz, mint otthon. Sajnos ezzel a szülők teljesen elvágták az életét.

Most elsősök, egy fél évig sírt, mert itt már bizony nincs úgy kinyalva a popója, mint otthon.


Menjetek el családterápiára.

2016. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem meglepett a kérdés vége, mert végig azt hittem, hogy az lesz a lényeg, hogy a nagyot nem érinti-e rosszul, hogy a kicsi a kedvenc. Ti mégis a kicsi miatt aggódtok.
2016. márc. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagy meg fogja utálni a kicsit, és még többet fog rosszalkodni, hogy rá is figyeljetek. A kicsi meg egy elkényeztetett görcs lesz, mert az ő fenekét nyaljátok. Számtalan példát láttam a dologra, a nagyszüleim is ezt csinálták anyummal, meg a húgával. A kicsi volt a szent, akkor is, ha lopott, Anyu meg bármit csinált, sosem volt elég jó. Nagynéném lételeme a hazudozás, az egész èlete ebből áll, annyira, hogy képes volt beperelni a saját nővérét is. Persze kamu az egész sztori, de olyan profin elő tudja adni magát, hogy mindenki hisz neki.
2016. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elèggè átjön,hogy csak a kicsi kiatt aggódsz. A màsik nem a te gyereked? Inkàbb vele kène foglalkozni többetperste,hogy rossz,ha hàttèrbe szorul,valahogy fel kell hívnia a figyelmeteket,hogy "hahó èn is ittvagyok". Ne csodàlkozzatok,ha pàr èv múlva lezüllik, dohányozni fog vagy mèg sokkal rosszabb is törtènhet. Sürgősen lèpjetek ès a nagyot is elötèrbe helyezni. Ès igen,a kicsi meg egy elkènyeztetett gyerek lesz aki màr most azt tanulja hogy neki mindent lehet,őt szeretik,vele minden rendben,úgyis a tesót bàntjàk mindenèrt.
2016. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!