Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Növési fájdalom. Erről mit...

Növési fájdalom. Erről mit tudtok?

Figyelt kérdés
Lassan 2.5 éves fiamnak éjszaka fájt a lába sokszor felébredt ,sírt.Ezt kinövi?? 3 fiam van csak nála van ilyen,amikor kisebb volt néha előjött volt amikor 3 hetente,most 1,5 hete volt utoljára ,meg most éjszaka.Hétfőn gyermekdokihoz ,kérek beutalót vérvételre.

#fájdalom #növési..
2016. ápr. 30. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt gyerekkoromban éjjel néha. Elmúlt persze. Orvoshoz nem vittek emiatt.
2016. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nekem is tesómnak is volt ilyen amikor kicsik voltunk,azt hittem így felnőtt fejjel hogy valami reumaszerű,aztán kérdeztem a védőnőt és mondta ,hogy növési fájdalom.Meddig tart ez?hány évesig?
2016. ápr. 30. 10:46
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Én 178cmre nőttem, nekem kb. 15-17 éves koromban maradt abba, nem emlékszem pontosan. csak arra, hogy fájt és sírtam. Elég kicsi voltam, mikor kezdődött. Egyszer voltam vele dokinal, kálciumot adtak.
2016. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2016. ápr. 30. 11:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is epp ekkortajt mondta, hogy faj a lába, en hulye meg eszembe se jutott ez. Talalkoztam a vedonovel aki mondta es tenyleg elmult neki, akkorat nott ekkortajt a gyerek, hogy 2 merettel ugrott a lab es ruhamerete is. Ha nem mulik a fajdalom ( nalunk 2-3x mondta kb. 3 het alatt) akkor kivizsgaltatnam.
2016. ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pont ma volt a radioban hogy ez a magneziumhiány első jele is.
2016. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem létezik. Orthopédiára kell vinni. Fáradásos lábfájás lehet, de akár folyadékgyülem is okozhatja. Tapasztalat. Mi 2,5 éve nyomjuk, most kezd ritkulni, mi mèg kórházba is kerültünk.
2016. máj. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

A nagyobbik fiamnak a lábujjai fájtak sokszor,meg néha a talpa,most 17 évesen már nem mondja,de 45-46-os a lába! :)

A kicsinek is évek óta fáj a lábszára,nekem is azt mondta a gyerekorvos,hogy növekedési fájdalom.Az biztos,hogy most egy év alatt 6-8 centit nőtt.Javasolt D vitamin-kálcium tablettát.Ha edzése van(heti egyszer),aznap előfordul hogy este fájlalja,olyankor jó meleg vízben pihenteti kicsit,utána bekenem neki Inno rheuma kenőccsel,és masszírozom kicsit.Ha nem akar enyhülni,kap egy adag Nurofent,de ez nagyon ritka.

2016. máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

A gyerekeim még nem panaszkodtak ilyesmire,bár még csak 4 és 5 évesek.

DE:En világosan emlékszem rá,hogy nekem rendszeresen volt ilyen,még kamaszkoromban is,és nemcsak a láb hanem a karcsontomban is éreztem.

2016. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lanyomnak is sokat faj a laba. Voltunk ortopedian,de rendben talaltak. ...én azt figyeltem meg hogy olyankor fájlalja gyakrabban,amikor nathas. Szoval nalunk azzal is osszefugghet,doki szerint ilyen is van. Figyelgetnem kell.
2016. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!