Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a normális, amennyit egy...

Mi a normális, amennyit egy óvodás korú gyerekkel játszani kell?

Figyelt kérdés

Furán hangzik a kérdés, tudom, de már kezdek elveszni a gyereknevelés rejtelmeibe:(

A fiam 6 éves.

Velem a szüleim semmit nem foglalkoztak sosem. Nem túlzok. Nem hogy nem játszottak, de beszélgetni sem beszélgettek velem sosem, nőttem, mint a dudva, ahogy mondani szokás. Férjemmel az anyja foglalkozott, az apja kamasz koráig szinte hozzá sem szólt. Mi igyekeztünk jobb szülők lenni, és miután a kisfiunk megszületett, szinte csak rá figyeltünk, túlzottan is, mert egymaga képtelen volt ellenni 5 percet is. Bölcsibe került, amit imádott és őt is imádták. Boldogok voltunk, milyen jól tudunk gyereket nevelni: Majd jött az ovi.

Most már jó ideje ugye nem elég, hogy folyton az ölemben van, és leporellót nézünk vagy pörgetem neki a búgócsigát... Most már menni kell vele focizni, homokozni, biciklizni, kisautózni... Igyekszünk, de neki nem elég az, amire mi képesek vagyunk. Jó időben még nincs gond, elsétálunk fagyizni, beszélgetünk, biciklizünk... De télen kész voltam, anya gyere autózni, legózni, én megyek, de nagyon hamar nagyon-nagyon megunom. Megyek, hogy dolgom van. Ő meg csalódott. Nekem meg nagyon lelkiismeret furdalásom van, sőt utálom magam. Így mindketten frusztráltak vagyunk. Pedig imádjuk őt. Az oviban mostanában viselkedési gondok vannak vele. Ennek tudom be, hogy neki nem elég, amit foglalkozom vele. A napirendünk kiegyensúlyozott, családi kapcsolatunk rendben. Este mesélek neki, beszélgetünk, szeretgetem, apja is mellé fekszik. Ha itthon van, ő is igyekszik játszani vele, de órákat nem képes. Nem úgy szocializálódott, azt mondja, vele sem játszottak. Így fél óránál többet nem nagyon bír. Néha elviszi a kicsit játszótérre, ott egy órát-másfelet vannak, de erre ritkán hajlandó. Egyébként keveset van itthon, 2 helyen dolgozik. Olyan jó lenne, ha bevonná szerelésbe, fűnyírásba, de azt mondja, úgy sosem végez, nem tud rá közben vigyázni stb.

Tudom, hogy többet kellene játszani nekem is a kisfiammal, de mégis mi az az idő naponta, ami jogos igénye lehet. Mert meg akarom próbálni eszerint kialakítani a saját napirendem, hogy biztosan megkapja ezt a szükségletet, de nem tudom, hogy tervezzem, mennyi időt... Meg a férjemet is szeretném bevonni, hogy belerázódjon.

Egyik barátnőm azt mondja, ő sosem játszik a gyerekkel, úgy szoktatta hogy egyedül ellegyen. Egyébként tök jól nevelt a gyereke, mosolygós, kiegyensúlyozott. Másik barátnőm lényegében egész nap a gyerekei mellett áll és minden mozdulatukhoz asszisztál. A kettő között mi a normális határ? Általában. Mert talán minden gyereknek más az igénye... Jajjjj, de nehéz ez :(

Tippeket is adnátok, ti mit csináltok a gyerekkel együtt? Mert az is közös program, hogy most pszichológushoz küldték az oviban és hordanom kell, de jó lenne egy ideálisabb megoldás.


2016. ápr. 16. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fejlesztő könyvem szerint napi egy ora (amikor játekosan finommotorikát nagymozgasokat egyensulyerzekelest koncentraciokeszsegnovekest, stb -Anya tanits engem c ingyenes pdf) játszani kellene velük.egy feladat a meseolvasás a fix,a többi valtozo)


Ezen felül minden más spontán.

Bevett szokásnak jot tenne ovibol hazafele játszoter utközben.

Vagy minden hétvégére egy plusz program ugralovar vagy tsmt torna vagy rokonlátogatás vagy mozi vagy bábszinház v uszás v ami borzaszto hasznos valamilyen zeneora ami ritmuserzekelest fejleszt.most zarul 6 evesen az agyfejlodes egy olyan szakasza amit zenével ritmusérzéssel lehet csak fejleszteni, ha jol remlik tanulasi kepessegre lesz hatással.4-6 eves korig ajanljak nagyon.


Es merhetetlenul fontis hogy önalloan is tudjon jatszani mert ettol meg a kognitiv kepessege fog fuggni ami az egesz elete donteseit gondolkodadmodját stb határozzák meg azzal hogy erositve van a kreativitas fantazia szoval higy feltalálja saját magát.

Érdemes motivalni pl olyanokkal hogy amig mosogatok rajzolj v epits egy házat stb es megnezzuk.

Nagyon fontos hogy lássa azt hogy megbecsüljük értékeljuk a munkáját, nem árt falra kiragasztani v felfüggeszteni

2016. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Iskolákban nem egy esetről tudok, hogy a finommotorika szokott gond lenni(görcsös ceruzatartás) ennek fejlesztésére 2 éves kor van megjelölve, aki ezt kihagyta, annak szükséges óvodáskorban bepotolnia.(gyurmázás vagy apro dolgok szedegetése, gyöngyfűzés, stb diy játékok is hasznosak)


Valamint a diszlexia az meg a babakori mozgásformák elsajátításának is függvénye szóval nem árt ha pl a mászás nem maradt ki

2016. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy megint én, de jut eszembe hogy a neten óvodáskorra nagyon kihangsulyozzák a társasjátékot, mert ezzel tanulja hogy szabályok szerint is lehet jo játszani(élni), tanulja a meggdolgozott győzelem értékét, a kudarcok feldolgozását, elfogadását, hogy attol ő még nem lesz rossz(sokan elcseszik a tulzott dícséretekkel, hogy aztán ha kudarc éri a gyereket akkor saját magát hiszi rossz képességűnek es ebbol ered amikor a gyerekek vereséget képtelenek elfogadni mert azt hiszik csak akkor szeretik őket ha vmit jol csinalt)valamint tanulja a társas érintkezést, szocializáciot es még sokmindent említettek, végezetül azzal fejezték be hogy a társasjátek majdnem minden olyat magában foglal amire szüksége van egy ovisnak a fejlődéshez.
2016. ápr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell tudni. Nincs olyan, hogy minden nap kötelező játszani a gyerekkel x órát. Egy 6 évesnek már el kell tudnia lenni magában is, lefoglalni magát valamivel. Lassan iskolás lesz, akkor hétköznap nem is nagyon lesz idő együtt játékra.

Szerintem ilyen jó időben jó az, ha ovi után mondjuk elviszitek játszótérre, utána már nem biztos hogy még otthon külön le tudsz vele ülni játszani, legalábbis nem minden nap.

Szerintem ami alap, hogy legalább hétvégén játsszon mindenki a gyerekkel, mondjuk egyik nap kirándulás, másik nap játék, legó, társas stb. De amiket te írtál kérdező azok is jók, egy 6 évessel már sok mindent lehet együtt csinálni a konkrét társasozáson kívül is, pl. együtt főzés, vagy barkácsolás apával, és rá már nyilván nem kell úgy ügyelni mint egy 2 évesre szóval apa részéről az nem lehet kifogás hogy nincs ideje rá vigyázni pl. fűnyírás közben stb.

Velem úgy emlékszem hogy anyukám hétvégén mindig játszott, meg sokat mentünk különböző helyekre pl. sétálni, kirándulni, hétköznap együtt tévéztünk, mentünk moziba, amikor pedig beteg voltam, mindig a mamám vigyázott rám és egész nap csak játszott velem puzzle-t, bigyót stb.

Nekem két gyerekem van és együtt is jól eljátszanak.

2016. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ötleteket😊 Már tegnap este elkezdtem bevonni a saját tevékenységeimbe, megkértem hogy segítsen ha kedve van, vegye elő a tálat a fiókból, takarjuk le együtt a homokozót... Tényleg ez jó, ő boldog és összekovácsolnak a közös tevékenységek.

Mászott, minden mozgás megvolt. Rajzolás nem megy, nem szereti, nem igen tudom rávenni. Társasozni szoktam vele, de csak addig megy, amíg ő nyer. Ezt még tanuljuk, hogy tudjon veszíteni.

Nagyon szeret futni, nagyon gyorsan is tud. Szerintetek beírassam atlétikára? Tartok a versenysporttól...

2016. ápr. 17. 09:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ajánlott könyvet beszerzem😊
2016. ápr. 17. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
KÉrdezd meg a fiad. Majd ő megmondja van-e kedve vagy sem atlétikára járni.
2016. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de egy hatéves gyerek azt sem tudja mi fán terem az atlétika, azt meg pláne nem, hogy van-e kedve hozzá. A szülő ismeri úgy ahogy a gyerek igényeit, neki kell eldönteni, hogy merre menjen. Nyilván más kérdés, hogy ha már jár, akkor ha nem tetszik a gyreknek, mit tesznek.
2016. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De elmehet egy próbaórára, ahol eldöntheti hogy van-e kedve járni vagy sem...
2016. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sztem bizd ra a gyerekre
2016. máj. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!