Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudhatom, hogy vajon...

Honnan tudhatom, hogy vajon ez krupp vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


a 3 éves kisfiamnak január/február környékén volt felsőlégúti betegsége, amiből szépen felgyógyult. Azóta párszor köhécselt, de nem volt vészes. A doki mondta is, hogy ezeknél a betegségeknél a köhögés múlil el a legnehezebben.


Kb. kedd óta azonban látszólag minden ok nélkül eldugul az orra, és köhögn is, van, hogy akár 1 percen keresztül. Aztán órákig semmi, majd újra. A kedve jó, láza, hőemelkedése nincs. A köhögése hol hurutusnak, hol száraznak tűnik. Mivel nem tudom, milyen egy kruppos köhögés, nem nagyon tudom eldönteni, hogy ez az van sem..


Elvisszük majd dokihoz, de addig is meg szeretném kérdezni, hogy akinek már volt kruppos a gyermeke, milyen tüneteket produkált, amiből egyértelműen lehetett tudni, hogy arról van szó?


Köszönöm előre is!


2016. ápr. 17. 07:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Korán van, elnézést az elütésekért :)
2016. ápr. 17. 07:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Nehezített belégzés, ugatós köhögés, rekedtség, kicsi nátha. Jellemzően éjszaka erősödnek a tünetek (főleg a köhögés és légzési nehézség) és hideg levegő hatására enyhülnek.

Nálunk ezek a főbb jellemzők, amikor előjön.

2016. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan hangja van, mintha lenyelt volna egy oroszlánfókát. Néha hányással is jár, ha nagyon erőlködik.

Ha ugató hangja nincs, akkor nem kruppos. De ha aggódsz, vidd be ügyeletre, hallgatózásos vizsgálattal ők napokkal később is hallják a tüdőben.


Sőt, olyannyira, hogy krupp után azért maradtunk egy nappal tovább kórházban, mert a reggeli viziten eltüsszentette magát a gyerek és az orvos közölte, hogy ez kruppos tüsszentés volt, ezért maradnunk kell még.

2016. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem nektek nem krupp van,Ott nehéz lehet a levegő vétel (nem mindig) a köhögés pedig ugató,és igen,pont mint egy oroszlánfóka,ijesztő...
2016. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy nagyon megijedve, akkor nem kruppos.

A kruppos köhögés rémisztő, azt hittem megfullad a fiam, amikor kruppos köhögése volt. Mint amikor egy tollpihe a torkán akad, és se ki, se be.

Rendesen felöltöztettem, és szaladtam ki vele a szabadba a hidegre.

Csak kint, amikor már lenyugodott egy kicsit a köhögése, akkor tudtam beadni a befulladás elleni gyógyszert a pipából...

A hideg levegő belélegzése javít a kruppos köhögés-rohamon, arra tanítottak, hogy ha nyár van, a hűtőt nyissam ki, és elé ültessem a gyerek a földre, hogy a hűtőből kicsurgó hideg levegőt lélegezhesse be.

2016. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!