Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős gyereket hagynátok...

Mennyi idős gyereket hagynátok otthon egyedül max.15 percre?

Figyelt kérdés

Az alattam lévő kérdés ihletett meg. Az én fiam is 6 éves, szerintem nem merném egyedül otthon hagyni egy percre sem, ugyanakkor nem tudom, hogy ez így helyes-e, nem féltem-e ezzel túl. Szerintetek? Nálatok mikor jött el az a pont, hogy például elugrottatok a boltba, a gyerek pedig otthon maradhatott addig?

A másik az egyedül közlekedés. Én elsőben már egyedül jártam haza az iskolából, a környékünkön a 7-8 évesek egy része már simán járkál egyedül, én mégsem tudom elképzelni, hogy jövő ilyenkor elengedjem a fiamat. De nem túlzás ez a féltés? Úgy sem szeretnék járni, mint azok az ismerőseim, akik a nyolcadikos gyerekeiket is mindenhová autóval hordják, mert szerintük nem biztonságos a metró.

A kérdésem azokhoz szól, akiknek már legalább alsós a gyerekük, nálatok hogy volt? Mikor kezdtétek elengedni a gyerek kezét? Hogyan egészséges? Nagyon nem szeretném a gyerekeimet agyonnyomni, ugyanakkor természetese felelőtlen sem szeretnék lenni.

Így a kérdésem


2016. márc. 15. 11:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Közben látom, kicsit össze-visszára sikerült a vége, elnézést. :)
2016. márc. 15. 11:57
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
12 év körül. de függ a gyerektől is, hogy mennyire megbízható.
2016. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagylányom 8 éves lesz, másodikos.

Egyszer hagytam egyedül, amíg a kicsiért oviba mentem (ez 15 perc volt), de csak a kaput zártam be, a lakásajtót nem mertem (tudod, tűz üt ki, meg minden marhaság...), és egy amstaff vigyázott rá. Addig is egy merő ideg voltam, azóta sem csináltam ilyet.

Egyedül közlekedés: Másodikos kora óta egyedül jár, de:

-nincs messze a suli

-nem kell nagyon forgalmas úton átmennie

-ritkán fordul elő, hogy egyedül jöjjön/menjen

Nagyon élvezi az önállóságot, önbizalmat ad neki, egyértelműen látszik rajta.

Viszont mi egy 5 ezer fős faluban élünk.

2016. márc. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
6-7 évest ennyi időre már otthon hagynám, de persze gyerek függő is, van olyan gyerek ismerősöm, akit 10 évesen sem
2016. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A 7 évest hagytuk már otthon egyedül fél órákra, ennél többre nem merem még. A hugi 5 lesz, na őt még nem merném, se egyedül, se kettesben.
2016. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

3. vagyok

" és egy amstaff vigyázott rá"

Most látom, ez milyen félreérthető! Szóval a gyerek a lakásban, kutya az udvaron.

Mert ugye kutyát soha, semmilyen körülmények között nem hagyunk egyedül, akkor sem, ha egy amstaffról van szó. :)

2016. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
8 évest itthon hagyok ha táppénzes és elszaladok a boltba vagy viszem a suliba a másikat. Bejárati ajtó nyitva marad, kaput zárom. Telefonját tudja használni.
2016. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem ez furcsa,hogy otthon nem hagynàm a màsodikas gyereket,de a suliba mehet egyedül.


6 évesen a fiam egyedül ment àt a boltba. Kb 20 méter és ismerték.

Simàn itthon mertem hagyni 20-30 percekre,amìg elintéztem ezt azt,persze a szomszéd tudta, telefon volt nàla, ajtó zàrva,de ő zàrta belülről.

Nem mondom hogy egy napra vagy több óràra otthagytam volna,de ennyire lehet.

Suliba viszont nem engedném egyedül, most màr ő is màsodikas. Otthon a biztos nyugodt környezetben elvan,de szeleburdi az egyedül màszkàlàshoz,mert félek vmi eltereli a figyelmét és lelép az útról vagy elkésik a suliból stb.

2016. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ahogy látom, itt a többség a 7-8 éves korra szavaz, nagyon remélem, hogy addigra én is lazulok egy kicsit. :) Ő is nagyon szereti az önállóságot, a parkban mindig elszalad messzire, a házat is szereti körbefutni, így én 1-2 percig nem látom, és igyekszem nem szétizgulni magam rajta. Érdekes, mert sok más tekintetben kifejezetten laza vagyok, de ez az egyedül hagyás olyan nehéz dolog, hiába tudom, hogy szükségszerű.
2016. márc. 15. 14:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7 éves fiamat kísérem, a 2 lányom ennyi idősen egyedül ment iskolába. Nem egyformák.


Itthon kb. 8-9 éves kortól hagytam őket 10-15 percre. Most, hogy a legnagyobb 16 éves, már más a helyzet.

2016. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!