Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik egyedül nevelik a gyereke...

Akik egyedül nevelik a gyerekeiket, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok egyedül?mindent meg tudtok adni?van segítségetek?a gyerekeket hogyan érinti h csak ti vagytok nekik,mennyire rossz ez nekik?
2016. máj. 5. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én már nem vagyok egyedül,de évekig ketten voltunk. Dolgoztam 3műszakba, segitségem nagyon nem volt,a szomszédok vitték oviba vagyok ők hozták el ha dolgoztam. Nekem ez a része volt a legmacerásabb. Próbáltam megadni neki mindent amit tudtam, de nem éltünk luxusban. Apját kereste sajnos, forditva már nem volt így. Próbáltam mindkét szülője lenni,de nem lehet..
2016. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

2 éves volt mikor szétmentünk az apukájától. Külföldön éltünk,null segítséggel. Én 7-17-ig dolgoztam,17:30-ra már mentem érte az oviba. Így elég bírható volt. Szombat és vasárnap az apjánál volt,ez kicsit rossz volt mert én nem tudtam vele programokat csinálni,mert 18órakkor értünk haza mindíg. Az apjával nagyon jó a viszonyunk egyébként,de plussz segítséget nem bírtam volna tőle igénybe venni mert ő 12-22:00-ig dolgozott.


4 éves korában hazaköltöztünk Magyarországra,azonnali kezdéssel elmentem dolgozni. Amíg a papírokat intéztük és nem járt oviba,a dédi vagy a mama vigyázott rá. 1 hónapig. Sokkal jobban érzem magam magyar közegben,a legjobb döntés volt hazaköltözni,lelkileg és fizikailag sokkal jobban vagyok.

A gyerekünket a válás megviselte,nagyon hiányzott neki az apja,sokat pityergett 2 hónapig. De a volt férjem nagyon jó ember és apa,csak kapcsolatilag nem működtünk már a végén. Mindennap beszéltek telefonon és a kicsink szépen lassan hozzászokott.

Fél évvel azután hogy hazaköltöztünk,az apja is visszaköltözött Magyarországra,nem bírta nélküle. Érthető. Egy kisebb városban lakunk,ő is,dédik is mamák,papák is. Így úgy érzem már kerek a gyerekünk élete. Nem érzem,hogy megviselné,hogy mindennap velem van,okos,vidám,kiegyensúlyozott. Az apja 2 naponta jön hozzá. Mostmár pénteken és szombaton alszik az apjánál,vasárnap 10kor pedig megyek érte és így már többet tudunk programozni. De havonta 1x pl állatkertbe vagy étterembe,játszóházba stb közösen,3-an megyünk az apjával szombaton. Csak ottmarad az apjánál éjszakára. Mamák és a dédik is heti 3x meglátogatják felváltva.

Segítségre még nem szorultam,de még nem is volt beteg,viszont betegségen kívűl már mentünk kivizsgálásra,a főnököm elég jó fej.


Volt továbbképzés,csapatépítő,nem kötelező. Ezek 1-1 hetes programok voltak,oda még nem mertem elmenni. Lehet hogy rossz pont;de 1 hétre még nem mertem másra bízni.

2016. máj. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
off, de késztetés érzek...utolsó, olyan jó ilyen történeteket olvasni! :)
2016. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
.
2016. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1-es: írtad hogy már nem vagy egyedül. Az új társad elfogadta a gyerekedet?
2016. máj. 5. 13:14
 6/13 A kérdező kommentje:
2-es: tényleg jól alakultak a dolgok, jó hogy a volt férjeddel megmaradt a rendes kapcsolat. Azóta valamelyikőtöknek lett új párja? Ha igen, ogyan viselkedik a gyerekkel?
2016. máj. 5. 13:15
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Elfogadta, másképp nem lennénk együtt :) De köztük úgy érzem sose lesz olyan igazi apa-fia kapcsolat. Fiam már 8éves lesz,megszokta hogy évekig ketten voltunk, elég nehezen fogadja el. Az első találkozásnál nem nagyon szólt hozzá,egyszer csak közölte a párommal hogy: te úgy nézel ki mint a jégkorszakból a Beles kapitány, az a szőrös majom :D
2016. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#1es voltam :)
2016. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És lelkileg szerinted jól viseli a fiad ezt a helyzetet? Hogy az igazi apukája nincs veletek?
2016. máj. 5. 13:33
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok!

Fél éve van egy férfi az életemben. Az exférjem tudja,a gyerekünk még nem. Nem merem még bemutatni neki. Nem tudom hogyan fog alakulni a későbbiekben,ezért még nem merem. 120km-re lakunk egymástól,pénteken és szombaton találkozunk,ő is dolgozik. Egy biztos,amit már elmondtam neki. Bárhigyan is alakul,a család az első és nem fogok elköltözni semerre.

A gyerekünknek itt az apukája,mamája papája,az élete,a barátai. Nem tudom mi lesz ezután.

2016. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!