Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fura, hogy 1 évesnek hívom?

Fura, hogy 1 évesnek hívom?

Figyelt kérdés

13 hónapos (és 2 hetes) a lányom, de amikor megkérdezik, hogy mennyi idős, csak annyit szoktam mondani, hogy egy éves. Ilyenkor furán néznek, volt hogy kérdezték, hogy "pont annyi?", illetve várnak, mintha még folytatnám.

Ilyen korban ti még hónapban mondjátok a kicsitek korát (pl. játszótéren)?


2016. ápr. 5. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a terhességet is hónapokban mondtam, szóval lehet nem vagyok jó példa. A gyereket is hónapokban mondtam az első hónap után, szóval én úgy mondanám, ahogy te.:)
2016. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb két éves koráig mondtam, hogy hány hónapos, hetet nem mondtam.
2016. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen általában még hónapokban szokás mondani, főleg olyan közegben, mint a játszótér. Pont azért, mert a 12 hónapos is 1 éves, meg a 16 hónapos is, de ennyi idősen még sokat számít az a pár hónap a fejlődésben. Olyanoknak, akiket valószínűleg nem nagyon érdekel, én sem mondtam ilyen pontosan.

Ami nekem fura, hogy sokan 2, sőt néha 3 éves kor után is számolják a hónapokat, na az már nekem is sok. :)

2016. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így normális. Én maximum annyit mondtam, hogy mondjuk októberben volt 2 éves. Ha valaki hónapozni akar, számolja ki maga, de én az első szülinap után nem foglalkoztam vele :) Az én "mértékegységeim": 1 éves, másfél, kettő, három... stb.
2016. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtam ennyi idősen, hogy 1 éves múlt. Ha érdekli pontosan mennyivel, akkor megmondom.:) Kb. 15-16 hónapos kortól meg felfelé kerekítettem: 1,5 éves lesz xy hónapban.

A 36 hónapos és társai kifejezések olyan furik. Meg az is amikor 3 hónapos babákat még hetekben mérnek.

2016. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én másfél éves koráig mondtam hónapokban, utána meg azt, hogy "márciusban lesz 2.".

Mondd úgy, ahogy neked tetszik.

2016. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Én csak itt a gyk-n találkoztam a 23 hónapos és társaival

Kb 8 hetes koráig számoltam hetekben a fiamat. Most 3,5hónapos. Fogalmam sincs, hogy hány hetes. 1 éves koráig ez lesz:x hónapos meg x,5 hónapos. Utána: 1 éves, 1 éves múlt, másfél éves, 2 éves lesz, 2 éves és így tovàbb..Engem idegesít a hónapozàs, állandóan utànaszámolok, hogy akkor mennyi idõs is?!

2016. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez a normàlis!

7 hetes a fiam, amikor "pont" 1 hónapos volt akkor azt mondtam! A lànyomnàl szintén így ment, 2,5 éves múlt, a fene sem szàmolgatja hàny hónapos (hallottam már olyanról is aki 30+ hónaposnak is mondta a gyerekét...)

2016. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En egyik gyerekemet se honapoztam 1 eves kor felett max ha kulon rakerdeztek.

Inkabb aszerint osztottam fel a korukat, ahogy az egyik valaszolo is:

1 eves lesz, 1 eves, 1 eves mult, masfel lesz, masfel, masfel mult, 2 lesz, 2 eves stb...

Ha valakit annyira erdekelte pontosan mikor van a szulinapja, megkerdezte. :)

Nekem is nagyon furcsa egy beszelgetesben a "23 honapos" es tarsai.

2016. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!