Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire vagytok turelmesek a...

Mennyire vagytok turelmesek a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy 5 honapos es 2 es fel eves kisfiam.Alltalaba magam vagyok veluk hat a nagyobbik egy elevenseg a kicsinel a fogzas de o amugy nyugi baba.Sajnos turelmetlen vagyok es kiabalni is szokok nagyon bant utanna olyan irjon aki hasonlo cipobe jar megerti ezt a helyzetet.Nem erdekel az olyan szoveg hogy ez mennyire karos stb.stb. nem allandoan tortenik igy csak ha mar minden cerna szakad.
2016. máj. 11. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálam fordítva van. A kicsi (6hós) a nehéz eset, a nagyobb (2,5éves) a "könnyebb", de én is sokszor kiabálok, amikor napok óta alig aludtam. Nálam egyértelműen összefügg a fáradtság és a türelmetlenség. Sajnos. Sosem voltam ilyen, de ez most egyfajta mélypont nálam. Remélem jobb lesz idővel.
2016. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Velem is elofordul, de inakbb az, hogy forgatom a szemeim :( a nagyobb 7 eves, a pici 3 honapos. Olyankor vagyok ideges, mikor a nagyobb sikoltozik es hangoskodik amikor a pici elaludt, vagy epp beront a szobaba, de kb ugy, mintha terrortamadas lenne epp, es felebred ra a baba. Olyankor kihoz a sodrombol nagyon. Utana nekem is lelkiismeretfurdalasom van, nagyon rosszul erzem magam. Bocsanatot kerek tole, es elmagyarazom neki, hogy miert kiabaltam, es hogy legkozelebb figyeljen oda jobban
2016. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

"Mennyire vagytok turelmesek a gyerekkel?"


vs. "olyan irjon aki hasonlo cipobe jar megerti ezt a helyzetet"


A fő kérdésre azt írtam volna, hogy türelmes vagyok, alapvetően ilyen típus vagyok, a gyerekem is nyugodt, a férjem pedig sokat van velünk, így megoszlik a nevelés. De így már nem tudok válaszolni, lehetett volna a fő kérdés egyértelműbb, hogy csak az írjon, aki kiabál a gyerekével meg aki türelmetlen vele.

2016. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem eléggé

Hétéves. Ki nem álhatom, ha "nem hallja meg" amit mondk, tiszteletlenségnek tartom és kiakaszt. A másik, a nyávogás, amitől eldurran az agyam. Persze szeretnék türelmesebb lenni, de valahol azért jó is kicsit, ha játja rajta, hogy amit csinál, az határozottan elfogadhatatlan számomra. Nem akarok úgy csinálni, intha oké lenne, ha egyszer szerintem nem az. Kicsit kocka vagyok, tény. Ez van.

2016. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ilyesmi van nálam is. Főleg, amikor mondok valamit, rám se bagózik. Megkérdezem, hogy hallottad, amit kértem? Erre ő: nem hallom, és csinálja tovább.
2016. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Változó. Alapvetően türelmes típus vagyok, de vannak rossz napjaim, mikor nehezebben viselem a "kiképzést". Ilyenkor nyűgösebb vagyok, kevésbé türelmes, és bár kiabálni nem szoktam, de előfordul, hogy emelek a hangerőn. Senki sem tökéletes, és nem akarok képmutató lenni a kislányommal: ember vagyok, véges türelemmel, változó hangulattal, de ettől még imádom és büszke vagyok rá, ő a legnagyobb csoda az életünkben, de ettől még ő is ember, én is, és apa is. Nem akarok tökéletesnek látszani, mikor nem vagyok az.
2016. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mostanában egyre kevésbé sajnos. A Nagy nálunk 4,5 és nem az a sarokba ülő típus. A Kicsi 7 hónapos.

Az igazsághoz hozzátartozik,hogy itthonról dolgozom ezért, elég sokat rohanok a Kicsivel, hogy a munka mellett a háztartás is rendbe legyen. Eddig nem volt nagyon gond, de az elmúlt másfél-két hónapban a Nagy kezd egyre jobban dacolni, és sajnos nálam is van,hogy rákiabálok, hangosan osztom ki. Nem mondom,hogy ez jó, de szerintem máshol is előfordul. Remélem idővel változik a helyzet.

2016. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdés helyesen: Ki türelmetlen a gyerekkel? Írjatok, beszéljük meg, ki mennyire türelmetlen.

Szerintem olyanokkal kellene beszélni, akik helyen tudják kezelni a fáradtságukat, kialvatlanságukat, bezártságukat. Abból tudnál tanulni. Olyannal, aki ugyanúgy kiabál, mint te, nem fogtok előrébb jutni, mert neki sincs a tehetetlenségén kívül más megoldása.

2016. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as: mi a titok? Őszintén érdekel! Te hogyan kezeled?
2016. máj. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!