Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ingerszegény környezet ellen...

Ingerszegény környezet ellen ötletek?

Figyelt kérdés

Egyik problema:


Antiszocializáltság.

Sajnos egyedül maradtam a gyermekkel, rokonok messze, barátokkal drasztikusan ritkult a kapcsolattartás, mert ott is babák jöttek, senkinek soha semmi ideje, meg hol ők betegek hol mi, lassan nincs értelme összejárni sem. A lakásom pici(átmeneti albérlet)rossz környéken, kertünk sincs:(, szerintem ha anyukakkal ismerkednék, fel se jönnének hozzánk...


Másik probléma:


Anyagi gondok.

Mivel nem vagyok eleresztve, így nem tudok programokra, rendezvényekre rohangálni, a gyermeket max heti egyszer viszem tsmt-re(ahol csak a tanár van), és bölcsödés. Ritkák az alkalmak, hogy rokonokkal lenne. Szóval ennyit van közösségben...maj. 1-én itthon leszünk, mert max egy lufira futná most és igy kedvem sincs.


Végezetül, talán a legnagyobb gond:


Depresszio.

valszeg a fentiek miatt, de állando szomorúságot, kedvtelenséget érzek, így adódik, hogy lemenni sincs kedvem soha csak úgy pl. játszótérre. egyedül csak az motivál megmozdulni, ha valami kötelező.(munkahely, v vásárlás, v gyerekorvos, stb)itthon a gyerekkel nem vagyok képes tornázni, fejleszteni, játszani, néha rámjön a nagy hév ugyan, de max ha tart 3 napig hogy legalább napi egy ora csak játékrol ill rólam és róla, azaz csak kettőnkről szóljon. Nagyon furdal a lelkiismeret is. És a gyerek egy évesen kezdett beszélni, mára 2 évesen már nem beszél csak mutogat, meg ó-ő-zik....pedig mondokáztam már de úgy néz ki, én semmiben nem vagyok elég a gyermeknek. Többet kellene mondokázni, játszani, tornára járni ill plusz ingyenprogikra ringatos akármikre, de kb ugy érzem magam mint a saját öreganyám, örülök h hétvége és tudok aludni. érdekes, a gyermek jo nagyokat alszik velem :) ebben legalább jók vagyunk...


Mit lehet tenni hogy pl se kertünk, se rokonok, se pénz, se kedv, mégse váljon a gyermek kárára, ill fejlődjön, ügyesedjen, meg tudjam alapozni a jo tanulási képességét, mert szeretetem, lelkiismeretem, kötelességtudatom még van.


2016. ápr. 30. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Barátokkal újra felvenni a kapcsolatot.

Ha van apuka, vigyázzon egy egy du ő a gyerekre,amikor te pihenhetsz, sportolhatsz, barátnőzhetsz újra.

Környèken ingyenes programok, baba klub felkutatása.

Kötelező játszóterezès, motorozás vagy amit szerettek.

Holnap majális helyett is menjetk el kirándulni egyet!

2016. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ne érezd magad depressziósnak és ne gondold azt hogy csak veled történik ilyen!

Nekem két pici gyerekem van, jó családi körülmények között élünk, férjem időben hazajön,de fáradt. Mi naponta többször is elmegyünk itthonról, tartom a kapcsolatot helyi anyukákkal, teszem a dolgom, nem vagyok depresszios - De! Van,hogy heti max. 15 mondatot beszéltem (kötelezően-boltban,postán,óvodában) -nem a barátnőkkel,mert inkább chat-elünk, nekik sincs idejük cseverészni, ritkán tudunk összeszaladni a játszótéren mert ősztől tavaszig mindig valaki beteg.

Napközben teszem a dolgom, a teljes családnál több a házimunka is - ezért ezt az időt meg kell osztani a pici játékidejével, hidd el nem sínyli meg. Veled ellentétben én már 3 éve nem aludtam,ez kimerít, egyre fáradtabb vagyok - de nem érzem depressziósnak magam ebben a helyzetben. Annyiban javult a helyzet, hogy a picivel már tudok beszélgetni itthon (nem monologokat mondok).

Az ötleteim: barangoljátok be a környéket (térkép-gyalog, tömegközlekedéssel, autóval)pik-nikezzetek, hétköznap nagy séta, motorozás, könyvtár, játszótéren próbálj ismerkedni, vidám lenni -lehet hogy nem szivesen ismerkednek mert búvalbélelt vagy...

Szerintem a gyerekednek elég a bölcsis társaság egyenlőre, ő is elfárad napközben nem vágyik nagy bulizásra estig, a legfontosabb hogy pótold neki azt amit a bölcsiben nem kap meg (ne feledd a bölcsik általában gyermekmegőrzők, nem óvodák ahol fejlesztik a gyereket)

2016. ápr. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ajaj. Merre laktok? van esetleg baba-torna, ringató, éneklő kisgyerekes program a közeletekben (műv.házakban szokott lenni) heti egyszer apa vagy más vigyázzon, és te szabadulj el otthonról 1-2 órára
2016. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

"És a gyerek egy évesen kezdett beszélni, mára 2 évesen már nem beszél csak mutogat, meg ó-ő-zik....pedig mondokáztam már de úgy néz ki, én semmiben nem vagyok elég a gyermeknek."


Ilyen regresszió esetén mindenképpen keress fel szakembert, mert ez komoly problémára utalhat! Nem környezeti alapon, hanem általánosságban nem jelent jót, ha meglevő képességet elveszít.

2016. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4 es

Ugy tudom csak 3 evesen foglalkoznak azzal ha nem beszel a gyerek.

Es szerintem az ingerszegény környezetnek köszönhető.

Ma probáltam kimotdulni lejutottam a kisboltig aztan elment a kedvem mert tul melegen öltöztünk. De legalább összefutottam a szomszéddal, aki megtalálta a gyerek sapkáját, amin már 3 napja idegeskedtem. Itthon elbőgtem magam azon, hogy megvan a sapka...

2016. máj. 1. 12:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval szerintem nem a beszédképességét veszítette el, hanem nem akar beszélni.nem motivált.
2016. máj. 1. 12:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez viszont egy nagy törés miatt lehet- nevelési tanácsadóba menjetek el, majd segítenek. A csecsemő és a kisgyerek nagyon átveszi az anya hangulatát, ezért a te deprimáltságoddal foglalkozni kell

- meg találni azt, ami lelkesít, kimozdít ebből a mélypontból..

2016. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn intézem, rákérdezek.
2016. máj. 1. 12:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mentetek kirándulni mert melegen öltöztetek- akkor vegyèl le egy pulcsit magatokról!!!!

Az már jó hogyha látod te is hogy baj van, de sos keress fel egy pszichológust mwrt itt nagy a baj!

A családsegítőben van ingyenes pszichológus!

2016. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam megirom.

Vezető logopedus szerint megesik, hogy a gyermekek a mozgasfejlodest helyezik eloterbe es olyankor a beszed hatterbe szorul, de nincs szo arrol, hogy kepesseget veszitene el.szerinte gyermekem eseteben errol van szo.


Szoval nem foglalkoznak vele.

2016. máj. 4. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!