Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lányom semmi szeretetet...

5 éves lányom semmi szeretetet nem mutat a kisebbik iránt, meg fog ez változni mert nagyon aggódom?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisebbik lányom. Bármit csinál, az a nagyot zavarja. Akármihez hozzányúl ami a nagylányé, vagy csak a közelébe megy, vagy hozzáér , a nagy már kiabál is rá. Soha még meg nem simogatta, meg nem puszilta. Sosem játszik vele, vagy próbál játszani pedig már lehet neki pl. labdát gurítani, kukucsolni...Szoktam én is biztatni, hogy játsszon a húgával de már egyre ritkábban mert tök felesleges. Mindig azt mondja, hogy nincs kedve. Szoktam kérdezni, hogy ő mit szólna hozzá ha én sosem játszanék vele, azt mondta hogy akkor szomorú lenne. Ennek ellenére nem játszanak együtt. A kicsi persze úgy néz a nagyra, mint egy félistenre , annyira szomorú vagyok ettől hogy a nagy semmibe veszi őt! Délben mindig elhozom az oviból amióta terhes lettem, együtt megyünk érte a kishúgával, ma ahogy ott ült a babakocsiba, a nagylányom csoporttársa (egy kisfiú) és annak a kishúga odamentek és össze-vissza simogatták, puszilgatták. Olyan jó volt látni, annyira örült neki a kicsi! Semmi érzelmet nem kap a nagyobbiktól pedig én kimondottan sokat ölelem, puszilom őket. MIt csináljak???
2016. ápr. 25. 15:52
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Még azt hozzátenném, hogy a nagylányom kimondottan társasági ember, sok barátja van, az ovis csoportban mindenki imádja, állandóan szülinapi zsúrokra járunk mert ő az akit mindenki meghív, mindenki mellé akar ülni, mindenki vele akar játszani, őt utánozzák mindenben.

És még azt is hozzátenném, hogy kimondottan figyeltem arra elejétől , hogy inkább a nagyobbik kapjon több figyelmet hiszen ahoz szokott hozzá. Pl még csak 2-3 hetes volt a pici, amikor a nagylánnyal elmentem a barátnője szülinapi zsúrjára és szoptatástól szoptatásig voltunk ott, de kicsit elhúzódott, 3 órás volt a zsúr és szegény kicsi már nagyon sírt mire hazaértünk. De nem akartam a nagylányt hazahívni a tesójára hivatkozva, nehogy emiatt nehezteljen rá. Ennyire elkényeztettem volna? Mit tudok most már utólag csinálni?

2016. ápr. 25. 15:56
 2/45 anonim ***** válasza:
23%

A szülő dolga kialakitani a szeretetet.

Számos cikk szol arrol is, hogyan kell testvert a kisebbik érkezesere felkésziteni es a testvéri féltékenységwmet megelőzni.

Ismerősék pl ajándékot adtak a nagyovbnak amikor hazavitték a kistesot hogy ő hozta neki :)

Az 5 éves lány azota is imádja a kicsit de a szülők mindig is figlalkoztak a nagyobb érzéseivel es az uj helyzetre valo felkészüléssel es mai napig igyekeznek hogy hátrányban ill mellőzve se érezze soha magát a nagyobb

2016. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem kell erőltetni, ha nem akar vele még játszani vagy puszilgatni, simogatni. Ha erőlteted, akkor csak még kevésbé akarja majd és a kényszer miatt tényleg nem fogja szeretni, mivel úgy fogja érezni, hogy te nem foglalkozol az ő igényeivel, csak neki kell a kicsinek kedvezni.

Szerintem hagyd hogy ő nyisson felé, ha késznek érzi rá magát. Azt jól csinálod, hogy próbálod nem háttérbe szorítani az ő igényeit sem. De gondolom ez a szülinapi parti nem az egyetlen eset volt, hogy neki kedveztél.

Ha majd a kisebb is nagyobb lesz, akkor jobban össze fognak csiszolódni. Szerintem ne aggódd ezt túl, mert azt is érzi a gyerek, hogy téged valami zavar vele kapcsolatban.

2016. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem azzal, hogy próbálod elérni, hogy foglalkozzon a kicsivel, csak egy eszközt adsz a kezébe, amivel kifejezheti az ellenállását, féltékenységét, vagy dacosságát. Érzi, hogy mit várnál, de juszt se kapod meg. Szóval igazából nem csinálsz semmit rosszul, de próbáld ne éreztetni vele ezt az elvárást. Ha rájön, hogy ezzel már nem tud hatni rád, nem tud semmilyen szinten manipulálni, akkor abba fogja hagyni ezt a játszmát, és akkor kialakulhat a gyerekek közt spontán kapcsolat. Szerintem mást nem tudsz tenni ennek érdekében.
2016. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Mi rengeteget foglalkoztunk azzal, hogy felkészítsük a nővérét a kisebbik érkezésére. Ő is kapott ajándékot a kicsitől, amikor hazahoztuk a kórházból. Meséket olvastunk már előre is meg később is , amik a testvér érkezéséről szólnak. Próbáltuk bevonni a testvér körüli teendőkbe, de őt ezek nem érdeklik vagy max. egy alkalommal érdeklik.
2016. ápr. 25. 18:59
 6/45 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat egyébként, várok még tapasztalatokat, hátha valaki járt az én cipőmben.

Úgy érzem, nem támasztok elvárást, illetve talán az utóbbi időben igen, mert már elfogyott a türelmem, mindig a nagyobb volt az első helyen, inkább ő volt az akihez alkalmazkodtunk, de nem lehet mindig a kicsit háttérbe szorítani! Most azért jött elő nálam ez a téma nagyon, mert több helyen voltunk a hétvégén és ma is, és mindenhol a nagylányom korosztálya össze-vissza ölelgette-puszilgatta a picit, és próbáltak játszani vele, és nagy volt a kontraszt aközött ahogyan ő viselkedik vele otthon. Ma itt volt a nagymama, kérdezte a nagylánytól, hogy szokott-e a kicsivel játszani, nem is próbálta szépíteni a helyzetet simán beismerte, hogy nem szokott. Igazából nem erőltetni szoktam, inkább biztatni őt, hogy "megmutatod a kistesónak, hogy kell labdázni? Ő még nem tudja." Ilyenkor általában vállat von, hogy neki ehhez nincs kedve. Nem szoktam rá neheztelni de akkor játszom én a kicsivel, hiszen vele is kell foglalkozni, a naggyal sokkal többet tudtam annak idején játszani nyilván, és ha nem is ugyanazt de azért hasonló minőségi időt szeretnék a kistestvérnek is megadni.

Még annyi kiegészítésként, hogy a lányom soha nem rajongott a kisbabákért, nem tartotta őket cukinak és most sem tartja, inkább az állatokat szereti, őket dédelgeti, szóval amúgy nagyon aranyos bújós kislány, igényli a szeretet és van benne rengeteg szeretet de a tesója iránt nincs :-(

2016. ápr. 25. 21:30
 7/45 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom nem a nagy lányod akart kistestvért, ráadásul neki oviban kell lennie míg te otthon vagy.. hát, hogy őszinte legyek én se szeretném a kisebbet. Nálunk is hasonló volt a helyzet, én nagyon nem akartam testvért, ráadásul miatta óvodába is kellett mennem.. Most, Ő 21 éves, én 24 leszek, mostanra jutottam el odáig hogy nem menekülök a közeléből. persze még mindig rettenetesen idegesít. Tehát lehet hogy a lányod sose fogja megszeretni a testvérét, de hát nem is neki szülted hanem magatoknak nem igaz?
2016. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Az ovi kötelező! Így is délben elhozom és egész nyáron nem kell járnia, a csoportból csak én hozom őt haza, a többi anyuka aki szintén otthon van a kicsivel, nem viszi haza. Nem neki szültem a gyereket nyilván, de nekem két testvérem is van és jókat játszottunk együtt, azt reméltem hogy köztük is ki fog alakulni egy jótestvéri viszony.
2016. ápr. 26. 10:45
 9/45 anonim ***** válasza:
36%
De mikor megszületett a kisebbik, még nem volt kötelező az óvoda. És lehet önkormányzati felmentést is kérni... Nem kényszerítheted hogy megszeresse.
2016. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani.

2 év korkülönbség van a fiaim között, a nagy eleinte tudomást sem vett a kicsiről, és nagyon zavarta a sírása (jó hangosan sírt). Arra mindig nagyon vigyáztam, hogy a kicsi ne tudja elérni a nagy játékait. Aztán a kicsi is elkezdett közlekedni a lakásban, na onnantól jött a feketeleves... A nagy nyíltan vagy észrevétlenül sokszor bántotta a kicsit, semmilyen pozitív érzést nem tanúsított az irányába (amúgy más kisbabákkal is így volt), pedig én is olvastam és kipróbáltam sokféle módszert.

És végül lassan elkezdett javulni a helyzet, mire 3 éves lett a kicsi és végre elkezdett beszélni, már néha egymással is játszani kezdtek, és mostanra már egyre ritkábbak a veszekedések, verekedések is. A kicsi már nem hagyja magát, néha már a nagyobbat kell féltenem tőle... (Hozzáteszem, én sosem verem őket, és mindig igyekszem őket békés megoldásokra tanítani).

Mostanra már egész jól megvannak egymással, és időnként látványosan szeretgetik, ölelgetik, puszilgatják egymást, ha külön vannak egy ideig, örülnek, amikor találkoznak. És a csúcs, hogy a nagyobbik fiam nemrég kijelentette, örülne még egy kistesónak :) Rengeteget változott.

Tehát én a saját példánkból kiindulva azt gondolom, hogy nem kell semmit erőltetni. A pozitív közös élmények esetleg tudnak segíteni, lehetőség szerint egyforma mértékű figyelem és elvárások (ha már nagyobbak lesznek), és sok beszélgetés a naggyal, hogy el tudja őszintén mondani az érzéseit a kistesóval kapcsolatban. Ha megnyílik és beszél róla, megértően, és nem elítélően kell viszonyulni hozzá. Tehát ha azt mondja, utálja a kistesót, mert..., akkor azt mondani, hogy megérted az érzéseit, és nagyon reméled, hogy később majd meg fogja szeretni, mert a kicsi is nagyon szereti őt már most is, példaképként tekint rá és sokat fog tanulni tőle stb.

2016. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!