Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az ha egy gyerek...

Milyen az ha egy gyerek öntörvényű?

Figyelt kérdés
Sokszor látom kérdésekben hogy probléma ha egy kisgyerek öntörvényű.Az milyen?meg ha hisztis,akaratos.Van olyan 1-3éves kisgyerek akire ez nem jellemző?
2016. márc. 27. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Van olyan akire ez nem jellemző, bár ez ritkább. Itt inkább azon van a hangsúly, hogy milyen fokú ez az akaratosság és a szülő mennyire tudja ezt kezelni. Vannak gyerekek akiknél ha a fejük tetejére áll is a szülő akkor se tudnak mit kezdeni a hisztivel.
2016. márc. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az igazán öntörvényű kisgyermeket gyakorlatilag képtelenség irányítani. Nem fogad szót, nem érti a nemet, azt csinálja, amit ő akar. Hiányzik az a fajta gátlás, ami a többi gyermekeben megvan, ha a szülei rászólnak.

Nekem a fiam volt ilyen, annak ellenére, hogy következetesen neveltem, szigorú voltam.

Sajnos később kiderült ennek az oka. Nálunk asperger szindróma volt.

Amíg nem tudtuk a diagnózist, borzalmas időszakon mentem keresztül. A szülői kompetenciám teljesen lent volt a béka feneke alatt.

Lehet egy kisgyermek hisztis, akaratos, de normál esetben mégis benne van az, hogy meg szeretne a szülőnek felelni. (csak sokszor nem sikerül). Míg egy kórosan öntörvényű gyermek nem is akar megfelelni.

2016. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vékony a határ az öntörvényű, és az akaratos gyerek között. Szerintem ebben a korban, ezt még nem lehet kijelenteni. Van aki dacosabb a többinél. Majd ha óvodás korban se lesz szabálytudata, akkor érdemes elgondolkodni a dolgon.
2016. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően a legtöbb gyerekben van bizonyos fokú megfelelési vágy, megfelelni a szabályoknak, az elvárásoknak. Na a lányomnál ez elég későn jelentkezett. Szerintem neki hamar "betelt a pohár", úgy értem, arra lettem figyelmes, hogy a túl sok esemény, túl nagy zaj (ovi), túl sok izgalom vagy olyan hatással van rá, hogy menekül (pl ugyanazt rajzolja ezredszer, vagy egyszerűen kisétál a heléyzetből) vagypedig ha erre nincs módja, akkor elkezd idétlenkedni, de úgy, hogy nem lehet leállítani. MOndhattál neki bármit, hogy maradjon csöndben vagy maradjon nyugton vagy nem mehet ki egyedül a csoportból, mintha kényszeresen cselekedett volna. Ugyanígy tett feszültség hatására, pl ha behoztam a munklahelyemre, mert nem tudtam mást csinálni, és nagyon kellett volna "jónak lenni", akkor sehogyse ment... Nem használt se kérés se fenyegetés se ígéret. Nála ezt jelentette az öntörvényűség. Car volt amúgy, mert mindenki azt éreztette, hogy nem vagyok elég következetes, holott a valóságban pont az ellenkezője volt igaz, túlzottan is szigorú voltam...
2016. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!