Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeditek, hogy a gyermeketek...

Engeditek, hogy a gyermeketek egyen boltban? Anyósom előszeretettel a kezébe ad mindent, hogy majd a pénztárnál úgyis jelzi.

Figyelt kérdés

De én nem szeretem több okból sem.

A gyerek összefogdos mindent,utána azzal a kézzel egyen,ki tudja milyen bacit szed a kezeire.Ha ezt mondom "rigolyás p.csának" nevez.

Ha csak azt,hogy nem szeretem, ha nekiáll mielőtt kifizetnénk, azt meg se hallja.

Szerintetek is rigolya?Vagy ti sem engeditek?


2010. ápr. 6. 15:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Szigorúan nem! Már kicsi kora óta azt mondjuk neki, hogy csak akkor lehet valamit megenni vagy meginni, ha kifizettük a néninek. Közel két éves, és még sose hisztizett semmiért, hogy meg akarja enni még a boltban. Nem akartam sosem abba a helyzetbe kerülni, hogy a gyerekem földhözvágja magát a boltban, ha valamit nem kap meg, így ha olyasmit vesz le, amit nem akarok megvenni, akkor együtt odamegyünk és visszatesszük, és mutatok neki a kosárban olyat, amit viszont megveszünk és neki veszünk. Eddig bevált.
2010. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Vilcsianyuja ***** válasza:
90%
Hát én tuti nem engedném. Anyósod egy idióta.
2010. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Az anyósok meg vannak győződve arról, hogy a kicsi drága fiucskájuk felesége csak egy buta liba, és semmi máshoz nem ért, csak a gyerekpotyogtatáshoz. :)


Ezzel akar bevágódni a gyereknél. "Látod a mama megengedi, a csúnya anyu meg nem. A mamát jobban kell szertni... "


A gyerek a tiéd, te fogod felnevelni és nem ő. Tisztázzátok ezt. Lehetőleg még a következő bevásárlás előtt. Ha nem érti meg, akkor állj a sarkadra és vedd el a gyerektől az ételt. Persze végig fogja üvölteni a vásárlást, de ha elég határozott vagy, akkor a "drága" mama leszokik a veled való szembenállásról.

2010. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
84%
egyetertek mindenkivel! szeretlek titeket!
2010. ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A sarki közértben, ahova minden nap járunk megengedem. Sőt, általában az ott dolgozók szoktak neki egy-egy túrórudit adni (természetesen előbb engem megkérdeznek, hogy adhatnak-e neki). Ezeket általában ki sem fizetem, mert nem engedik.

Nem a kezében fogja, hanem a csomagolásban, így megdől a ki tudja, hogy mi minden bacit szed össze elmélet is.

A gyerek két éves, soha sehol nem cirkuszolt, hogy kellene neki valami, csak ebben a boltban lehet ezt csinálni.


Ettől függetlenül mivel te vagy az anyja, a te jogosultságod ezt eldönteni, anyósnak és mindenki másnak ezt tiszteletben kell tartania.

2010. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kérdezővel értek egyet. Kislányom 2 éves múlt, ha valamit veszek neki a boltban, azt csak fizetés után kapja meg. Olyan aranyos amikor mondom neki, válasszon valamit amit szeretne, ő nagy műgonddal levesz a polcról egy zizit és elindul a kasszához és mondja: néni-fizet. :)
2010. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
Hát akkor én kivétel leszek. Én kibontom a dolgokat, aztán az üres papírt odaadom a pénztárnál. Kifli, tejszelet...nem találok ebben semmi kivetni valót.
2010. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Engem sem fogtok szeretni, de én is odaadom. Pénztárnál persze odaadjuk a papírt vagy dobozt. Szrintem semmi rossz nincs benne. Anyósod nem akar rosszat a gyereknek.Ez nem ellened szól, hanem a gyerekért.
2010. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Nekem sincs gondom azzal, hogy valami apróságot (kifli, ivójoghurt, ásványvíz) adjunk neki, némi koszmennyiség kell is az egészséges működéshez, de az, hogy az anyósod rigolyás p.csának titulál, na az az, ami szerintem tűrhetetlen. A te gyereked, a te tiszted eldönteni, hogy mit hogyan teszel és ha nem ért egyet, le lehet pattanni a gyerekről. Még ilyet..
2010. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%
Én is engedem neki, én sem látok benn semmi kivetni valót, ennek ellenére a 2 éves lányom soha nem hiszizik semmiért, ha azt mondom, hogy ezt most nem, mert előbb kifizetjük, még beteg sem volt a két év alatt (kop,kop), a bevásárlókocsiba kapaszkodva, vagy ha engeded neki, hogy ő dobja a kosárba a megvett árút, ugyanúgy elkaphat bármilyen bacit. Én ebből nem csinálok problémát.
2010. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!