Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek erős: 4 gyermek,...

Ági7708 kérdése:

Hogy legyek erős: 4 gyermek, egy daganatos beteg, egy alkoholista és egy agykárosodott között?

Figyelt kérdés

Az öcsém 4 kiskorú gyermekét nevelem egy 75 éves nagymama segítségével. Az öcsém erősen iszik. Sok az adóság, hitel és a bírósági perek két munkám is van, de még így is szűkösen vagyunk.

Az apukám agykárosodott, azt sem tudja, hogy milyen évtizedben van. Az is lehet, hogy még az évszázadban sem biztos. Engem már 10 éve nem ismer meg. A fivérem gondozta, akit most műtenek előrehaladott daganattal. A kérdés ki fogja, őket ápolni nem tudok 4 kiskorút, két munkahelyet, egy agykárosodottat, és egy daganatos beteget egy alkoholistát ellátni. Ápolni és eltartani. Ne adja a sors de a nagyi sem fiatal ha még ő is ágynak esne….. Nem bírok 8 emberről gondoskodni….

Ki tudna segíteni, bejuttatni az apukámat egy intézetbe? Nem vihetem oda a 4 gyermekhez. Mi lesz, ha valami tragédia lenne a vége.

Azt már megemlíteni, hogy esetleg én is szeretném, az életemet élni nagy önzőség lenne igaz? Vagy azt inkább el kellene felejtenem.



2015. jan. 24. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
önkormányzatnál, háziorvosnál, családsegítőnél érdeklődj, (lehetőleg mindegyik helyen).
2015. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
rengeteg lehetőség van, az én mamám idősek napközijébe volt, de öregek otthonába is lehet tenni. A gyerekeket bölcsibe, óvodába rakni, (hogy ne legyenek egyedül) az alkoholistáknak vannak ilyen elvonó intézetek. /főleg googlen keresztül lenne utána nézni intézményeknek, mert ha kitudódik akár a gyerekeket el is vehetik állami gondozásba tenné az állam/
2015. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már jártunk a háziorvosnál és apumat nem rakják be intézetbe mert nem ágyhozkötött és azt mondta, hogy nála veszélyesebb betegek is szabadon rohangálnak.
2015. jan. 24. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:

jó, csak az a baj, hogy látod, kifogást keresel.

ha egy háziorvos ezt mondja, akkor föladod az egészet, és szenvedsz tovább életed végéig?

én megértem, hogy fáradt vagy idegileg, lelkileg, de össze kell szedned magad, mert biztos, hogy van megoldás. csak meg kell találni, ki kell járni az utat.

2015. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(már írtam) igaz, nagyon erős fellépés kell, ki kell állni magadért! ha a háziorvos nem segít máshova kell menni, ha senki, akkor meg menni menni menni, amíg meg nem unják!
2015. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, pontosan. annak segítenek, aki rendszeresen nyavalyog, állandóan a nyakára jár az embernek, egyszóval aki nem adja fel, kiáll magáért.

ez az életben szinte mindenhol és mindenkor így van.

nekik könnyebb, ha könnyen el tudnak hajtani, mert egy csomó adminisztrációt megspórolnak.

helyetted meg megkapja más a lehetőségeket, akinek nincs rá annyira szüksége, mint neked, de nem hagyja magát.

2015. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő szavakat már pozitívabban látom a jövőmet. Kedden lesz a napja, hogy ellátogatok az orvoshoz. Remélem sikerül, de ha valakinek van tapasztalata hasonló témában várom a hozzászólásokat.
2015. jan. 24. 18:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy elküldene az orvos hisz Ő kezelte a fivéremet. A tavaszon azt mondta neki, hogy egészséges most meg műtét……gondolom akkor nem igazán ért rá rendesen átnézni a leleteit. Tragédia, hogy egy 40 éves fiatalemberre ilyen drasztikus műtét vár.
2015. jan. 24. 19:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Írod, az öcséd alkoholista..talán vele kellene kezdeni a megoldást. Piára van pénz, gondolom cigire is. Hass rá, hogy segítsen.
2015. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!