Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hall jól a kisfiam, mi...

Nem hall jól a kisfiam, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 és fél éves. 3 hete náthás, köhög. A gyerekorvosunk szerint csupán vírus fertőzés, majd elmúlik... Én ebben nem vagyok biztos, tavaly ugyanezt játszottuk addig még kiborultam és nagy nehezen elküldött röntgenre, és kiderült h kétoldali tüdőgyulladása van. Láz és minden más nélkül.

Kb 2-3 napja észre vettem, hogy mindenre visszakérdez, hogy mit mondtam, ma viszont ha a háta mögött álltam, és halkabban szóltam egyáltalán nem hallotta.

Többször megpróbáltam, valóban nem hall.

Természetesen viszem hétfőn fülészetre (nem a gyerekorvoshoz...) , de addig is tudnátok vmit tanácsolni?

Voltatok már ilyen helyzetben?

Gyógyszert csak köptetőt kap, orrcseppet, rengetegszer szívjuk az orrát, és mindig bő váladék ürül. Lehet arcüreg gyulladása van ? Az okozhat halláscsökkenést?

Egyébként, arcát, fejét, fülét nem fájlalja, jó kedvű, eszik, nem lázas (bár nem is szokott nagyon).

Ugye nem marad hallás károsult?


2016. máj. 7. 14:47
 1/7 Snorri ***** válasza:
Ne aggódj, szerintem csak ráment a fülére a takony. Lehet annyira sok a váladék, hogy bedugult a füle. összekapcsolódik a két járat. Viszont, ha egy mód van rá, én nem várnék, mert szövődménye lehet. Nincs ügyelet, ahova viheted?
2016. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mandulája nem nagyobb? Nálunk az volt a gond. Amint lejjebb ment, tökéletes lett a hallása.
2016. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg savós fülgyulladása van.
2016. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A savós középfülgyulladás következménye lehet a halláscsökkenés.

Ilyen esetben először befújsz tengervizes orrspay-vel, utána kiszívod, majd pedig naponta háromszor használsz Nasivin orrspray-t. És ezt folyamatosan, minden egyes nap. Illetve valamilyen allergia jellegű gyógyszert minden este (nem tudom melyik van esetleg nektek otthon, Fenistil csepp, Aerius, vagy hasonlók) és akkor nagyon sokat segíthetsz. Ha elmúlik a nátha, akkor a hallása is rendbe fog jönni.

2016. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy virusfertozes általában 10 nap. A 3 hét már elég gyanús. Ahogy írtak a füle gyulladt valószínűleg. Vagy kezd.. A savosnak nincs más tünete csak a hallás csökkenes sajnos.
2016. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a 4. írta!

Nálunk is ezt ment, mi nem úsztuk meg a fülfelszúrást mindkét oldalon. Majdnem 4 éves.

Jobbulást!

2016. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kezecske. Valamire való ügyelet nincs nálunk, gyerek ügyelet még egyáltalán. Hétfőn vittem el fülészetre, röntgen is készült. Csupán arcüreg középfülgyulladása torok és mandula gyulladás van... Most antibiotikumot szed, láza még most se volt csak hőemelkedése úgyh a gyerekorvosunk még mindig nem írt volna semmit. Azt hiszem le kell cserélni mert nem vesz komolyan semmit. Most reménykedünk h megússza a fülszúrást. Viszont elég csúnyán köhög remélem tüdőgyuszija nincs még ezek mellé..
2016. máj. 11. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!