Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortol mernétek...

Hány éves kortol mernétek elvinni gyereketeket Egyiptomba vagy Tunéziába nyaralni?

Figyelt kérdés
Ugy tudom elég nagy a fertőzés veszély.
2010. ápr. 8. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
én nem vinném oda a gyerekeimet. Voltunk Egyiptomban még a lányok születése előtt 2006-ban és bár nagyon rutinos volt a baráti házaspár akikkel voltunk( ők már 4x voltak), a férjem még így is elkapott egy remekbeszabott vírust és ment a hasa. Pedig mi Meridien szállodában voltunk. Náluk a víz tisztiítása nincs megoldva és az európaiak gyomra nem bírja. Még a fogmosáshoz is ásványvizet használtunk, a fürdéskor nem mostuk meg az arcunkat és nem ettünk gyümölcsöt, csak olyat, amit meg tudtunk hámozni. MÉg felnőttként is kaphatsz olyan fekália mérgezést, hogy jórházba kötsz ki, akkor képezld el, hogy a gyerekekre hogyan hat. Ha olcsóbb és jó minőségű nyaralást szeretnél, akkor menj Törökországba, ott ugyan mi nem voltunk, de nagyon sokat dicsérik, hogy nagyon gyerekcentrikus.
2010. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kiépített üdülőtelepeken semmiféle fertőzésveszély nincs, természetesen nem iszol csapvizet, nem kérsz jégkockát és nem csapvízben mosol fogat. Ennyi óvintézkedés kell és teljesen veszélytelen.

Mi 1,5 éves gyerekkel voltunk, senkinek nem lett kutya baja se, mennék a most 14 hónapos ikrekkel is, de inkább most idén a házba "tesszük" a pénzt, szóval nem azért, mert féltenénk őket, de jövőre tuti megyünk mindannyian.

2010. ápr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

fú, hát van aki megússza, van aki nem, mi Jordániában voltunk 5 csillagosban, öcsém hasmenéssel jött haza (15 évesen), nekem kutya bajom se volt

Anyuék Tunéziában durván jártak a klotyóra, tény h megkóstoltak dolgokat, hallottam olyat is h egyiptomi 5 csillagosból hepatitisszel tértek haza......én az orvostól érdeklődnék, van rizikója a fertőzésnek, de azt senki nem fogja neked megírni, h mennyi rá az esélyetek

2010. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mikor mi Tunéziában voltunk, 18 hónapos volt a fiunk.

Kb akkortól vinném, hogy elkezdhetjük a levegőztetést és elkészül az útlevele, szóval 1-2 hónapos korától akár.

Ha vigyázol, és jó helyre mentek, nem iszol a vízből, akkor szerintem nincs baj, max ha nagyon rossz az immunrendszered.

2010. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

18 éves kortól :-)))

De komolyan, nem szabad oda vinni egy kisgyereket! A kolleganőm hatalmas Afrika és Dél-Európa rajongó, évente többször is utazik mindenfelé. Egyiptomba évente elmegy, de ő is mondja, hogy borzasztó a higiénia hiánya. Az utcákon minden rothad a 60 fokban... Bocs :-)

2010. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, te jártál már bármelyik helyen? Én több Észak-Afrikai országban voltam már, de nyugodt szívvel írom, hogy ahol az all inclusive hotelek vannak, ott ilyet nem találsz. Zömmel a turistákból élnek és nem hülyék. És most nem a hegyek közti beduin falvakról beszélünk...
2010. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves "legutolsó utolsó"!

Képzeld el, hogy jártam, ha nem is Egyiptomban, hanem Törökország legdélibb részén, de hasonló klímájú területen. Az all inclusive ellátás és a sok (4-5) csillagos (!) szállodák ellenére a velünk egyszerre utazók nagyrésze napokig fosott (már bocs, hogy leírom, de úgy látom másképp nem érthető a dolog)!!! Mi azért úsztuk meg a hasmenést, mert elég válogatósak vagyunk és az étkezések egy részénél külön kajáltunk. Egyébként ha akarsz még az egyiptomi 5 csillagos higiéniáról olvasni, olvasd el Hajdú Péterék legutóbbi sztoriját a bulvárhírek közt...

2010. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Voltam Egyiptomban, Marokkóban, Tunéziában, semmi probléma nem volt. Senkinek se. Gyerek, nagymama, senki. Be kell tartani a higiéniás szabályokat, amiket leírtam. Sokan ott követik el a hibát, hogy jégkockát kérnek az üdítőbe. Az pedig csapízből készül, ritka az a jó hely, ahol üveges vízből.


Bocs, Hajdú magánéletét széles ívből... Megint címlapra került, a semmivel, hurrá, erről max. ennyi véleményem van...

2010. ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!