Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rosszul evő gyerkőce...

Nagyon rosszul evő gyerkőce van valakinek? Mit lehet tenni étvágynövelésre?

Figyelt kérdés

A súlya jó, nem sovány, szép kis pocija is van, de nagyon rosszul eszik, reggelire, vacsira alig pár falatot, még talán az ebéd úgy-ahogy lecsúszik. De pl. reggeli egy alma és egy joghurt, vacsi egy paradicsom, másfél joghurt, ebéd egy fél tányér leves, és kb ugyanennyi második.

Kinek mi vált be? Miért van ez vajon? Mindig is ilyen volt.


2016. ápr. 15. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem eröltetni, nem beleimadkozni a kaját, hanem hagyni, hogy annyit egyen, amennyi neki jólesik. (meg a levest hagyd ki, az csak fölöslegesen tölni a gyomrát és elveszi az étvágyát meg a helyet a normalis ételektöl)
2016. ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Ennyire van étvágya meg igénye - ha jól fejlödik, akkor miért kellene többet beletölteni?


Mellesleg a gyerek étvágyát igen masszívan csökkenti, ha eröltetni akarja a szülö - és ezzel megalapozza a rossz-evöséget.

2016. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem eroltettjuk az evest. Sosem adunk reggelire joghurtott.

Nekunk bejottek a paradicsomos sajros teszta, rantott husival, minden ami paradicsomos sajtos.

Ananaszos sajtos csirkemell

2016. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mekkora gyerek?

Tízórai, uzsi?

Ha együtt leültök enni, veletek sem eszik?

2016. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugy látom itt csak az ételek mennyiségével van a baj es nem a minőségével. Ez a jobbik eset. Hagyd rá mennyit eszik, egye amennyi jól esik neki, ha éhes maradna úgyis szólna. Csak arra figyelj, hogy az a kevés étel ami bele kerül az legyen tápanyagdús es egészséges es ne telítse el a gyomrát sok nasival meg felesleges dolgokkal, mert amiatt sem éhezik meg.

Az en lányom keveset is evett, es amit evett az semmiképp sem volt mondható egészségesnek. Zöldséget, levest meg sem ette. Üres kenyér vaj nélkül, gabonapehely, üres tészta, stb, mást alig volt hajlandó enni. Majd az óvoda meghozta a kedvet az ételekhez, látva a többieket. Azóta mar nekünk is csak a mennyiséggel van gondunk, de azt nem is bánom, inkább egyen így, mint tomjon magába mindent es elhizzon.

2016. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyebkent a Beres csepp etvagyat novel, plusz asvanyi anyag es nyomelem potlo, gondolom ez sem artana neki, ha hianyosan taplalkozik.
2016. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jól eszik a gyerkőcöd, az enyéim még ennyit sem esznek, viszont rengeteg tejet isznak.

Az előző hsz írta a Béres cseppet, valóban hoz egy kis étvágyat, de vigyázva kell adni, mert a nemevéstől marhatja a pocakját a csepp, inkább lesz tőle hányingere és hasfájása.

Nálunk ha többet próbálok erőltetni befelé - sajnos hány egyet és oda az addig elfogyasztott táplálék, így ezzel elég hamar felhagytam. Tényleg igaz, hogy a gyerek aki elé étel van rakva éhen nem fog halni.

Nálunk nagyon szeretik a tartalmas leveseket (húsos, zöldséges, tésztás), ezután már csak vmi süti (vagy egyszerű lekvároskenyér). (édesanyám mondta hogy én kb. ugyanezeken éltem az első 12 évemet, mégis itt vagyok)

2016. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valakinek biztos van rosszul evő gyereke...egyébként (csak elmondom, ne fogadd meg, 12 vagyok)... TEHÁT: ne erőltesd, bár jó lenne tudni mebbyi idős...
2016. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!