Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereked mennyi...

3-4 éves gyereked mennyi édességet eszik 1 héten, ha eszik?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 20. 21:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Sajnos túl sokat. Én nem szeretnék annyit adni nekik, de a férjemet mindig befűzik. Napi szinten esznek valamit, pár szem kekszet, egy nyuszi csokit (sajnos még mindig van belőle), túró rudit, pudingot. De szerencsére emellett rendesen esznek zöldséget, gyümölcsöt, főzelékeket is, úgyhogy nem tartom akkora gondnak, de kevesebb akkor is jobb lenne.
2016. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

sajnos túl sokat :(

sajnos van egy teljesen értetlen anyósom, aki nem fogja fel, hogy nem csokival, cukorral kell megvenni a gyerek szeretetét :/

2016. ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

3 éves fiam szereti az édességet de ritkán kap. 2-3 naponta eszik pár szem kekszet (inkább csak akkor ha már nagyon éhes de még idő kell vacsoráig), naponta-kétnaponta joghurtot, ritkán pudingot, csokit kb 2 hetente eszik. Húsvétról millió csoki maradt de nem szívesen adom neki így nagyon ritkán azzal jutalmazok valamit.

Én kekszből is inkább a zabkekszeket részesítem előnyben.

2016. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajnos nálunk is a férjem az engedékeny ilyen téren. Mindíg hoz valamit neki a boltból. Napi szinten eszik valamit,nem tudtam mennyire számít soknak ezért tettem fel a kérdést.

Hetente 1-2 alkalommal eszik kinder tojást plusz mindennap eszik 1-2 db gumicukrot.

2016. ápr. 21. 11:37
 15/19 A kérdező kommentje:
Ja meg heti 3-4x danoninot is eszik.
2016. ápr. 21. 11:44
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez azért nem olyan vészes, főleg, ha a gyümölcsöket is szereti. Nálunk egy időben a nagyobbik fiam napi 1-2 gyümölcsös jogobellát, nyáron jégkrémet bevágott, plusz sokszor ittunk 100%-os gyümölcsleveket, étkezések között édes vagy sós kekszeket evett, reggelire gyakran gabonapelyhet tejjel. Ha nem volt joghurt vagy más édesség, nasi, úgy hisztizett, követelőzött, mintha az élete múlna rajta. A gyümölcsökról meg egyre inkább kezdett leszokni (nyilván másból bőven fedezte a cukorszükségletét). Egyszer elegem lett, főleg, mivel féltem, hogy a kistesót is teljesen elrontja, és teljesen kiiktattam minden cukros ételt, kekszet, és új alapokra helyeztem az étrendünket. Na azóta rengeteg gyümölcs fogy, megszerették a dióféléket is, és rendesen esznek főtt ételeket. Tehát nálunk már nagyon eldurvult a helyzet, idáig jobb nem eljutni, és ésszerűen korlátozni a nasikat, édességeket, még azokat is, amiket sokan egészségesnek gondolnak (cukros joghurtok, gabonapehely).
2016. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is szinte minden nap eszik édességet 4 évesem, sajnos.

Vagy egy pici kinder csoki, vagy joghurt, babapiskóta, gumicukor, süti.

Amikor jönnek hozzánk a mamáék akkor meg teletömik sütivel, hiába mondom neki hogy ebéd előtt 10 perccel ne adjon neki 3 db sütit, nem értik meg.

2016. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt. Mellette issza a 100%-os löttyöket is :(
2016. ápr. 21. 15:22
 19/19 anonim ***** válasza:

3 évesem elég edesszaju. En tartanám a mértékét, de nagyszulok mindig hoznak valamit (pedigmar kertem, hogy lehetoleg egeszsegrsebbeket hozzanak akkor) Igy napi szinten van rudi, keksz, ropi, valami altalam sütött dolog. Csoki mondjuk heti1x , gumicukrot nem kap, de pl. Kubut igen, vagy heti 1-2 tejszelet, kicsi napolyi...ilyesmik.

Mellette sok gyümölcsöt is eszik es aszaltat is szereti, igy ameddig nem veszi at az uralmat a nasi a rendes etkezes felett, addig nem sajnalom tole, de csak tizoraikor vagy uzsonnara kaphatja.

2016. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!