Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem, a kisebbik gyerekem...

Úgy érzem, a kisebbik gyerekem nagyon nehezen viseli a nagyot - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyton eltolja magától, nem engedi, hogy megpuszilja, már azt sem akarja megengedni, hogy megfogja a játékát, elküldi magtól (nem kifejezetten tőlem, hanem saját magától).

Ennek előzménye, hogy a nagyobbik persze a kisebb akarata ellenére fölemelte őt, vagy erőltetni próbálta a játékot, vagy ráadta a cipőjét (amíg én is öltöztem), és sok ilyesmi a mindennapokban.


A kisebb 22 hónapos, a nagyobb 8 éves.


2015. jún. 26. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Volt nálunk is ilyen időszak, de hagyd rájuk szerintem. Nem szabad, hogy a kicsi ezt megtanulja, a nagynak meg rosszul essen, mert ez szokássá válhat és nem javul meg magától.

Meg kell a kicsinek magyarázni, hogy a nagynak ez rossz és szomorú, mert ő szereti a kicsit, és nem akart rosszat. Egy olyan alkalommal ölelje át és puszilja meg, amikor ott vagy, és előtte ígérje meg a nagy, hogy nem lesz vele erőszakos. Ez üzlet. Nálunk bevált, bár többször be kellett avatkoznom. A nagynak meg kell értenie, hogy ne nyúzza a kicsit, van ami nem az ő dolga, bár tudod, hogy szereti és segíteni akar.

2015. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!