Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ffiaknak miért szokásuk...

A ffiaknak miért szokásuk ártatlanul büntetni a gyereket? Hogyan kezeljem az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Nem egyszer szembesülök olyannal pl játszóbölcsi ahol gyermek a sok jatek közül le akar venni egyet, erre lever párat véletlen, mire apuka fennhangon leszidja es megtiltja hogy ott játszon.

Vagy a főnököm szinten ffi, még büszkén meséli ráadásul, hogy ugyanez hogy valami veletlen leesett v tonkrement a gyerek által, erre ugy elvette a játékait büntetésbol hogy soha nem adta vissza hogy ne legyrn macska eger jatek belole, hogy amikor jol viselkedik visszakapja, amikor rosszul, meg elveszi. Az ilyenek szerintem azt se fognák fel ha egy gyerek ha szandekosan rossz, az meg csupán figyelemfelhivas általában.

Vagy volt hogy elvitte rendezvenyre ahol a gyerek elszaladt(mert hát gyerek....) erre fogta magát es hazavitte a gyereket már az elején..


Nos az ilyen főnökömmel fogunk gyerekestől együtt utazni(1 du-t toltunk egyutt "muszájbol")

Előre félek, mert eddig azt magyarázta nekem oktatoan, hogyan kell nevelni egy gyereket....(ő natur tiltással nevel ahelyett hogy felajánlana más lehetőségeket)

Nem szeretném, ha a gyermekem(3 ev alatti) oktatna vagy ne adj isten a gyermekem rendszabályozná.


Es mindenen felül nem is ertem az ilyen szülőket.


2016. máj. 8. 15:02
 1/5 A kérdező kommentje:

A vonaton tapasztaltakat nem is irtam.

Egész uton azert szidta a kb 5 éves lányát az apa mert bepisilt.(valszeg nem mert szolni v nem tudom)az anya meg egyetértoen bologatott mellé. Én mint fültanuja a dolognak, meg már majdnem elbőgtem magam rajta...

Ilyen szövegek: ha megérkeztunk nagyiéknak kezdheted azzal hogy ilyen vagy hogy bepisilsz.meg stb ezt es hasonlokat kb vagy egy orán át szajkozta a gyereknek

2016. máj. 8. 15:12
 2/5 Snorri ***** válasza:
Nagyon szomorú. Ha nem tudod elkerülni, akkor ki kell bírni. Én finoman, de határozottan leállítanám, ha rászállna a gyerekre. De valószínűbbnek tartom, hogy a sajátját fogja állandóan nevelni, hogy megmutassa hogy kell ezt, és neki milyen jól megy. Na, azt lesz nehéz végighallgatni kifakadás nélkül.
2016. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt nem lehet általánosítani. Én legalább ennyiszer tapasztaltam nők esetén ilyet. És nem minden nőre, nem minden férfire jellemző.
2016. máj. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nem attól függ, hogy valaki férfi vagy nő, hanem egyszerűen ilyen borzasztóan buta ember...


Egyszer az utcán sétáltam, mikor a túloldalon elesett egy 10 év körüli kisfiú a biciklijével, az anyukájával volt. Ahelyett, hogy a nő segített volna, ordítozni kezdett, hülyézte, k.va anyázta a gyereket, hogy szedje már össze magát és menjenek... Szerintem erre már senki nem mondhatja, hogy nem lehet meg róla a véleményem, akármilyen napja volt is a nőnek...

2016. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

azért van amikor van értelme.

nálunk pl szokás az egyesületben, hogy a nagyok nevelik a kicsiket, és bizony nem kevésszer elcsattan pár nagy füles az öltözőben vagy edzésen. az edző is jónak tartja ezt, és volt olyan srác amelyik panaszkodott otthon, de az is megkapta a saját apjától is hogy nagyon helyes, és ennek csak örül, legalább a nagyok karbantartják a kisebbeket, ez mindig is így volt, és néha bizony kijár az a pár nagy pofon. nem volt még senkinek a kárára,viszont sokat segít a gyerek viselkedésének fejlődésében (és ezek 14-15 körüliek, szóval nem is 3 évesekről van szó).

2016. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!