Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig elfogadott a cumizás...

Meddig elfogadott a cumizás egy kisgyereknél?

Figyelt kérdés
Elsősorban a napközbeni cumizásra vagyok kíváncsi (de természetesen az esti, alvós cumizásról is szívesen veszem az észrevételeket), mert mostanában egyre több nagyobb gyereket (kb. 4 év, vagy afeletti)látok az utcán cumival a szájában.
2016. máj. 7. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem csecsemőkorban, tehát max 1 éves korig. Mondjuk az én gyerekem sosem cumizott
2016. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Az a kérdés, hogy "kinek" elfogadott. A gyereknek, vagy a szülőknek?

Én nem akartam drasztikusan elvenni a gyerekeimtől, mert azt gondoltam, hogy majd maguktól leteszik valamikor. (Persze szóban tereltük ebbe az irányba, de nem gyakoroltunk nyomást)

Viszont nálam 7-8 hónapos kortól már csak alváshoz kapták meg, nap közben, vagy játékhoz soha. (Ez alól egy kórházi tartózkodás volt kivétel 15 hónaposan, akkor szinte egész nap a szájában lógott, de haza érve fokozatosan visszavettük).

Az egyik 4,5 a másik 5,5 évesen tette le alváshoz is, amit egy héttel később tortával megünnepeltünk. (Ez be volt ígérve :) )

Én elégedett vagyok így, sok ismerősünk van, ahol tízen évesen is még az ujjukat szopják, ha valami bánat éri őket, vagy ha unatkoznak.

2016. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Én rosszul vagyok, mikor 4-5 évesek szájába cumit látok :(

Sose adtam a fiamnak, max 1-1.5 éves korig még elmegy, de utána már fura nekem...

2016. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Én kiskoromban SOHA nem cumiztam állítólag utáltam :) Aztán 6-7 évesen elkezdtem, mert jó poénnak tartottam, pár hónap alatt leszoktam róla :) Szerintem n8ncs olyan, hogy meddig elfogadott, nem árt ezzel más embereknek, és magának is jobban ártana, ha az ujját szopná :) 2 éves unokahúgom cumizik, szép fogai vannak, és semmiben nincs elmaradva a kortársaitól :) Lényeg, mindenki a saját portáján sepregessen :)
2016. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
Kb. max. 2 éves korig.
2016. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem 2-3 eves korig. Nekem pl akkor ertette meg, hogy mar nagyfiu, nem kell neki. Igy le is tette egyik naprol a masikra, es buszken mondta, hogy o nagyfiu. Azelott 1-2 eves kora kozott hiaba vettuk/dugtuk el, annal jobban kereste.
2016. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Az én lányom csak alvásnál kapta meg a cumit.Már elmúlt 4 éves mire kidobta.Én nem erőltettem,bár nem reklámoztuk,egy idő után meg már ő szégyellte,nem mondhattam az oviba hogy cumival alszik (oda nem is vitte) aztán lemondott róla önként mikor megért rá.
2016. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem óvodába már ne menjen a gyerek cumival.
2016. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha egy gyerek cumizik, akkor mindenképp jó neki adni mellé valami egyéb alvós-nyugtató tárgyat (persze vagy elfogadja vagy nem), így mikor leszokik, akkor könnyebben megy, mert még ott maradt neki a plüssnyuszija, vagy takarója, vagy pelenkája (kinek éppen mi). 1,5-2 évesen már általában értik rendesen a beszédet sőt valaki már ennyi idősen szépen beszél, és meg lehet beszélni vele, hogy cumi nélkül is meg tud nyugodni, nem kell már neki, nem tesz jót a fogaknak, beszédnek...stb, stb.


Szerintem legkésőbb ovikezdés előtt le kell szoktatni róla. De legalábbis a napközbeni cumizásról, ha tényleg nincs egyéb alvós tárgya a cumin kívül. De okosan kell csinálni, nehogy utána meg rágja helyette a körmét, vagy szopja az ujját.


Nekem egyik fiam 20 hónaposan, másik 25 hónaposan tette le, de mindegyiknek volt mellette alvós tárgya, egyiküknek kettő szundikendő (még mindig megvan, pedig 4,5 éves, de el tud aludni nélkülük is, mert néha elkeveredtek), a másikuknak egy takaró, amit a feje alá szokott gyűrni.

2016. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
De "kedvesek" vagytok hogy lepontoztatok csak azért mert 4 éves koráig alváshoz cumizott.Én se szólom le azt akinek 2 évesen még nem beszél a gyereke,vagy 3 évesen még nem,vagy nem teljesen szobatiszta,és a többi.De úgy látszik,a cumizás az valami főbűn...
2016. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!