Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit lehetne csinálni az...

Mit lehetne csinálni az eldobált csikkek ellen? Sosem fogják megérteni a dohányosok, hogy ez igénytelenség?

Figyelt kérdés
persze, tisztelet a kivételnek. de csak nekem tűnt fel, hogy az utcán eldobált szemét nagyrésze a cigicsikk? az alkoholisták nem szemetelnek annyit, a hajléktalanok igényesebbek, de még egy 4éves gyereknek is több esze van annál, hogy ahol éppen jár, eldobja azt, ami nem kell, mivel észreveszi, hogy saját környezetét rombolja. csak azért, mert egy dohányos nem törődik a saját testével, a környezetre sem tudnak odafigyelni?

2013. febr. 14. 23:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
szóval maga a kérdés, akár dohányoztok, akár nem, szerintetek mit lehetne csinálni? 10ezres csekket írni léptennyomon, ahogy egy tróger eldob egy csikket? vagy minden kisutcára takarítókat bérelni, akik összeszedik a maradékot? esetleg drágítani a cigit addig, amíg fel nem fogják, hogy nem szabad eldobálni?
2013. febr. 15. 00:01
 2/17 anonim válasza:
100%

Heloo!

Figyelj, en kulfoldon eelek, most eszembejutott egy sztori errol..

Szoval kb masfel eve volt, hogy ultunk haverral egy padon, kozben leraktuk az osszes cuccunk, fel literes uveg, stb es elszivtunk egy cigit. Mikor tavozni keszultunk, osszeszedtuk a motyonkat, viszont ott felejtettem a csikkem. Nem direktbe, reflexbol elnyomtam, es leraktam. A lenyeg, hogy alig mentem 5 lepest, mikoris jott utanam az erre kijelolt ember, es mar irta a csekket.

Egy cigicsikk 50 fontomba kerult. Viszont(!) amiota ez tortent, 2x megnezem, hogy nem-e hagytam ott egyet, es eszembe nem jut eldobalni. Szerintem ez a modszer -meg ha kicsit drasztikus is-, de bejon..

Amugy teljesen jogos a felhaborodasod.

2013. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

szerintem ez nevelés kérdése, nálam mindig van egy kis dobozka a csikknek, de van olyan haverom, aki sêta közben, kifúja az orrât, majd elejti a zsepit, ha kérdõre vonod, azt mondja, hogy nem akarja elvenni az utcaseprõ munkáját...

szerintem is büntetni kéne... egy közterületis ismerõsöm mondta, hogy 1 dohányos évente 1 millio ft be kerül az adófizetõknek, ha csak az eldobált csikkeket nézzük...

2013. febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon idegesít. Persze a többi szemét is, de tény, hogy én s cigicikkből látok a legtöbbet.

Mindenféle szemetelést komolyabban büntetnék, az biztos.

2013. febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

" 1 dohányos évente 1 millio ft be kerül "


Drasztikus esetben 5000 cigit dob el egy évben egy dohányos. Érdekelne ez a munka, ahol 1 milliót fizetnek nekem, hogy összeszedjek ennyit egy nap alatt...


Főleg, hogy a dohányárún van elég magas adó, nagyon sok bevétele folyik az államnak ezen keresztül.


Dohányos vagyok és nekem igazából az a bajom, hogy kevés a szemetesláda. Hol nyomjam el? A tenyeremen? Vagy égessem ki a kabátom? Van, ahol 500 méteren belül nincs kuka, kénytelen vagyok lerakni valamelyik kiemelkedésre. De hogyha van, akkor kidobom ahogy azt illik.

2013. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Rendszeresen látok olyat, hogy vki a kuka mellé dobja a csikket. Amikor még a megállóban lehetett dohányozni, láttam amint egy pasi elnyomja a csikket a szemeteskukán, majd a FÖLDRE dobja a csikket. Legszívesebben felnyalattam volna vele.

Máskor meg ott volt fél méterre vkitől a kuka a háta mögött, de szét sem nézett, csak leb.szta a csikket a földre.


Tény, hogy sok helyen kevés a kuka. De:

1. ahol van, ott sem használják

2. én sem dobálom el a taknyos zsepijeimet csak azért, mert nincs kuka.

Ki lehetne nevezni egy üres cigisdobozt szemetesnek, és szépen abba gyűjteni, amíg el nem jutsz a kukáig.

De láttam már olyan kis dobozkát is, ami direkt erre van. Nem hiszem, hogy annyira nagy anyagi megterhelés lenne.

2013. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de sajnos a fiatalok körében elterjedt, hogy nem dobják ki a csikket. Az erkélyem alatt a parkban számolok meg 5 db kukát 50 méteren belül, de csak szanaszéjjel hevernek ott a csikkek a gyepes területen. Ezt a kárt nem egy "átlag" dohányos okozza, hanem azok a tizenévesek, akik elszívnak suli után 4-5 szálat. Ez pusztán nevelés kérdése, amit külön jogszabály nem fog meggátolni.
2013. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nem napi 1 milliót hanem évi egymilliót írtam... az utcaseprõket is meg kell fizetni, sok helyen gépekkel takarítanak, a csatornákat is tisztítani kell, ahová bemossa a víz, parkokat, jatszótereket... szerintem az évi 1 millió átlagosan még egy olcsó becslés...
2013. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az utca takarító sem lenne éppen hülyeség, legalább több munka lenne. Nemcsak a csikkek miatt van szemét... Ugyanúgy ilyen undorító nyáron a rágó, a kutyaszar. Az alkeszekről meg a hajléktalanokról annyit, hogy ők is cigiznek, a piás üveget eldobálják, és utána foltozhatom a biciklikereket. Nem mondanám őket igényesnek, legalábbis itt nem, szemétdombot hagynak maguk után. De ha fizetnének nekik, akkor se szednék össze.
2013. febr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajna büntetésből tanul a nép.Szablyál ki 1-2 db 100e Ft-os büntetést és az egész ország tudni fogja,hol nyomja el a cigijét,ameddig teheti.Előbb-utóbb ki lesz nyírva ez az üzletág is,mint a többi.Mondjuk ezért nem kár.:)


Egy leszokott.

2013. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!