Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helyes dolog az ha egy gyerekr...

Helyes dolog az ha egy gyerekre ráijesztünk, hogy rendesen viselkedjen?

Figyelt kérdés
A fiam 5 éves az egyik este azt mondtam neki, hogy ha nem viselkedik elviszi éjjel a "zsákosember". Azóta retteg és nem hajlandó a szobájában aludni. Lehet ebből valami lelki károsodása?
2011. máj. 25. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lehet.
2011. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem tudom, de mondd meg neki, hogy nem igaz!!!! Ne tartsd félelemben! neked milyen lenne minden este félned?
2011. máj. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg majd elfelejti, de a kérdésre válaszolva, szerintem ez butaság és hosszútávon többet árt, mint amennyit rövidtávon használ (5 percig jól viselkedik).


Tanulj az esetből. És mondd el neki őszintén, hogy nincs zsákosember, nem viszi el, csak te találtad ki viccből.

2011. máj. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem írókkal, a megfélemlítés nem nevelési eszköz, csak butaság.


Nyugtasd meg, hogy tényleg csak te találtad ki, különben még felnőttként is félni fog a sötétben, csak nem fogja tudni az okát.

2011. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jeeezzzz....

Nemhogy "lehet", már most van.


Csodálkozol majd, ha elkezd bepisilni, rémálmok jönnek és társai.

Így nem lehet ezt.... Pff....

2011. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem jó dolog, és szerintem is mondd el neki, hogy nincs zsákosember.

Viszont, kedves válaszolók, azért ennyire nem kell eldramatizálni. Nem lesz a gyerekből idegbeteg, és bepisilni sem fog, diszlexiás sem lesz, és szellemi fogyatékos sem, mert egyszer az anyja ezt mondta neki.

2011. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Remélem,csak viccelsz,nem tudom elhinni,h van olyan aki ma még ilyesmivel riogatja a gyerekét.
2011. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hanem van is, ha retteg és nem hajlandó a szobájában aludni.

Ebből jól már nem jössz ki, mert meg kell mondanod, hogy ennyire ostoba vagy. és akkor oda a tekintélyed, nagyon nagy csalódás lesz számára. Ez butaság volt, ráadásul ilyen valódi ostobasággal rémisztgetni.

2011. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem jó dolog, mert lehet hogy van rövidtávú haszna, mert félelmében engedelmeskedik, (akár többször is ) de szerintem ez árt a kis lelkének

a párom unokahúga nagyon rossz kislány volt, őt a társasház egyik lakójával a Géza bácsival ijesztegették mindig (nem tudom miért) na a lényeg, hogy szegény kislány rettegett a szerencsétlen öregtől, én nagyon sajnáltam szegényt, látszott a rémület az arcán, húú nem szabad, én akkor megfogadtam ilyet soha

te is mondd el szépen neki, hogy nincs zsákosember, és nem fogja elvinni, és hogy ti nagyon vigyáztok rá, nem kell félnie

2011. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem helyes de megtesszük szerintem többen is.
2011. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!