Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek normális, ha...

Szerintetek normális, ha valaki még szoptatja a 3,5 éves (kiscsoportos óvodás) gyerekét?

Figyelt kérdés
Csak a véleményetekre vagyok kíváncsi meg indoklás (szerintetek miért vagy miért nem), de ne legyen vitafórum, csak egy kis közvélemény kutatás. :)

2012. ápr. 6. 14:44
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
62%
nem.
2012. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
41%

Ha neki jólesik, akkor hajrá. Én személy szerint nem tenném, mert idegenkedem attól, hogy a fiamat ennyi idősen szoptassam (most egy évvel fiatalabb, de már most is túl nagyfiú számomra a szoptatáshoz).


De nem vagyunk egyformák, így mindenkinek más a határ:)

2012. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
48%

Van egy bizonyos lélektani határ, amit ha átlép az anyuka, akkor utána nagyon nehezen hagyja abba pl. a szoptatást.


Nyilván nem attól jó anyuka valaki, hogy érettségiig szoptatja a gyermekét vagy első perctől tápszert ad neki.

Minden dolognak meg van a maga előnye és hátránya.


Sosem attól ítélek meg egy anyukát, hogy szoptat-e még vagy nem. Tőlem rengetegen kérdezik, hogy van-e tej, stb..

Őszintén válaszolok, hogy nincs. Szopott, de abbahagyta 6 hetesen.

Nekem nagy törés volt, főleg az életemben. Én személy szerint csalódott voltam és nagyon nagyon haragudtam magamra. Úgy gondoltam sokáig, hogy csődöt mondtam. Viszont rájöttem, hogy nem. Egészséges a gyermekem, jól fejlődik és mindene meg van a szereteten kívül.


Ha valaki 5-6-20 éves koráig szoptatja a gyermekét, akkor tegye. De nyilván a játszótéren és egyéb közösségekben nem illik már ekkora GYERMEKET (mivel ne csecsemő) szoptatni.


Sokan harcolnak a nyilvános szoptatásért, de én anyukaként nem nézem jó szemmel, ha a Cora pénztárai előtt ül le egy anyuka mellét kidobva szoptatni a pár hetes-hónapos gyermekét.

2012. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
43%

Nem normális. 3,5 éves kisgyereknek már nincs szüksége anyatejre. A megnyugvást(mert valószínűleg még azért szopik) amit ad neki, máshonnan kell biztosítani.

Épp tegnap beszéltem erről anyukámmal,mert mondta hogy a szomszédja több mint 3 éves fia még mindig a cicin lóg este, erre mondtam én hogy az ciki...

2012. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
40%
Nem normális, sőt beteg dolognak tartom.
2012. ápr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem. És úgy gondolom ilyenkor nem is a gyereknek van erre szüksége, hanem anyuka nem képes elfogadni, hogy már nem picibaba a gyereke.

Bár az, hogy otthon ki mit csinál, az az Ő dolga, de ilyet utcán is látni, és az már azért nekem sok.

2012. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
46%
Bizarr!!!És nem normális!
2012. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
48%
Ez már túlzás. Nyilván nem egészséges sem anyának sem gyereknek. Fiam is ennyi idős, el sem tudnám képzelni, hogy szoptassam. Szerintem a megnyugvást szolgáltatja ezzel neki, amit ebben a korban már rendellenesnek tartok. Személy szerint 5 hétig szoptattam, mert nem volt tej. Attól még jó anyának tartom magam. Nem ettől jó egy anya, hanem szerintem éppen attól lenne jó anya, hogy észreveszi és szem előtt tartja, hogy milyen igényei és milyen életkori sajátosságai vannak egy ekkora gyereknek.
2012. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
47%
Nekem az egyik ismerosom is szoptatta a 3 eves kisfiat!egyszer eljottek hozzank ha hiszitek ha nem egesz delutan az anyjan csüngött es abszolut nem erdekelte hogy az akkor 1.5 eves kislanyom hivja jatszani!!! Ledöbbentem rendesen!sztem mem normalis dolog...,
2012. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
44%
A gyerek már magától nem igényelné ezt, a szülő erölteti valahogy, nem? Azért ez gáz.
2012. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!